گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:3004
تاریخ :1397/04/13 ساعت 08:53:26
تعداد بازدید: 30
قرارگاه کاهش تصادفات به ریاست استاندار تشکیل می شود
email pdf word plus minus reset color
«از جمله اقدامات شاخص سال جاری، تشکیل قرارگاه کاهش تصادفات به ریاست استاندار استان هرمزگان با گستره فعالیت جاده های درون شهری و برون شهری جهت کاهش تصادفات و ارتقاع جایگاه کنونی می باشد».

عکس اصلی خبر

محمدرضا قنبرپور

سرهنگ مجید صالح پور در نشست خبری با حضور اصحاب رسانه و خبرنگاران ضمن اظهار کردن این موضوع عنوان کرد: از جمله فعالیت های قرارگاه کاهش تصادفات اولویت بندی عوامل حادثه ساز برای کاهش تصادفات و بار ترافیکی است که شامل آسیب های مربوط به موتورسواران، عابرین پیاده، رانندگاه خودرو و سرنشینان وسایل نقلیه بر اساس اولویت می باشد.

وی افزود دغدغه فعلی ما روانسازی ترافیک  شهری و برون شهری می باشد.

صالح پور ضمن مطرح کردن این موضوع که در تصادفات منجر به فوت 7 درصد رشد را شاهد بوده ایم و در مجموع کل تصادفات نیز 8 درصد کاهش را داشته ایم گفت: ضمن تاکید بر برخورد با متخلفین در مجموع تخلفات حادثه ساز نیز 12 درصد رشد را شاهد بوده ایم و حدود 9 درصد نیز اعمال قانون نسبت به مدت مشابه سال گذشته انجام شده است؛ وسایل نقلیه با خلافی بیش از یک میلیون تومان نیز حدود یک درصد رشد را داشته است.

فرمانده راهور استان هرمزگان بیان کرد: در خصوص شماره گزاری خودروهای خارجی پلاک شده نیز در سال 96 حدود 171 مورد و در سه ماهه نخست سال جاری نیز 73 مورد ثبت شده است که روند رو به کاهش را شاهد بوده ایم.

صالح پور از افزایش 40 درصدی صدور گواهی نامه های جدید و کاهش در تعویض گواهینامه ها خبرداد و افزود:در سال جاری بخش مرکزی شهربندرعباس نیز جهت روانسازی ترافیک عابر محور خواهد شد و یک سری اقدامات ترافیکی در این محدوده انجام می شود و در برخی نقاط نیز چراغ راهنمایی نصب خواهد شد؛ همچنین طرح انگلیسی نیز احتمالا متوقف خواهد شد اما در حال حاضر منتظر دستورالعمل اجرایی ان هستیم و همچنین مسیرهای جایگزین در خصوص کاهش بار ترافیکی پس از اجرای موارد ذکر شده.

این مقام مسئول تصریح کرد: طرح BRTنیز مورد توجه ما قرار دارد و امیدواریم حمل و نقل شهرداری زیرساخت های لازم را در این خصوص فراهم کند تا شاهد کاهش بار ترافیکی در شهر باشیم.

فرمانده پلیس راهور استان هرمزگان اظهار کرد: در برخی موارد نقص زیرساختی باعث بروز ترافیک های سنگین می گردد ازجمله ساختمان ها و اماکن بدون پارکینگ، عدم وجود پارکینگ و کم عرض بودن برخی معابر.صالح پور از استفاده و بهره برداری از مرکز پایش در استان و استفاده از مرکز پایش شهرداری بندرعباس و راه اندازی دوربین های جدید در خیابان ها برای کنترل ترافیک خبر داد و در خصوص پارک بانان نیز اظهار کرد: برگ های اخطار که در دست پارک بانان قرار دارد لزوما منجر به جریمه نمی شود و این افراد پلیس نمی باشند و ما زمانی جریمه را اعمال می کنیم که ماموران راهور و یا دوربین های ثبت تخلف ؛ تخلفات را ثبت و ضبط کنند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 3004
تاریخ :1397/04/13 ساعت 08:53:26
تعداد بازدید: 30
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی