گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3401
تاریخ :1399/02/29 ساعت 09:45:56
تعداد بازدید: 526
نماینده هرمزگان در اتاق اصناف ایران: به قانون ممنوعیت مصرف دخانیات در اماکن عمومی بندرعباس دهن کجی می شود
email pdf word plus minus reset color
نماینده هرمزگان در اتاق اصناف ایران با طرح این سوال که جزای استعمال دخانیات در فضای عمومی بایستی اطلاع‌رسانی و مطالبه شود، گفت: متاسفانه شاهد دهن‌کجی قلیان‌فروشان به قانون در اماکن عمومی، ساحل و پارک‌های بندرعباس هستیم.

عکس اصلی خبر

مسعود محمدشاهی در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه، اسـتعمال دخانیـات بـه عنـوان یکـی از مهم‌تریـن عوامـل مـرگ و میـر در جهـان شــناخته شــده و در ســال‌های اخیــر مصــرف آن رواج گســترده‌ای داشــته اســت، اظهار کرد: ساحل شهر گردشگرپذیر بندرعباس به پاتقی برای حضور جوانان و حتی نوجوانان برای مصرف قلیان تبدیل شده است.

وی در ادامه با اشاره به ماده ۷ آیین‌نامه اجرایی قانون جامع کنترل دخانیات، افزود: در این قانون آمده است، به منظــور حفــظ سـلـامت عمومــی، بــه ویــژه محافظــت در برابــر استنشــاق تحمیلــی دود محصــولات دخانــی، اســتعمال ایــن مــواد در اماکــن عمومــی ممنــوع اســت.

نائب رئیس اول اتاق اصناف مرکز استان هرمزگان، بساط قلیان فروشان در حوالی بازار و ساحل را عامل نگرانی مردم و به ویژه بازاریان دانست و عنوان کرد: ضروری است مسئولان رسیدگی به این وضعیت با تحکم بیشتری در راستای جمع‌آوری و مقابله با این معضل اجتماعی خانمانسوز برخود نمایند.

محمدشاهی در ادامه با اشاره به تاثیر منفی شیوع ویروس کرونا بر کسب و کار استان، تصریح کرد: تعطیلی واحدهای صنفی کافی‌شاپ و سفره‌خانه‌های قانون‌مدار استان از اسفندماه تا کنون بر افزایش فزاینده فعالیت قلیان‌فروشی‌های دوره‌گرد، بدون هیچ نظارتی در معابر، پارک‌ها و به خصوص ساحل شهر بندرعباس رشد قارچ‌گونه داشته است.وی در پایان ضمن تقدیر از اقدامات و برنامه‌های فرماندار بندرعباس، اداره نظارت بر اماکن عمومی و فعالان حوزه بهداشت محیط شهرستان، گفت: امید است با برنامه‌ریزی دقیق و اقدامی بازدارنده، به این تهدید اجتماعی بزرگ پایان داده شود.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3401
تاریخ :1399/02/29 ساعت 09:45:56
تعداد بازدید: 526
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی