گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3414
تاریخ :1399/03/19 ساعت 13:29:38
تعداد بازدید: 350
تخصیص 150 میلیارد تومان اعتبار برای آبرسانی به روستاهای هرمزگان
email pdf word plus minus reset color
قائم مقام مدیرعامل آبفا هرمزگان گفت: امسال بیش از 150 میلیارد تومان برای آبرسانی به روستاهای استان طی جلسات شورای برنامه ریزی استان و تقسیم بودجه آبفای کشور تخصیص داده خواهد شد.

عکس اصلی خبر

احمد شاکری افزود: همچنین آبفا براساس برنامه ریزی های انجام شده، آبرسانی به 65 روستای استان را با اعتبار 136 میلیارد تومان تا پایان امسال در دستور کار دارد که اکثر این روستا ها یا فاقد شبکه آب یوده و یا فاقد منابع آبی پایدارهستند.

وی با اشاره به اینکه رویکرد آبفا در روستاها، تامین آب شرب پایداراست، تصریح کرد: از جمله منابع آبی پایداراحداث آب شیرین کن هاست که در حال حاضر تعداد 10 سایت آب شیرین کن با ظرفیت 20 هزار متر مکعب در شبانه روز در حال اجرا است و جمعیتی بالغ بر 74 هزار نفر را تحت پوشش قرار می دهد.

وی اضافه کرد: همچنین تعداد  28 مجتمع آبرسانی روستایی در استان تعریف و طراحی شده که هم اکنون در مرحله اجراست.

قائم مقام مدیرعامل آبفا استان در ادامه اظهار داشت: تعداد 385 روستای استان با جمعیتی بالغ بر 29 هزار نفر فاقد تاسیسات و شبکه آبرسانی هستند که دلایل عمده آن، پراکندگی این روستاها درسطح استان وعدم وجود منابع آبی پایدارو قابل شرب در نزدیکی مناطق روستاهای مذکور است. همچنین عمده این روستاها زیر 20 خانوار بوده  و آبرسانی به آن ها در اولویت برنامه های آبفاست.  

به گفته ی شاکری؛ منابع آبی سطحی شامل سد ها نیز از دیگر منابع تامین آب شهرها و روستاها است که  در حال حاضر طرح های آبرسانی از سد جگین به شهرسردشت و روستای های مسیر و تامین آب شهر گوهران و 57 روستاهای آن از سد سُهران در حال اجراست. همچنین سد های استقلال و سرنی نیز از دیگر منابع تامین آب استان است.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3414
تاریخ :1399/03/19 ساعت 13:29:38
تعداد بازدید: 350
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی