گروه: حوادث
شماره روزنامه:3475
تاریخ :1399/06/18 ساعت 11:52:05
تعداد بازدید: 25
اشیای عتیقه دوران صفوی در بندرعباس کشف شد
email pdf word plus minus reset color
فرمانده انتظامی هرمزگان از کشف۲۳ قلم انواع اشیای عتیقه دوران صفوی ازقاچاقچیان در بندرعباس خبر داد.

عکس اصلی خبر

سردار غلامرضا جعفری گفت: این اشیای عتیقه شامل تاج، گوشواره، دستبند، گردنبند، خنجر و انواع سنگ های قیمتی است .

وی افزود: مأموران انتظامی شهرستان بندرعباس با رصد اطلاعاتی و بهره‌گیری از شیوه های نوین پلیسی مطلع شدند افرادی با هویت معلوم قصد انتقال و فروش تعداد زیادی اشیای عتیقه را دارند که پیگیری  موضوع به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت .

رییس پلیس هرمزگان ادامه داد: ماموران پس از بررسی موضوع و با هدایت عملیاتی، موفق شدند محل اختفای متهمان را در یکی از محلات شهرستان بندرعباس شناسایی کنند .

به گفته سردار جعفری مأموران با هماهنگی قضایی و  در یک عملیات غافلگیرانه چهار متهم در محل دستگیر و پس از تحقیقات و طی نراحل قانونی، به دادگاه معرفی

شدند.این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان شد: برابر نظر کارشناسان میراث فرهنگی اشیای  کشف شده مربوط به دوران صفویه است و ارزش آنها  بیش از  ۸۰ میلیارد ریال برآورد

 شده است.گفتنی است، فرصت طلبان ضمن غارت اشیاء عتیقه و ارسال به کشورهای دیگر از این طریق پول های زیادی را به جیب می زنند .

فرمانده انتظامی هرمزگان با بیان اینکه 4متهم به همراه پرونده متشکله تحویل مقام قضائی شدند، خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی با هرگونه قاچاق اشیاء عتیقه که ضربه سنگینی به فرهنگ کشور وارد می کند به شدت برخورد کرده و از شهروندان انتظار می رود به محض دریافت اینگونه اخبار موضوع را از طریق پل ارتباطی 110 به پلیس اطلاع دهند .


up email pdf word plus minus reset color
گروه: حوادث
شماره روزنامه: 3475
تاریخ :1399/06/18 ساعت 11:52:05
تعداد بازدید: 25
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی