گروه: تاریخی
شماره روزنامه:3233
تاریخ :1398/06/04 ساعت 10:59:33
تعداد بازدید: 245
آذرمهر مطرح کرد: آمادگي مرکز اسناد تاريخي بندرعباس براي جمعآوري اسناد تاريخي شهر
email pdf word plus minus reset color
مشاور شهردار و مدير مرکز اسناد تاريخي شهر بندرعباس از تحويل 425 سند تاريخي اين شهر توسط ادارهکل حفظ آثار و نشر ارزشهاي دفاع مقدس به اين مرکز خبر داد.

عکس اصلی خبر

  به گزارش مديريت ارتباطات و امور بينالملل شهرداري بندرعباس، رامين آذرمهر در اين ارتباط اظهار کرد: ايجاد اين مرکز داراي پيشزمينهاي است که در اين دوره مديريتي شهرداري شکل عملي به خود گرفت.

  وي با اشاره به اينکه يکي از دغدغههاي شهردار بندرعباس احياء هويت تاريخي و فرهنگي استان بويژه شهرستان بندرعباس است، افزود: مرکز اسناد شهر بندرعباس با جمعآوري اسناد و مدارک و هر نوع سند قديمي راجع به استان، قصدش پايان دادن به اوضاع بي سر و سامان نوشتههايي است که توسط برخي افراد منتشر ميشود.

  اين مقام مسئول با بيان اينکه سعي داريم اسناد مهم و تاريخي شهر را جمعآوري کرده و ضمن ثبت آنها، براي آيندگان نگهداري کنيم، ادامه داد: اين مرکز ميتواند مرجع خوب و قابل اعتمادي براي ادارات مرجعي باشد که وظايفه آنها ارايه اطلاعات صحيح و قابل استناد تاريخي است.

  مشاور شهردار و رييس مرکز اسناد شهرداري بندرعباس تصريح کرد: از کليه ادارت و دستگاههاي اجرايي درخواست ميشود در راستاي نگهداري صحيح اسناد قديمي و ارايه به عموم، اين اسناد را در اختيار مرکز قرار دهند.

  آذرمهر در ادامه با اشاره به اهداي بخشي از اسناد تاريخي بندرعباس توسط اداره کل حفظ آثار و نشر ارزشهاي دفاع مقدس استان هرمزگان به مرکز اسناد تاريخي شهر بندرعباس، گفت: اين اقدام با حضور کارشناسان اسناد اداره کل حفظ آثار و نشر ارزشهاي دفاع مقدس هرمزگان در مرکز اسناد تاريخي شهرداري بندرعباس صورت گرفت.

وي بيان کرد: در اين اقدام ارزشمند تعداد 452 فقره سند تاريخي جهت حفظ و نگهداري به اين مرکز اهدا شد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: تاریخی
شماره روزنامه: 3233
تاریخ :1398/06/04 ساعت 10:59:33
تعداد بازدید: 245
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی