گروه: حوادث
شماره روزنامه:2919
تاریخ :1396/10/23 ساعت 08:50:40
تعداد بازدید: 78
مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی هرمزگان: هرمزگان رتبه دهم تولید محصولات گلخانه ای در کشور را دارد
email pdf word plus minus reset color
مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی هرمزگان گفت: هرمزگان رتبه دهم تولید محصولات گلخانه ای در کشور را دارد.

عکس اصلی خبر

مسعود گرگیج با بیان این که عملیات برداشت محصولات گلخانه ای از جمله  خیار، گوجه فرنگی و بادمجان در استان آغاز شد بیان داشت: سطح کشت گلخانه ای هرمزگان ۲۰۵ هکتار است و پیش بینی می شود از این سطح، ۴۹ هزار و ۶۵۰ تن  محصول تولید شود.

وی تصریح کرد: به دلیل افزایش سطح گلخانه ها، قیمت مناسب فروش محصولات، ارائه تسهیلات کم بهره برای ایجاد گلخانه به کشاورزان و فراهم بودن بستر صادرات محصولات، تولید امسال نسبت به پارسال ۴۰ درصد افزایش دارد. گرگیج با اشاره به اینکه سطح گلخانه ها از سال ۹۴ تاکنون دو برابر شده است، اظهار داشت : ارزش تولیدات گلخانه ای استان ۲۸ میلیارد تومان و ارزش صادراتی آن حدود ۷۴۴۷۵۰۰۰ دلار می باشد.

وی با بیان اینکه حدود ۴۰ درصد محصولات گلخانه ای صادر می شود اظهار داشت : عمده محصولات گلخانه ای هرمزگان به کشورهای حاشیه خلیج فارس، روسیه و عراق صادر می شود. این مقام مسئول در بخشی از سخنان خود با اشاره به طرح توسعه گلخانه های استان گفت : امسال یکی از مهمترین برنامه های سازمان جهاد کشاوررزی توسعه گلخانه ها در قالب مجتمع های گلخانه ای می باشد.

گرگیج افزود: در این طرح ۲ هزار و ۷۰۰ هکتار گلخانه در شهرستان های مختلف استان از جمله بندرعباس، میناب، رودان، قشم، بستک و پارسیان احداث خواهد شد.

وی یادآور شده: برای اجرای این طرح اعتباری بالغ بر ۴۵۰ میلیارد تومان نیاز است. گرگیج گفت: با توجه به اینکه اجرا و ساخت این گلخانه های در سالهای متمادی صورت می گیرد به همین دلیل سال های بهره برداری آن متفاوت خواهد بود. وی خاطرنشان کرد: با بهره برداری از این مجتمع های گلخانه ای برای ۳۲ هزار و ۴۰۰ نفر شغل ایجاد می شود.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: حوادث
شماره روزنامه: 2919
تاریخ :1396/10/23 ساعت 08:50:40
تعداد بازدید: 78
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی