گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3023
تاریخ :1397/05/17 ساعت 10:02:00
تعداد بازدید: 60
افزايش 30درصدي ورودي ترانزيت در بندرعباس
email pdf word plus minus reset color
مديرکل راهداري و حمل و نقل جاده اي هرمزگان گفت: بندرعباس با 30درصد افزايش ورودي ترانزيت کالا فعالترين مرز کشور معرفي شد.

عکس اصلی خبر

به گزارش  مهر، داريوش باقر جوان گفت: در 4 ماهه نخست سال 1397 بندرشهيد رجايي با کسب 30 درصد از مجموع ترانزيت کالاهاي ورودي ، مهمترين و فعال ترين مرز ترانزيتي در کشور بود.

مديرکل راهداري و حمل و نقل جاده اي هرمزگان افزود: تلاش شبانه روزي فعالان حوزه حمل و نقل استان موجب شد تا هرمزگان از بين 32 مرز فعال کشور در جايگاه نخست ترانزيت کالا قرار گيرد.

وي اضافه کرد: در اين مدت 988 هزار و 504 تن کالا از طريق بندرعباس به ديگر مرزهاي کشور ترانزيت شده است.

مدير کل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان همچنين مرزهاي پرويزخان، باشماق، بازرگان و شهيد باهنر را ديگر مرزهايينام برد که در جايگاه هاي بعدي ترانزيت ورود کالا به کشور قرار دارند و 73 درصد از حجم کل ترانزيت کالا در کشور از طريق مرزهاي نام برده شده صورت مي گيرد و تنها 27 درصد متعلق به ساير مرزهاي کشور است.

باقرجوان بيشترين کالاهاي ترانزيتي از مرز بندرعباس را مواد سوختي، انواع ترکيبات شيميايي، کالاهاي ساختماني، لوازم خانگي و انواع پنبه برشمرد.

باقر جوان به ميزان ترانزيت کالا در کشور اشاره کرد و گفت: آمار و اطلاعات جمع آوري شده حاکي از اين است که طي 4 ماهه نخست سال 97،  3368 هزار تن کالاهاي مصرفي و مواد نفتي از کشورترانزيت شده است، که اين مقدار نسبت به مدت مشابه سال قبل10 درصد افزايش داشته است.

وي کريدور جنوب به شمال را يکي از مهمترين کريدورهاي بين المللي برشمرد که از مرز بندرعباس و استان هرمزگان گذر مي کند و قاره آسيا را به اروپا متصل و نيازهاي مواد اوليه کشورهاي آسياي شمالي و اروپا را فراهم مي کند.

ترکمنستان، قزاقستان، گرجستان، آذربايجان، ارمنستان، روسيه، ازبکستان و ترکيه مقاصد کالاهاي تزانريتي از کشورمان است.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3023
تاریخ :1397/05/17 ساعت 10:02:00
تعداد بازدید: 60
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی