گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه:3147
تاریخ :1397/12/07 ساعت 09:10:56
تعداد بازدید: 89
هرمزگان از فردا ميزبان بزرگترين رويداد فرهنگي مي شود
email pdf word plus minus reset color
نمايشگاه کتاب هرمزگان از فردا در شهر بندرعباس ميزبان علاقه مندان به اين حوزه است. اين نمايشگاه در حالي فردا در بندرعباس افتتاح مي شود که پيش تر به دلايلي گفته مي شد که اين رويداد امسال برگزار نمي شود اما با روي کار آمدن مديرکل جديد فرهنگ و ارشاد اسلامي، به طور رسمي اعلام شد که اين رويداد قطعا در بندرعباس برگزار مي شود.

عکس اصلی خبر

گروه فرهنگي ـ نداي هرمزگان

به گزارش نداي هرمزگان، در پي مشخص نبودن مديرکل ارشاد و اداره شدن اين مجموعه با سرپرستي و محدوديت هاي منابعي که وجود داشت عدم برگزاري اين رويداد را قوت بخشيده بود.

حال پس از گذشت تقريبا يک ماه از زمان هميشگي برگزاري هر ساله نمايشگاه ، دکتر رضا کمالي مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي هرمزگان در نشستي خبري به تشريح جزئيات اين نمايشگاه پرداخت.

وي با بيان اينکه نمايشگاه کتاب هرمزگان از چهارشنبه هشتم اسفند افتتاح و تا سه شنبه 14 همين ماه ادامه خواهد داشت، گفت: بر اساس برنامه ريزي، ساعت کاري نمايشگاه بصورت صبح و بعد از ظهر خواهد بود و علاقه مندان مي توانند در ساعت هاي اعلام شده از نمايشگاه بازديد کنند.
 رضا کمالي زرکاني ضمن تقدير از تمامي رسانهها که براي برگزاري اين نمايشگاه مطالبهگري کردند، اظهار داشت: برپايي اين نمايشگاه، حاصل مطالبهگري رسانههاست.

وي با بيان اينکه برگزاري اين نمايشگاه حاصل يک خرد جمعي است که براي برپايي آن سه نمايشگاه ديگر کنسل شده است، تصريح کرد: تعداد غرفههاي اين نمايشگاه 332 غرفه ميباشد که حدود 400 ناشر و نمايندگي انتشارات در آن حضور دارند.

بر اساس گزارش منتشر شده در فارس، مديرکل فرهنگ و ارشاد استان هرمزگان، تعداد ناشران مستقل در اين نمايشگاه را 220 ناشر و تعداد نمايندگيها را 160 نمايندگي برشمرد و گفت: تعداد عناوين کتاب ناشران نيز 78 هزار و 976 عنوان ميباشد. کمالي زرکاني با اشاره به حضور پنج ناشر از استان در اين نمايشگاه ، يادآور شد: انديشه استاد، جي بل، پاپيروس، سوميتا و زبانکده پرديس پنج ناشر هرمزگاني هستند که حضورشان در شانزدهمين نمايشگاه کتاب قطعي ميباشد.

وي با اعلام اينکه ميزان يارانه کتاب در اين نمايشگاه هفت ميليارد ريال ميباشد که نسبت به سال گذشته هشت درصد افزايش داشته است، خاطرنشان کرد: کليه کتابها با حداقل 30 درصد تخفيف در اختيار شهروندان قرار خواهد گرفت که ده درصد آن را ناشران و بيست درصد از طريق بانک مستقر در نمايشگاه متقبل ميشوند.

مدير کل فرهنگ و ارشاد استان هرمزگان از بخشهاي جنبي نمايشگاه شانزدهم هم خبر داد و گفت: انجمنهاي ادبي، نمايشگاه تمبر، انجمن مولفان و نويسندگان، موسسات فرهنگي و هنري، انجمن سينماي جوان استان و حوزه هنري نيز در اين نمايشگاه حضور دارند.

کمالي زرکاني از حضور روزنامهها و تعدادي از خبرگزاريها نيز پرده برداشت و گفت: به دليل محدوديت فضا و زمان، فقط روزنامههاي استان و چند خبرگزاري در اين نمايشگاه فعاليت خواهند کرد.  وي ادامه داد: شرکت فولاد هرمزگان، آلومينيوم المهدي، اداره آبفا، صنعت و معدن و تجارت، شهرداري، صدا و سيماي خليج فارس و استانداري، نهايت همکاري را با ادارهکل فرهنگ و ارشاد استان در برگزاري شانزدهمين نمايشگاه کتاب داشته اند که جاي تقدير و تشکر دارد.

مديرکل فرهنگ و ارشاد استان هرمزگان در پايان با تاکيد بر اينکه هرمزگان يک استان فرهنگي ميباشد و جزء پنج استان برتر کشور در فروش کتاب هستيم، تصريح کرد: همين امر باعث شده تا وظيفه ما سختتر شود و براي برپايي اين نمايشگاه تلاشهاي زيادي انجام داديم.

گفتني است، شانزدهمين نمايشگاه کتاب بندرعباس از هشتم تا سيزدهم اسفند در محل دائمي نمايشگاههاي بندرعباس برگزار ميشود.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه: 3147
تاریخ :1397/12/07 ساعت 09:10:56
تعداد بازدید: 89
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی