گروه: حوادث
شماره روزنامه:2883
تاریخ :1396/08/30 ساعت 08:45:23
تعداد بازدید: 103
رئیس پلیس راهور هرمزگان: میزان تصادفات موتورسیکلت در هرمزگان، ۲ برابر میانگین کشوری است
email pdf word plus minus reset color
رئیس پلیس راهور هرمزگان گفت: میزان تصادفات موتور سیکلت در هرمزگان، ۲ برابر میانگین کشوری است.

عکس اصلی خبر

به گزارش پلیس هرمزگان، محمد باقر سلیمی بیان داشت: تحلیل آمار ها نشان دهنده این است که در هرمزگان میزان تصادفات موتور سیکلت، دو برابر میانگین کشوری است و خود موتور سواران و خانواده ها بویژه جوانان هنوز به این باور نرسیده اند که راکب موتور سیکلت نیز راننده محسوب می شود و تفاوتی در رعایت مقررات بین یک موتور سیکلت سوار و رانندگان سایر وسائل نقلیه نیست و همان مسئولیت مدنی و کیفری متوجه راکبین موتور سیکلت و دوچرخه نیز هست.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی هرمزگان اذعان داشت: علاوه بر این موتورسیکلت سواران باید بدانند که راننده نیز نسبت به سرنشین مسئولیت مدنی و کیفری دارد که این واقعیت باید در جامعه نهادینه شود.کارشناس ارشد ترافیکی پلیس هرمزگان افزود: زیر ساخت های لازم برای موتورسواران باید فراهم گردد ،در شهرهای بزرگ و پرجمعیت استفاده از خودرو کمتر شده است و استفاده از موتورسیکلت به ویژه در نقاط متراکم افزایش یافته،خطوط ویژه موتور، کانالیزه شدن عبور موتور ، لزوم تجهیز موتورها به حفاظ های ایمنی به دلیل اینکه راننده و موتور با کوچکترین ضربه از موتور جدا شده و دچار حادثه می شوند.سلیمی تصریح کرد: طراحی ویژه برای کلاه ایمنی به دلیل اینکه ۹۰ درصد تلفات موتورسواران در اثر ضربه به سر و گردن می باشد که استفاده از کلاه ایمنی تا ۷۰ درصد خطر مرگ را کاهش می دهد، طراحی کلاه ایمنی که مناسب شرایط آب و هوای هرمزگان باشد تا مردم راغب به استفاده از کلاه ایمنی شوند از جمله ی این زیر ساخت ها هستند.

رئیس پلیس راهور هرمزگان در ادامه بازگشایی یک پیست موتور سواری و وجود مکانی مناسب به عنوان پیست موتور سواری را در تخلیه انرژی و هیجان جوانان موثر دانست و افزود : این طرح باعث کاهش حرکات نمایشی راکبان موتور سیکلت در معابر عمومی و خیابان ها و در نتیجه موجب کاهش تصادفات و تلفات رانندگی خواهد شد.

این مسئول انتظامی استان در پایان نقش صداو سیمای مرکز خلیج فارس و رسانه ها را در همکاری های سازمان های مرتبط با پلیس راهور با پخش برنامه های فنی و تخصصی با حضور کارشناسان راهور با توجه به حجم مخاطب و نفوذ این رسانه ها در مردم ، بسیار موثر و سازنده دانست.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: حوادث
شماره روزنامه: 2883
تاریخ :1396/08/30 ساعت 08:45:23
تعداد بازدید: 103
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی