گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3004
تاریخ :1397/04/13 ساعت 08:57:33
تعداد بازدید: 78
كارگروه امور زيربنايي و شهرسازي با الحاق لشتغان به محدوده بندرخمير موافقت کرد
email pdf word plus minus reset color
مدیر شهرسازي و معماري اداره كل راه و شهرسازي هرمزگان از بررسي طرح الحاق روستاي لشتغان به محدوده شهر بندرخمير در كارگروه تخصصي امور زيربنايي و شهرسازي استان خبر داد.

عکس اصلی خبر

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان هرمزگان ، ابراهیم رستم گورانی افزود: با توجه به قرار گرفتن روستاي لشتغان در داخل حريم مصوب شهر بندرخمير و نزديك بودن محدوده شهر و روستاي مذكور اين طرح در کارگروه امور زیربنایی بررسي و تصمیمات لازم گرفته شد.

وي ادامه داد: طرح توسعه و عمران شهر بندرخمير در تاريخ 90/5/17 با مساحت محدوده 660/8 هكتار و حريم سه هزار و 149 هكتار و پيش بيني جمعيت 20 هزار و 55 نفر در افق سال 1400 به تصويب شورايعالي شهرسازي و معماري ايران و طرح تفصيلي اين شهر براي افق سال 1405 تهيه و در تاريخ 93/5/27 به تصويب كميسيون ماده پنج قانون شورايعالي شهرسازي و معماري رسید. از طرفي بر اساس رويكردهاي طرح تفصيلي و جامع اين شهر، روستاي مذكور در داخل محدوده شهر قرار نداشت و صدور پروانه از طرف شهرداري امكانپذير نبود از این رو پيرو درخواست هاي اهالي و نهايتاً حذف كد آبادي اين روستا در سرشماري نفوس و مسكن سال 1395، موضوع الحاق به محدوده روستاي لشتغان بالا به مساحت 194 هكتار در دستور كار بررسي هاي استاني و سپس طرح موضوع در شورايعالي شهرسازي و معماري ايران قرار گرفت.

گوراني گفت: موضوع الحاق به محدوده بندرخمير پس از توضيحات و بررسي هاي همه جانبه به لحاظ اجتماعي، كالبدي، عملكردي و اقتصادي از سوي كارشناسان اين اداره كل و مهندسين مشاور در جلسه كارگروه تخصي امور زيربنايي و شهرسازي استان مطرح و پس از تاييد به شوراي برنامه ريزي و توسعه استان ارسال شد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3004
تاریخ :1397/04/13 ساعت 08:57:33
تعداد بازدید: 78
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی