گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3022
تاریخ :1397/05/16 ساعت 09:53:58
تعداد بازدید: 88
اختصاص 289 ميليارد تومان تسهيلات براي اشتغال روستايي در هرمزگان
email pdf word plus minus reset color
معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان گفت: موضوع نظارت بر تخصيص اعتبارات اشتغال فراگير و روستايي براي تحقق اهداف طرح به ويژه در زمينه ايجاد اشتغال مهم و ضروري است و در اين رابطه كميته نظارت بر توزيع اعتبارات در استان فعال شد.

عکس اصلی خبر

به گزارش روابط عمومي استانداري هرمزگان، ايرج حيدري در نشست كارگروه تخصصي اشتغال استان هرمزگان كه با محوريت  پيگيري جذب اعتبارات اشتغال روستايي و فراگير برگزار شد، با اشاره به اهميت  جذب اين  اعتبارات براي استان، عنوان كرد: جذب كامل سهم استان از محل اشتغال فراگير و روستايي  مي تواند نقش به سزايي در بهبود توليد و اشتغال استان  در پي داشته باشد.

وي گفت: بانك هاي عامل استان عملكرد خوبي در تخصيص اعتبارات اشتغال روستايي و فراگير در سطح استان داشته اند كه اين روند بايد با سرعت بيشتري ادامه داشته باشد.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان با تقددير از عملكرد بانك كشاورزي استان در جذب كامل اعتبارات اختصاص يافته به اين بانك از محل اشتغال روستايي و فراگير، خاطرنشان كرد: ساير بانك هاي استان همچون پست بانك و صندوق كارآفريني استان  سرعت خود را در تخصيص اعتبارات بالا ببرند و اگر موانعي در مسير جذب كامل اعتبارات اشتغال روستايي  و فراگير دارند به استانداري منعكس تا از طريق وزارت كشور و كارگروه كشوري پيگيري و مرتفع گردد.

وي با اشاره به اهميت نظارت بر تسهيلات پرداختي به طرح هاي اشتغالزايي در سطح استان از محل اعتبارات اشتغال  روستايي و فراگير، بيان داشت: كميته نظارت بر پرداخت تسهيلات اشتغال روستايي و فراگير سريعا  با محوريت  دفتر سرمايه گذاري استانداري ، اداره كل تعاون، كار و رفاه امور اجتماعي استان، سازمان مديريت و برنامه ريزي استان ، دستگاه هاي متولي طرح ها و بانك هاي عامل کار خود را در استان آغاز نمايد.

حيدري تصريح كرد: كميته نظارت وظيفه دارد بررسي كند اعتبارات تسهيلات اشتغال روستايي و فراگير كه به متقاضيان طرح ها پرداخت مي گردد در محل دقيق خود و با هدف ايجاد اشتغال صرف مي گردد.

معاون هماهنگي اموراقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان خاطرنشان كرد: بررسي ميزان پيشرفت طرح ها وظيفه كميته نظارت است و پس از تاييد اين كميته اقساط بعدي طرح هاي توسط بانك هاي عامل پرداخت خواهد گردد.

وي گفت: در جلسات آتي كارگروه تخصصي اشتغال  هر كدام از دستگاه هاي اجرايي استان موظف هستند  به صورت مستند پيشرفت طرح هاي اشتغالزايي خود را به كارگروه ارائه نمايند.

حيدري خاطرنشان كرد: بانك هاي عامل تا پيشرفت طرح ها از سوي كميته نظارت مورد تاييد قرار نگرفته است از پرداخت اقساط بعدي طرح ها  خوداري كنند.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان با اشاره به اهميت تحقق مقوله مهم اشتغال در توزيع اعتبارات اشتغال فراگير و روستايي، بيان داشت: اعتباراتي كه در حوزه اشتغال روستايي و فراگير توزيع مي گردد بايد به اهداف واقعي خود در حوزه اشتغال و توليد دست يابد و اين اعتبارات به افراد واجدالشرايط اختصاص يابد.

وي افزود: كميته نظارت وظيفه دارد از آغاز پرداخت تسهيلات تا پايان روند اجراي طرح بر روند پيشرفت كار نظارت كند و از هر مرحله پيشرفت طرح ها به كار گروه به صورت مستند گزارش ارائه نمايد.

حيدري  با اشاره به تجربه موفق چندين ساله كميته امداد امام خميني (ره) در اجراي طرح هاي خرد اشتغالزايي، عنوان كرد: ساير نهاد هاي حمايتي استان همچون بهزيستي و بنياد شهيد از تجربيات كميته امداد امام خميني(ره) در اجراي طرح هاي خرد اشتغالزايي با هدف توانمند سازي مددجويان خود با استفاده از تسهيلات اشتغال روستايي و فراگير  بهره بگيرند.

مديرکل تعاون کار و رفاه اجتماعي هرمزگان نيز در اين جلسه گفت: اين استان رتبه نخست جذب تسهيلات اشتغال روستايي را در بين ساير استانها کسب کرد.

 محمد علي سليمي، افزود: از زمان اجراي اين طرح 442 طرح به مبلغ بيش از 447 ميليارد تومان ثبت شده است. تاکنون 389 طرح با مبلغ بيش از 377 ميليارد تومان به بانک هاي عامل معرفي شده که از اين تعداد 122 طرح به مبلغ 121 ميليارد تومان مصوب شده است.

وي تعداد طرح هاي پرداختي توسط بانکها را 121 طرح با مبلغ بيش از 109 ميليارد تومان ذکر کرد.

مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي هرمزگان در ادامه بيان داشت: در مجموع 289 ميليارد تومان تسهيلات براي طرحهاي اشتغال روستايي و شهرهاي زير 10  هزار نفر جمعيت در استان اختصاص داده شده است.

سليمي در خصوص اعطاي تسهيلات ششدرصدي براي مناطق روستايي و عشايري تصريح کرد: با اجراي طرح حمايت از توسعه و ايجاد اشتغال پايدار در مناطق روستايي و عشايري، اين اعتبار از محل صندوق توسعه ملي در بخشهاي مختلف اقتصادي اعطا ميشود.

وي اضافه کرد: متقاضيان استفاده از تسهيلات طرح اشتغال فراگير و روستايي براي بهرهمندي از اين تسهيلات بايد در سامانه کارا به نشاني Kara.mcls.gov.ir   ثبتنام کنند.

مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي هرمزگان ادامه داد: پس از تائيد طرح، کميتههاي فني ابعاد طرح را به لحاظ کيفي و کمي مورد بررسي قرار ميدهند و پس از تائيد نهايي، طرح براي تأمين اعتبار به بانک معرفي و پس از بررسي در صورت داشتن توجيه فني و اقتصادي، طرح در نوبت دريافت وام اشتغال قرار ميگيرد.

وي با تأکيد بر اينکه سهميه اشتغال استان هرمزگان براي امسال 30 هزار شغل اعلامشده است، تصريح کرد: همچنين 352 ميليارد تومان براي اشتغال فراگير و193 ميليارد ريال نيز به بخش مشاغل خانگي اختصاص داده شده است.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3022
تاریخ :1397/05/16 ساعت 09:53:58
تعداد بازدید: 88
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی