گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه:2973
تاریخ :1397/02/17 ساعت 09:06:04
تعداد بازدید: 58
بهره برداری از نخستین رصد خانه هرمزگان
email pdf word plus minus reset color
با حضور مدیر عامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور، نمایندگان بندرعباس در مجلس شورای اسلامی، فرماندار بندرعباس، معاون سیاسی و امنیتی استانداری هرمزگان، رئیس سازمان برنامه و بودجه استان، جمعی از مدیران کل و اعضای کانون پرورش فکری استان ،اولین رصد خانه هرمزگان ، گام دوم مرکز علوم کانون پروش فکری کودکان و نوجوان، و بخش فیزیک مرکز علوم کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به بهره برداری رسید.

عکس اصلی خبر

زینب نورالدینی

در این مراسم همچنین بخشهای مختلف کانون مورد بازدید قرار گرفت و در پایان  یک نشست جمعی برگزار شد که ابتدای این جلسه مدیر کل کانون پروش فکری کودکان و نوجوانان استان هرمزگان بخشی از فعالیت های این مرکز را  تشریح کرد.

ناهید سلیمانی گفت: وظیفه خود می دانیم که با دو بال علم و ایمان کودکان و نوجوانانی را پرورش دهیم و کرامت انسانی را نشأت گرفته از خلیفه الهی است به آنها بیاموزیم.

وی افزود: افتتاح گام دوم مرکز تخصصی علوم کانون پروش فکری کودکان و نوجوانان ( بخش رصد خانه فیزیک) آغاز دوره ای خواهد بود که فعالیت های آموزشی و پروشی ویژه دانش آموزان دانش پژوهان و جامعه علمی در مسیر پیشرفت علمی قرار می گیرد.

سلیمانی توجه ویژه به انتقال دانش، حمایت از پژوهش و ظرفیت سازی را از جمله مهمترین اهداف مرکز تخصصی علوم قلمداد کرد.

وی از جمله مهمترین بخش های موجود در مرکز تخصصی علوم کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به بخش زیست بوم دریایی، بخش زیست بوم جانوری، گیاهی و مناطق جغرافیایی بخش زمین شناسی سنگ ها و کانی ها، صدف ها و آبسنگ ها مرجانی، بخش شیعی، نجوم و ستاره شناسی، حشرات، رباتیک، اشاره کرد .

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هرمزگان از جمله اقدامات و برنامه های انجام شده توسط مرکز تخصصی علوم از زمان افتتاح تاکنون به شب های رصدی، ویژه  هفته نجوم، کارگاه آشنایی با تالاب های استان، نشست  با نویسندگان و مترجم کتاب های علمی، ویژه برنامه هفته محیط زیست، شرکت اعضاء در مسابقه کشوری محیط زیست سپیدار و رصد  خورشید برشمرد.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هرمزگان با اشاره به اینکه کانون به تنهایی نمی تواند همه ی نیازهای کودکان و نوجوانان را برآورده کند افزود: کانون تمام تلاشش این است که خود را به روز کند و نیازهای متقاضیان را برآورده کند و در صدد پیش بینی اعتبارات لازم برای ساخت کانون در چهار شهرستانی است که فاقد مراکز هستند وی شهرستان های بشاگرد، رودان ، بندر خمیر و پارسیان را از جمله این شهرستان ها برشمرد که مرکز ثابت کانون ندارند.

سلیمانی تصریح کرد: با توجه به نیازهای روز
بچه ها خدمات دهی در حال حاضر بصورت کتابخانه سیار می باشد و تا رسیدن به نتیجه مطلوب فاصله ی زیادی باقی است و مهمترین نیاز فعلی ما در دسترس بودن مکان هایی جهت راه اندازی کتابخانه سیار قلمداد کرد.

به گفته ی وی تاکنون 8 هزار 454 نفر از این مرکز بازدید کرده اند.

فاضل نظری مدیر عامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور دیگر سخنران این مراسم بود .

وی گفت: از حضور در بین  مردم همدل، همراه و خونگرم هرمزگان خرسندم وی با نگاه از بیرون ، مردم هرمزگان را مردمی خونگرم و لبریز از عاطفه توصیف کرد.

فاضل نظری گفت: در کانون پرورش فکری قدردان همراهی مجموعه مدیریتی استان هستیم و قطعاً یک اقدام موفق حاصل نمی شود مگر از رهگذر همراهی ، و اینکه امروز شاهد شکل ظاهر و پوسته کار هستیم یک لذت است.

وی به نقش نظم تربیتی  و پرورشی کانون اشاره کرد و افزود: کانون یکی از نقش آفرینان بی بدیل عرصه پروش فکری و ذوقی آینده سازان ایران است. و اگر چه امکانات و داشته های امروز کانون هرگز کفاف نیازهای فزاینده این حوزه را نمی دهد اما حضور همراهی کارکنان به عنوان اصلی ترین سرمایه و دارایی کانون است.

وی افزود: بال مهارت های زندگی از مهمترین فعالیت های کانون است که در ظاهر ملموس نیست اما کانون در شکل گیری تمرکز اصلی خود را بر حوزه علم و دانش ( محفوظات علمی) داشته و آموزش انواع مهارت های بال موثر دیگری برای پرواز این پرنده است. وی خاطر نشان کرد، کانون پرورش فکری جایی برای تمرین زندگی است و نسبت به نیاز جامعه و ضرورتی که بر نقش آفرینی کانون هست علیرغم قدم های موثری که برداشته شد. تا رسیدن به قله این موفقیت ها فاصله زیادی داریم. در ادامه این مراسم دریانورد (رئیس سازمان برنامه و بودجه استان) احمد مرادی و هاشمی تختی ( دو  تن از نمایندگان بندرعباس در مجلس شورای اسلامی  حاضر ) در این نشست در جهت پیشبرد اهداف این مرکز اعلام آمادگی کردند.

گفتنی است مرکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بندرعباس در زمینی به مساحت بالغ بر 1000 متر مربع در سه طبقه در بلوار امام خمینی و خیابان آیت الله غفاری شهر  بندرعباس  واقع شده است .up email pdf word plus minus reset color
گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه: 2973
تاریخ :1397/02/17 ساعت 09:06:04
تعداد بازدید: 58
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی