گروه: شهرستان
شماره روزنامه:3157
تاریخ :1397/12/21 ساعت 08:49:55
تعداد بازدید: 60
اجراي طرح علاج بخشي سدهاي استقلال و جگين
email pdf word plus minus reset color
قائممقام مديرعامل شركت آب منطقهاي هرمزگان از انجام طرح علاج بخشي سدهاي جگين و استقلال ميناب خبر داد.

عکس اصلی خبر

به گزارش دريافتي، حسن سالاري بيان كرد: طرح علاج بخشي سد استقلال ميناب به ظرفيت 345 ميليون مترمکعب در حال اجرا  است و مطالعات علاج بخشي سد جگين به ظرفيت 300 ميليون مترمکعب به اتمام رسيده و عمليات اجرايي آن در آينده نزديك آغاز ميشود.

وي در خصوص اجراي طرح علاج بخشي سد استقلال توضيح داد: از بدو بهرهبرداري از سد ميناب و با نخستين آبگذري از دريچههاي سرريز سد (تخليه سيلاب) خوردگي بتن در تند آب سد و حوضچه آرامش آن مشاهده شد.

اين مقام مسئول در ادامه با اشاره به اينكه اين سد در چندين مرحله مرمتشده است، افزود: بهمنظور بررسي علل خوردگي بتن و ارائه راهكار اساسي جهت مرمت آن با مشاور قرارداد مطالعاتي منعقد شد كه پس از انجام آزمايشات لازم بر روي سازه سد و بررسي نقشههاي اجرايي نتيجه مطالعات در قالب طرح علاج بخشي سد اعلام شد.

قائممقام مديرعامل شركت آب منطقهاي هرمزگان ادامه داد: نتيجه مطالعات عوامل اصلي خوردگي بتن را كيفيت نامطلوب اجرا و نفوذ يون كلر تشخيص داده شد.

سالاري عنوان كرد: طرح علاج بخشي سرريز سد ميناب بهصورت تخريب و جمعآوري بتن و شبكه آرماتور آسيبديده و اجراي بتن جديد با رعايت ضوابط فني در دستور كار قرار گرفت.

وي يادآور شد: عمليات اجرايي اين طرح كه در كشور منحصربهفرد هست و با توجه به نمودار پروفيل سرريز و حجم بسيار بالاي تعمير بتن تاكنون تجربه نشده است و  از بهمنماه سال 94 با ابلاغ قرارداد به پيمانكار عمليات اجرايي آغاز
شد.

اين مقام مسئول افزود: با تهيه تجهيزات موردنياز تخريب بتن از كشورهاي اروپايي عليرغم مشكلات ناشي از تحريمهاي ظالمانه در خصوص انتقال وجه به سازندگان دستگاهها و حمل دستگاه به داخل كشور و طراحي و ساخت سيستم انتقال دستگاه به تمام سطح سرريز جهت تخريب بتن طراحي و ساخت سيستم قالب لغزان جهت بتنريزي كه با نظر به پروفيل سرريز سد داراي خصوصيات فني پيچيده ميباشند تاکنون حدود 24 درصد پيشرفت فيزيكي داشته است.

سالاري در پايان ياداور شد: اعتبار اوليه انجام اين پروژه 19 ميلايرد و 300 ميليون تومان از محل اعتبارات ملي استاني شده بوده است.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: شهرستان
شماره روزنامه: 3157
تاریخ :1397/12/21 ساعت 08:49:55
تعداد بازدید: 60
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی