گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3150
تاریخ :1397/12/12 ساعت 08:40:37
تعداد بازدید: 1694
امام جمعه بندرعباس چگونه و از چه کسي انتقاد مي کند؛ نـطق هاي آتـشين آيـت الله
email pdf word plus minus reset color
آيت الله نعيم آبادي نماينده ولي فقيه و امام جمعه بندرعباس اين روزها به دليل انتقادات آتشين، مورد توجه ويژه قرار گرفته است. مردي که در حضور رئيس جمهور نيز با گفتن اين جمله که تعارفات براي مردم نان نمي شود، از وضعيت موجود در کشور و قيمت ها به شدت گلايه کرد. آيت الله نعيم آبادي از جمله سياست مداراني است که تا يک موضوع را به سرانجام نرساند، زبان انتقاد را از آن نمي بندد.

عکس اصلی خبر

گروه سياسي ـ نداي هرمزگان

به گزارش نداي هرمزگان، او تاکنون موضوعات مختلفي را تا سرانجام در محافل مختلف مورد نقد قرار مي دهد. حال اگر همان موضوع به نتيجه مي رسيد همواره به تمجيد از آن مي پردازد. از جمله آن مي توان به انتقاد آيت الله نعيم آبادي به وضعيت کشتي سازي طي سال هاي گذشته اشاره کرد. او هميشه مي گفت که بهتر است بجاي کشتي سازي هرمزگان بگوئيم کشتي نسازي. اما با گذشت چند سال از انتقاد مکرر وي، طي چند سال اخير به تمجيد از اين مجموعه مي پردازد و به گفته خودش شرايط اين مجموعه تغيير کرده و کارهاي بزرگي در کشتي سازي انجام
مي شود.

از ديگر موضوعاتي که امام جمعه بندرعباس سال ها فرياد مي زد موضوع استفاده از آب دريا و احداث آب شيرين کن بود. او اعتقاد داشت استان هرمزگان با قرار گرفتن در کنار دريا نبايد مشکل آب داشته باشد. اوج انتقادات نعيم آبادي به موضوع آب به حدود 10 سال پيش بر مي گردد. نماينده وليفقيه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس در آن زمان با انتقاد از نحوه عملکرد مسئولان براي مقابله با بحران كمآبي گفت: بارها از من خواسته شده است که نماز باران بخوانم، اما ميخواهم بگويم وزير نيرو بايد خودش نماز باران بخواند. نماز باران را بايد در شهرهاي خشک و کويري خواند نه در استاني که نزديک به درياست و ميتوان مشکل آب را با نصب آب شيرينکن حل کرد.

اما به نظر مي رسد با تلاش هايي که طي سال هاي اخير در زمينه نصب آب شيرين کن صورت گرفته انتقادات آيت الله از اين موضوع کاسته شده و اميدوار به آينده در اين خصوص است.

از ديگر انتقادات آيت الله مي توان به موضوع جدايي بخش هايي از هرمزگان و الحاق به استان فارس، بازار ماهي فروشان، عدم حمايت از ساخت مصلي، نحوه هزينه کرد کانديداي مجلس و... اشاره کرد.

او اما اوايل اسفند در سفر رئيس جمهور به هرمزگان انتقادات تندي را در حضور رئيس جمهور مطرح کرد. به گفته او مردم با شراطي که در عرضه و فروش گوشت بوجود آمده ديگر بايد با خريد گوشت خداحافظي کنند. جملات تند آيت الله نعيم آبادي در اين جلسه واکنش هاي زيادي در رسانه هاي ملي و بين المللي به همراه داشت.

او اما فتيله انتقاداتش را پائين نکشيده و در خطبه جمعه گذشته بازرسين و نهادهاي نظارتي را مورد نقد قرار داده است.

نماينده ولي فقيه درهرمزگان و امام جمعه بندرعباس با اشاره به بيانيه رهبري انقلاب گفت: ازمهم ترين راه هاي مبارزه واقعي با فساد استفاده از افراد خدا ترس درنهادها ودستگاه هاي نظارتي و بارزسي است.

در همين زمينه ايرنا به انعکاس مطالب مطرح شده از سوي نماينده ولي فقيه در نماز جمعه اشاره کرده است.  آيت الله غلامعلي نعيم آبادي درخطبه هاي نمازجمعه اين هفته شهر بندرعباس اظهارکرد: بودند و هستند بازرساني که براي بازرسي اعزام مي شدند اما با گرفتن يک هديه چرب و چاق و بدون هرگونه بازرسي جدي برمي گشتند.

نماينده ولي فقيه درهرمزگان با تاکيد براين مطلب که مردم بازرس ‹ ميگويي و پسته اي ‹ نمي خواهند ابراز داشت: کساني را بفرستيد که تن به تُن (تن ماهي) ندهند و همينکه چشمشان به زن افتاد نلرزند.

خطيب جمعه بندرعباس تصريح کرد: افراد پاکدامن، چشم پاک و دريک کلمه با تقوي و پاک را بفرستيد تا بتواند با ، تبعيض، ناپاکي و ظلم مبارزه کند و تسليم مال دنيا نشود.

آيت الله نعيم آبادي درادامه عدالت و فساد را لازم و ملزوم يکديگر دانست و گفت: اگر عدالت باشد فساد نيست و اگر فساد باشد عدالت نيست.

وي ازفساد اقتصادي، اخلاقي، سياسي به عنوان انواع فسادها نام برد و با بيان اينکه فساد تنها فساد مالي نيست تصريح کرد: اما اگر اين سه فساد که توده و غده چرکيني محسوب مي شوند کشورها و نظام ها را دربر بگيرد نتيجه آن حادث شدن زلزله اي ويرانگر است که دامن همه را مي گيرد.

امام جمعه بندرعباس تصريح کرد: اين براي نظام جمهوري اسلامي که نيازمند مشروعيتي فراتر و بسيارجدي تر و بنياني تر از ديگر نظام ها است مي تواند شکننده تر باشد.

آيت الله نعيم آبادي تصريح کرد: وسوسه مال، مقام و رياست آن چنان فريبنده است که بعضي ها حاضرند با بردن آبروي ديگران و اينکه تنها کانديداي آنان به مجلس برود دست به هرکاري از جمله تهمت زدن، کباب دادن، دروغ وپرداخت پول بزنند.

وي درادامه خاطرنشان ساخت: وسوله مال، مقام و رياست حتي در علوي ترين حکومت يعني زمان حضرت علي(ع) وجود داشت طوريکه در تاريخ آمده يکي از استاندارانش همه پولها را برداشت و گريخت و همچنين سرداران لشکر امام حسن مجتبي(ع) نيز با دريافت رشوه فرزند پيامبر اسلام را رها کرده و به دشمنان او پيوست.

وي اضافه کرد: پس خطر بروز اين تهديد درجمهوري اسلامي که روزي مديران و مسوولانش مسابقه زهد انقلابي و ساده زيستي مي دادند هرگز بعيد نبوده و نيست.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3150
تاریخ :1397/12/12 ساعت 08:40:37
تعداد بازدید: 1694
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی