گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:2959
تاریخ :1397/01/26 ساعت 07:53:18
تعداد بازدید: 34
مزین شدن نام 230 هزار هرمزگانی به القاب و اسامی حضرت رسول اکرم (ص(
email pdf word plus minus reset color
مدیر کل ثبت احوال هرمزگان در آستانه فرارسیدن عید مبعث از مزین بودن نام 230 هزار هرمزگان به القاب و اسامی حضرت رسول اکرم (ص) خبر داد.

عکس اصلی خبر

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت احوال هرمزگان، مهندس فرزاد افشاری‌نژاد ضمن تبریک فرارسیدن عید مبعث اظهار داشت: این عید به درستی نقطه عطفی در تاریخ بشریت و جهان اسلام است که باید برای درک بهتر آن تمامی ابعاد آن را در نظر گرفت .

وی در همین راستا با بیان اینکه اعتقاد مردم به شخصیت‌های اسلامی را می‌توان در نامگذاری‌ فرزندان مشاهده کرد، افزود: از ابتدای آغاز به کار ثبت احوال تاکنون 230 هزار بار از القاب و اسامی حضرت محمد (ص) در نامگذاری‌ها توسط مردم هرمزگان استفاده شده که با توجه به جمعیت استان، این نسبت در نوع خود قابل تامل است .

مدیر کل ثبت احوال هرمزگان یادآور شد: بیشترین فراوانی در القاب و اسامی آن حضرت مکرم، مربوط به نام‌هایی همانند محمد، عبدالله، احمد، محمود، محمدرضا، عبدالرحمان، محمدحسین، محمدمهدی، یاسین، مصطفی، امیرمحمد، امین، و محمدجواد است .

مهندس افشاری‌نژاد گفت: طاها، محمدعلی، محمدطاها، ابوالقاسم، رحیم، عبدالرئوف، عبدالرسول، حبیب‌الله، عبدالمجید، عبدالکریم، رسول، محمدصالح محمدرسول، محمدحسن، محمدیاسین، محمدهادی، محمدشریف و محمد امین از دیگر اسامی و القاب و نام‌های منتسب به حضرت محمد رسول الله است که در هرمزگان نیز دارای فراوانی قابل توجهی هستند .


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 2959
تاریخ :1397/01/26 ساعت 07:53:18
تعداد بازدید: 34
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی