گروه: شهرستان
شماره روزنامه:3159
تاریخ :1397/12/23 ساعت 08:43:58
تعداد بازدید: 1819
راه هاي روستايي بشکرد در طرح هزاره سوم آسفالت مي شوند
email pdf word plus minus reset color
مديرکل راه و شهرسازي هرمزگان گفت: در شهرستان بشاکرد بايد سطح توقع را متعادل کنيم، به اندازه مسافت بندرعباس ـ تهران تا اصفهان براي جمعيت محدود اين شهرستان راه ساخته شده است .

عکس اصلی خبر

زينب نورالديني - نداي هرمزگان:

به گزارش نداي هرمزگان، غلامحسين شيري در پاسخ به مطالبه عموم اعضاي شوراي اسلامي استان مبني بر نامناسب بودن وضعيت راه هاي روستايي  شهرستان  بشکرد  گفت: ما نبايد از واقعيت ها فاصله بگيريم، با اعتباري که هزينه راه هاي اين شهرستان شده مي توانستند براي هر نفر بهترين خودرو بنز و 100 ميليون تومان پول هم بدهند.

وي با اشاره به اينکه توسعه يافته ترين کشور دنيا سوئيس است اذعان کرد، عرض راه هاي روستايي اين کشور سه متر مي باشد اما  در هرمزگان عرض جاده ها کمتر از 6 متر آسفالته نداريم  .

شيري افزود: در شهرستان بشکرد تنها 740 کيلومتر راه روستايي براي آسفالت کردن وجود دارد که طبق اولويت ها بر مبناي جمعيتي شهرستان بشکرد پس از پايان دوهزار کيلومتر شهرستان هاي پرجمعيت در هزار کيلومتر سوم برنامه ريزي شده است .

مديرکل راه و شهرسازي استان هرمزگان در ديدار با اعضاي شوراي اسلامي استان  بيان داشت:  اداره کل راه و شهرسازي هرمزگان سه حوزه راه، بازآفريني شهري و مسکن را جزء اولويتهاي خود قرار داده و بر اين اساس اقدامات بسيار مهمي نيز صورت داده است.

شيري در خصوص احداث راههاي روستايي اظهار داشت: کل راههاي روستايي استان 9937 کيلومتر است و حدود 2 هزار و 700 کيلومتر ديگر مانده بود که مي بايست زيرسازي و آسفالت شود ما در يک بازه زماني از شهريور 95 تا شهريور 96 در يک اقدام جهادي هدف گذاري هزار کيلومتري براي راه هاي روستايي انجام داديم و به اجرا در آورديم به نوعي  با اين اقدام رکورد تاريخ راهسازي ايران شکسته ودر اين  پروژه 250 روستا از راه مناسب برخوردار شدند.

شيري ادامه داد: در فاز بعد اجراي هزار کيلومتر دوم راه روستايي نيز در دستور کار قرار گرفت که تاکنون بيش از 380 کيلومتر آن آسفالت شده و 600 کيلومتر نيز زيرسازي انجام پذيرفته، با توجه به روند کار و پيشبينيهاي انجام شده اميدواريم تا شهريور سال آينده در صورت حل مشکل قير اين هزار کيلومتر هم به پايان برسد.

اين مقام مسئول يادآور شد: با توجه به انجام اين پروژه عظيم 12 شهرستان به صورت کامل از راه روستايي استاندارد برخوردار ميشوند و تنها شهرستان بشاکرد ميماند که طبق برنامه تا پايان سال 1400 اين پروژه تکميل و تمامي استان هرمزگان از راه روستايي مناسب بهرهمند خواهد شد.

تا سال 1420 همه ي هرمزگانيها مالک مي شوند

به گزارش نداي هرمزگان مديرکل
راه و شهرسازي هرمزگان در جمع اعضاي شوراي اسلامي استان گفت: مسکن اولويت همه دولتهاست ، فعاليت هاي صورت گرفته در بخش مسکن استان هرمزگان هم کمتر از راهسازي نيست، ما کل استان هرمزگان را تحليل  و وضعيت آن را شناسايي کرديم . رشد جمعيت را بررسي کرديم و آينده استان را تا سال 1420 ارزيابي نموديم. در اين بررسي ها ميزان و رشد جمعيت مبنا و مورد مطالعه قرار گرفت و با برنامه اي منسجم تمامي شهرستان
هاي استان به شکل متوازن در اين برنامه قرار گرفتند

وي تصريح کرد: تا پايان سال 1420 هر فرد ساکن بندرعباس که نياز به خانه دارد نياز آن برطرف مي شود.

شيري افزود: براي شهر بندرعباس هم براي شکسته شدن حباب قيمت زمين و ملک در آماده سازي قطعه زميني به مساحت 350 هکتار با تمام مشخصات هستيم و براي توسعه شهري در حال ساخت و تحويل خانه هاي ويلايي يک طبقه به تعداد حدود هزار واحد مي باشيم. در کنار اين قطعه يک قطعه 150 هکتاري ديگر را نيز برنامه ريزي کرده ايم و در حال آماده سازي است. اين قطعه شامل آپارتمان هاي 4 طبقه مي باشد.

 اما هدف گذاري ديگر اين است که تمام کارمندان استان در اين شهرک تامين زمين شوند و خودشان مراحل ساخت و ساز را انجام دهند و تا اين لحظه هم بيش از 5000 کارمند ثبت نام کرده اند.

شيري ادامه داد: علاوه بر دو پروژه مذکور يک قطعه 440 هکتاري را هم در يک مسابقه بين المللي براي طراحي شهري قرار داده ايم که از نظر جغرافيايي متصل به دو پروژه قبلي، يعني شمال شرق شهر بندرعباس مي باشد و در کل ما براي تامين مسکن تا سال 1440 مشکل نداريم.

مديرکل راه و شهرسازي هرمزگان  با اشاره به تاکيد  وزيرمحترم راه و شهرسازي برساخت 400 هزار واحد مسکن تنها راه رسيدن به اين هدف اجراي برنامههاي پيشبينيشده اي برشمرد که در شهرستانهايي مانند حاجيآباد، ميناب، کنگ و جاسک در حال انجام است.

محور ميناب ـ سيريک - جاسک ـ کنارک به جاده ي مرگ تبديل شده است

رييس شوراي اسلامي استان هرمزگان در ديدار با مدير کل راه و شهرسازي هرمزگان خواستار دوبانده شدن  اين مسير شد.

دکتر حسن حاجي زاده گفت: يکي از مهمترين دغدغه ي مردم اين منطقه نامناسب بودن اين جاده و تبديل  شدن آن به جاده مرگ است .

وي افزود: وفور شترهاي سرگردان موجب افزايش آمار تصادفات شده است .

حاجي زاده تنها دارا بودن درصد راه آسفالته را شايسته  مردمان نجيب و شريف بشاکرد ندانست و افزود: از هزار و 647  کيلومتر راه روستايي تنها 101 کيلومتر آسفالت مي باشد که اين نسبت حتي از ميانگين استاني نيز فاصله ي زيادي دارد و نيازمند نگاه ملي براي تحول در راه هاي روستايي بشاکرد داشت تا طي 2 سال آينده اين ميزان به 60% برسد.

وي همچنين به مشکلاتي در مسکن مهر اشاره کرد و افزود: براي تامين اعتبار سايتهاي مسکن مهر بايستي برنامه ريزي شده و هر چه سريعتر به پايان برسد .

رييس شوراي اسلامي استان وجود بافتهاي فرسوده، فقدان طرح جامع وتفصيلي در بسياري از شهرهاي استان را از ديگر مشکلات موجود برشمرد .

 مدني عضو شوراي اسلامي استان در اين نشست گفت: ضعف مديريت و برنامه ريزي چالش امروز و فرداي ماست ،يکي از راه هاي رسيدن به اهداف نحوه ي استفاده ي صحيح از امکانات موجود است.

به گفته ي وي؛ عليرغم ساخت  راه هاي جديد ،راه هاي قديمي ما در حال فرسودگي است چنانچه تلاش نشود به افق مورد نظر نخواهيم رسيد.

وي بر  تلاش مضاعف در افزايش اعتبارات ملي تاکيد کرد و خواستار شفاف سازي اعتبارات ملي و استاني شد.

به گفته ي وي؛ طي 80 کيلومتر   محور جناح به بستک 40 آبنما داريم ،انتظار مي رود سالي 3_4آبنما را تبديل به يک پل کنند که حداقل طي 10 سال آينده به پايان برسد.up email pdf word plus minus reset color
گروه: شهرستان
شماره روزنامه: 3159
تاریخ :1397/12/23 ساعت 08:43:58
تعداد بازدید: 1819
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی