گروه: حوادث
شماره روزنامه:3049
تاریخ :1397/07/01 ساعت 09:01:57
تعداد بازدید: 117
24 نفر در حمله تروريستي اهواز شهيد شدند
email pdf word plus minus reset color
گروه تجزيه طلب «الاحواز» وابسته به رژيم آل سعود با ارسال پيامي در فضاي مجازي مسئوليت اقدام خرابکارانه در جريان رژه نيروهاي مسلح در اهواز را به عهده گرفت.

عکس اصلی خبر

معاون عمليات نيروي انتظامي استان خوزستان با تاييد اين مطلب گفت: اين گروهک کور سالهاي قبل نيز اقدامات خرابکارانه اي در استان خوزستان انجام داده است.

سرهنگ نقيب فاطمي اين اقدام تروريستي را تاييد کرد و گفت: گروه تجزيه طلب الاحواز که از سوي معاندان خارج از کشور از جمله عربستان سعودي حمايت مي شود در سال 84 نيز دست به عمليات تروريستي و بمب گذاري در چند نقطه اهواز کرده که در جريان اين اقدامات تعدادي از شهروندان خوزستاني به شهادت رسيدند.

غلامرضا شريعتي گفت: در حين اجراي رژه نيروهاي مسلح در بلوار قدس اهواز افرادي با لباس مبدل سپاه و بسيج از پشت جايگاه مسوولان به سمت مسوولان و مردم حاضر در محل تيراندازي کردند که متاسفانه در اين اقدام خرابکارانه و ضد امنيتي تعدادي از مردم بي گناه از جمله تعدادي زن و کودک بيگناه شهيد يا زخمي شدند.

وي گفت: با وجود شدت حادثه به سمت جايگاه مسوولان، به دليل واکنش سريع نيروهاي امنيتي، هيچ يک از مسوولان حاضر در جايگاه از جمله آيت الله موسوي جزايري نماينده ولي فقيه در استان خوزستان، آسيب نديدند.  شريعتي افزود: اوضاع اکنون تحت کنترل نيروهاي نظامي امنيتي و انتظامي است و آرامش بر منطقه حاکم شده است.

شريعتي گفت: طبق گزارشهاي اوليه عوامل اين حادثه چهار نفر بودند که دو نفر از آنان کشته و دونفر دستگير شدند که يک نفر از دستگير شدگان زخمي است. معاون سياسي اجتماعي استانداري خوزستان افزود: شهدا اغلب از نيروهاي سپاه، ارتش و مردم حاضر در محل رژه نيروهاي مسلح هستند. وي تاکيد کرد: در اين حادثه بيش از 20 نفر مجروح شده اند که احتمال افزايش تعداد شهدا با توجه به شدت جراحت مصدومان وجود دارد.  يک گروه مسلحانه تروريست وابسته به گروهک تجزيه طلب موسوم به «الاحواز» بوده است روز شنبه در جريان رژه نيروهاي مسلح به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس در اهواز پس از پوشيدن لباس مبدل سپاه و بسيج به جايگاه مسئولان و فرماندهان ارشد نطامي و انتظامي حمله کردند. ايرنا نيز به نقل از يک منبع در خروجي خبري خود از شهادت 24 تن از هموطنان خبر داد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: حوادث
شماره روزنامه: 3049
تاریخ :1397/07/01 ساعت 09:01:57
تعداد بازدید: 117
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی