گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3078
تاریخ :1397/08/14 ساعت 08:55:38
تعداد بازدید: 227
حجتالاسلام سيد محمود وزيري در راهپيمايي 13 آبان بندرعباس: شعار مرگ بر آمريکا ريشه در قرآن دارد
email pdf word plus minus reset color
حجتالاسلام سيد محمود وزيري با بيان اينکه شعار مرگ بر آمريکا ريشه قرآني دارد، تصريح کرد: نه شيعه و نه سني نميتواند خرده بگيرد که چرا معترضيم به اينکه مسلماني در برابر مستکبري تسليم است درحاليکه در جايجاي قرآن نفرت خداوند از استکبار مشهود است.

عکس اصلی خبر

محمدرضا قنبرپور

جانشين سابق نماينده رهبري در سوريه با اشاره به اينکه خداوند در قرآن فرمود متجاوزان، کافران، ظالمان، مفسدين، خائنين، مستکبرين، متکبران، مستبدين را دوست ندارد، عنوان کرد: تمام اين ويژگيها بهصورت يکجا  امروز جز در آمريکا در دولت ديگري يافت نميشود، در يمن در يک روز 411 دانشآموز را با بمب فسفري تبديل به زغال کردند و آيا اين با معيار حقوق بشر ميسازد؟ آنوقت عدهاي مانند رژيم سعودي در برابر اينها تسليم هستند. 

وي با بيان اينکه خواستگاه مرگ بر آمريکا و انزجار از استکبار جهاني در قرآن است، اظهار کرد: برنامهريزي براي جوان و دانشآموز پيام روز 13 آبان است، سالروز تبعيد امام در سال 43 و سالروز کشتن دانشآموزان در محوطه دانشگاه تهران و سالروز تسخير لانه جاسوسي آمريکا در اين روز است که پيام هر سه يکچيز بوده و آن اهميت جوان و نوجوان است، اگر قرار است قلههايي توسط سپاه، ارتش و بسيج فتح شود تنها با حضور جوانان و نوجوانان کشور است. 

جانشين سابق نماينده رهبري در سوريه ادامه داد: پيام دوم روز 13 آبان استقامت و مقاومت است، بنده چند روزي از جنگ 33 روزه اسرائيل با لبنان در خط مقدم بودم و ديدم که حزبالله با توسل به ائمه اطهار پرچم اسرائيل را پايين آورد و اين به معني مقاومت است؛ پيام سوم اين روز اين است که اوضاع اقتصادي کشور نابسامان است اما وضع رو به بدتر شدن نيست بلکه رو به بهتر شدن هم است. 

حجتالاسلام سيد وزيري اضافه کرد: دشمن ميخواهد مشکلات اقتصادي که خود باعث به وجود آمدنش شده را دستاويز کند براي نااميد کردن بچههايي که در اين روز پرچم آمريکا را آتش ميزنند. محصول اين راهپيمايي سه الف است، الف اول ايمان بهدرستي، بهدرستي راه و نصرت و مدد الهي است، الف دوم انرژي و نيرويي است که بايد با آن حرکت و تلاش کنيم تا محروميت را بزداييم و راه اسلام را در دل مردم دنيا باز کنيم و الف سوم اميد است. 

حجتالاسلام سيد محمود وزيري در مراسم راهپيمايي روز 13 آبان در بندرعباس اظهار کرد: براي دانشآموزان هر کاري و خدمتي بکنيد بازهم کم است و بايد بازهم زمينه براي تقويت آنها فراهم شود. 

وي با اشاره به اينکه بايد با ايمان، انرژي و اميد، مسير انقلاب که استکبار زدايي از آمريکاست پيموده شود، بيان کرد: و نبايد اين را فراموش کنيم فصلالخطاب ما در کشور مقام معظم رهبري و جانشين بهحق امام زمان است. دشمن ميخواهد مشکلات اقتصادي که خود باعث به وجود آمدنش شده را دستاويز کند براي نااميد کردن بچههايي که در اين روز پرچم آمريکا را آتش ميزنند.

استاندار هرمزگان نيز در جمع راهپيمايي کنندگان گفت: ملت ايران با حضوري گسترده در راهپيمايي 13 آبان روز ملي مبارزه با استکبار جهاني، يکصدا فرياد «مرگ بر آمريکا» را به گوش ساکنان کاخ سفيد مي رسانند و بر ايستادگي در راه دفاع از آرمان هاي انقلاب و مبارزه با استکبار، تاکيدي دوباره داشتند. فريدون همتي افزود: ملت ايران همچنين با حضور گسترده و پرشور در راهپيمايي سيزدهم آبان امسال، پاسخي محکم به ياوه گويي هاي رييس جمهوري آمريکا و ديگر سران استکبار خواهند داد و پايبندي خود به انقلاب اسلامي را بار ديگر ثابت خواهند نمود.

وي بيان داشت: رييس جمهوري فعلي آمريکا به تحريم هايي که از روز 13 آبان اعمال مي کند، دل بسته است، غافل از اينکه ملت ايران همواره مقاطع حساس تاريخي را با سربلندي پشت سر گذاشته و اين بار نيز اجازه نخواهند داد، آمريکا راه به جايي ببرد.

استاندار هرمزگان اظهارداشت: تحريم ملت ايران حربه اي بوده که آمريکا از ابتداي پيروزي انقلاب اسلامي براي تحت فشار قرار دادن مردم به کار برده است اما همواره با مقاومت و ايستادگي جانانه ايرانيان در برابر تحريم ها مواجه شده است.

همتي ادامه داد: در طول 40 سال گذشته، آمريکا به عنوان سردمدار استکبار جهاني، هرنوع توطئه اي را براي ضربه زدن به نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران و ملت ما به کار برده است، اما مردم هميشه در صحنه ايران با قدرت و صلابت همواره آمريکا را در رسيدن به اهداف شوم خود، ناکام گذاشته اند.

وي تصريح کرد: مردم ايران در اين سال ها، تهديد تحريم را به فرصتي براي رشد و پيشرفت و اتکا به ظرفيت ها و توانمندي هاي داخلي تبديل نموده اند و به دشمنان نشان داده اند که ذره اي از آرمان ها و ارزش هاي خود، کوتاه نخواهند آمد.

استاندار هرمزگان يادآورشد: سيزدهم آبان از روزهاي ماندگار در تاريخ انقلاب اسلامي ايران محسوب مي شود که رويدادهاي بسيار مهمي از جمله تسخير لانه جاسوسي آمريکا در سال 1358، تبعيد امام خميني(ره) در سال 1343 به ترکيه و بزرگداشت شهادت دانشآموزان معترض در سال 1357 با اين روز مصادف شده است.

راهپيمايي به مناسبت 13 آبان در بندرعباس با حضور دانش آموزان مقطع راهنمايي و متوسطه و همچنين جمعي از دانشجويان و مسئولان کشوري و استاني از ميدان انقلاب روبروي هتل هرمز تا مسجد جامع بندرعباس برگزار شد و مردم بار ديگر انزجار خود را از استکبار جهاني و آمريکاي جنايتکار به نمايش گذاشتند.

شرکتکنندگان در اين راهپيمايي با در دست داشتن شعارنوشتههايي بر ضرورت تداوم مبارزه با ظالمان و حمايت از مظلومان در جهان تأکيد و با سردادن شعارهاي مرگ بر آمريکا، مرگ بر اسرائيل و مرگ بر آل سعود خائن، انزجار خود را از هرگونه ظلم و ستم اعلام کردند.

همچنين شرکت کنندگان شعارهاي «رهبر اگر فرمان دهد غسل شهادت مي کنيم»، «ام الفساد قرن ما آمريکاست»، «لبيک يا خامنه اي، لبيک يا حسين است» و «هيهات من الذله» سردادند. راهپيمايي روز مبارزه با استکبار جهاني در بندرعباس با قرائت قطعنامه سراسري ويژه روز 13 آبان پايان يافت.up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3078
تاریخ :1397/08/14 ساعت 08:55:38
تعداد بازدید: 227
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی