گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:3477
تاریخ :1399/06/20 ساعت 10:03:57
تعداد بازدید: 79
تعطیلی شش ماهه پمپ بنزین مرکزی جاسک
email pdf word plus minus reset color
همانگونه که می دانیم احداث جایگاه و اختصاص مکان مناسب برای احداث آنها در شهرهای مختلف می تواند تاثیر زیادی درکاهش ازدحام خودروها و اتلاف زمان در صف سوخت گیری و همچنین کاهش حجم رفت و آمد به منظور سوخت گیری خودروها داشته باشد.

عکس اصلی خبر

زینب نورالدینی-ندای هرمزگان:

این نقش در شرایط کرونایی فعلی بسیار چشمگیر تر است .

 امروزه با توجه به افزایش روز افزون تقاضای سوخت در کشور که تابع عواملی همچون جمعیت، تولید و عرضه وسایط نقلیه است، اهمیت جایگاه های سوخت بیش از پیش شده است در بسیاری از استانها جهت صرفه جويي هاي اقتصادي زيادي که در اثر گازسوز کردن خودروها و کاهش آلاينده هاي ناشي از احتراق سوخت دراين خودروها نسبت به خودروهاي با سوخت بنزين و گازوييل حاصل شده است، از نتايج بسيار مهم گازسوز کردن خودروها و احداث جايگاههاي سوخت رساني CNG مي باشد

اما بسیاری از شهرستانهای هرمزگان حتی شهرستان جاسک که دروازه طلایی مکران هرمزگان بوده و توسعه های دریامحور، اقتصادی و تجاری استان به آنسو سوق یافته است از داشتن نه تنها چنین دست آوردی(گاز CNG ) محروم است بلکه ماه هاست که از خرابی تنها  پمپ بنزین مرکز شهرستان می گذرد و شهروندان، تجار، گردشگران و مردم را رنجور ساخته است.

در همین رابطه گفت و گویی داریم با حسین روشنی نائب رئیس  شورای اسلامی شهرستان جاسک که از نظر می گذرد.

*نزدیکترین جایگاه سوخت  در پنج کیلومتری شهر*

حسین روشنی در گفت وگو با خبرنگار ندای هرمزگان گفت:

 پمپ بنزین یا جایگاه سوختی در سطح شهر بنام شرف وجود داشت  اما چند مدتی است که غیر فعال شده و تعطیل است ، جهت پیگیری این موضوع چندین بار با شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی استان و شهرستان و همچنین فرمانداری شهرستان مکاتبه داشته ایم اما نتیجه نداشته است .

به گفته ی وی ؛ پیشنهاد شده جایگاه جدید تأسیس کنند تا وقتی که این جایگاه مجدد راه اندازی میشود اما بی نتیجه مانده

سرمایه گذار معرفی کردیم که نه نیاز به وام دارد نه زمین دولتی،  فرماندار محترم موافقت کردند اما در فرمانداری پس از جلسات بی حاصل  این مطلب بنا به دلایل نامشخص  مسکوت مانده است نامه نگاری های بسیاری در این خصوص شده اما کسی پاسخگوی مطالبه مردم در این خصوص نیست و به نظر میرسد در شهرستان عزمی برای حل این مشکل وجود ندارد.

 روشنی در خصوص تعداد جایگاه های موجود گفت :جایگاه قتالی که نزدیکترین جایگاه به شهر است پنج کیلومتر فاصله دارد ،یک پلیس راه در مسیر هست که موتور سوارها از عبور  جلوی آن احساس  ترس می کنند.  در ساخت پمپ بنزین جدید  دستهایی وجود دارد که اجازه ساخت را نمیدهند ،چندین سال پیش فردی را معرفی کردند برای احداث پمپ بنزین، الان هر کس معرفی می کنیم فرمانداری آن را پس میزند.

وی خواستار شد : شرکت پخش فرآورده های نفتی استان به موضوع ورود کند و مشکل تأمین سوخت را هر چه زودتر بر طرف نماید تا شهروندان جاسکی  دیگر درگیر این مسئله نباشند.شایان ذکر است که فرمانداری شهرستان جاسک از پاسخگویی به علت تعطیلی این جایگاه سوخت سر باز زد و از ورود به این موضوع خود داری نموده و شرکت پخش فرآوردههای نفتی را پاسخگوی این مسئله می داند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 3477
تاریخ :1399/06/20 ساعت 10:03:57
تعداد بازدید: 79
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی