گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3060
تاریخ :1397/07/16 ساعت 08:14:01
تعداد بازدید: 40
نشست هماهنگي ستاد حمل و توزيع کالاهاي اساسي در بندر شهيد رجايي برگزار شد
email pdf word plus minus reset color
نشست هماهنگي ستاد تسهيل و تسريع حمل و توزيع کالاهاي اساسي با حضور نمايندگان وزارت راه و شهرسازي، سازمان بنادر، راه آهن جمهوري اسلامي، گمرک، بازرگاني دولتي، جهاد کشاورزي و مديران استاني اين مجموعه ها در هرمزگان به ميزباني بندر شهيد رجايي برگزار شد.

عکس اصلی خبر

به گزارش رسيده، «خسرو سرايي» مديرکل امور لجستيکي و حمل و نقل چند وجهي سازمان بنادر و دريانوردي اظهار داشت: اين نشست به دنبال تشکيل ستاد هماهنگي حمل و توزيع کالاهاي اساسي در بنادر به توليت اداره کل طرح جامع و مدل هاي حمل و نقل وزارت راه و شهرسازي به ميزباني بندر شهيد رجايي برگزار شده است.

وي هدف از اين نشست را پيگيري و پياده سازي سياست هاي برنامه ششم توسعه ابلاغي رهبر معظم انقلاب و تکاليف سازمان بنادر مبني بر توسعه حمل ريلي در بنادر کشور به منظور کاهش سوانح و مصرف سوخت، ايجاد بندر سبز و افزايش انعطاف چرخه تامين کالا عنوان کرد.

مديرکل امور لجستيکي و حمل و نقل چند وجهي سازمان بنادر و دريانوردي خاطرنشان کرد: در اين رابطه، بازطراحي نحوه توزيع واردات کالاهاي اساسي در بنادر کشور و ايجاد تناسب و يکنواختي مدنظر است که اين مهم با حضور و همکاري صاحبان عمده کالا، راه آهن جمهوري اسلامي و گمرک ميسر خواهد شد.

سرايي اضافه کرد: با گسترش نگرش لجستيکي به مقوله حمل و نقل در بنادر کشور به دنبال آن هستيم که هزينه و زمان حمل کالا را کاهش دهيم و اين اقدام در نهايت امر منجر به تقويت اقتصاد ملي خواهد شد.

وي با اشاره به ظرفيت هاي بندر شهيد رجايي تصريح کرد: اين بندر به لحاظ برخورداري از زيرساخت هاي ريلي ظرفيت هاي بالايي براي حمل کالاهاي اساسي دارد که در شرايط فعلي کشور بايد استفاده بهينه اي از اين ظرفيت صورت گيرد.

«اله مراد عفيفي پور» مديرکل بنادر و دريانوردي استان هرمزگان نيز طي سخناني با تشريح ظرفيت ها و توانمندي هاي بندر شهيد رجايي در زمينه حمل ريلي کالاهاي اساسي خاطر نشان کرد: با توجه به زيرساخت هاي موجود، امکان حمل ريلي به اندازه کفايت در اين بندر وجود دارد.

وي از وجود 57 کيلومتر شبکه ريلي در اين بندر سخن به ميان آورد و افزود: بخش قابل توجهي از پايانه هاي متفرقه و کانتينري به خطوط ريلي دسترسي دارند و براي کاهش هزينه هاي حمل و نقل و توسعه پايدار اقتصاد کشور بايد از اين ظرفيت استفاده مناسب تري صورت گيرد.

عفيفي پور با اشاره به وجود دو ترمينال ريلي کانتينري در بندر شهيد رجايي با ظرفيت مجموع 700 هزار TEU گفت: علاوه بر اين، در خصوص اختصاص انبار کالاهاي متفرقه داراي دسترسي به خط ريلي به منظور حمل کالاهاي اساسي همچون برنج، روغن، شکر و نهاده هاي کشاورزي و دامي نيز آمادگي کامل داريم تا اينگونه کالاها ايمن تر و سريع تر به دست مصرف کننده نهايي برسد.

شايان ذکر است، اعضاي شرکت کننده در اين نشست به بيان ديدگاه ها و ارايه راهکارهاي پيشنهادي پرداختند و در پايان نيز از محوطه هاي اختصاصي ريلي در بندر شهيد رجايي ديدن کردند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3060
تاریخ :1397/07/16 ساعت 08:14:01
تعداد بازدید: 40
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی