گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3151
تاریخ :1397/12/13 ساعت 09:22:11
تعداد بازدید: 1945
مانور بزرگ جستجو و نجات دريايي در آب هاي خليج فارس برگزار شد آمادگي پايتخت گردشگري دريايي ايران براي تامين ايمني ميليون ها سفر دريايي
email pdf word plus minus reset color
مديرکل بنادر و دريانوردي هرمزگان از برگزاري مانور جستجو و نجات دريايي در مقياس بزرگ با حضور ناوگان مسافري و ارگان هاي دريايي در آب هاي ساحلي بين بندرعباس و جزيره هرمز خبر داد.

عکس اصلی خبر

به گزارش دريافتي، «اله مراد عفيفي پور» در حاشيه اين مانور و در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: اين مانور در راستاي تحقق قوانين و مقررات بين المللي، الزامات کنوانسيون هاي مربوطه و مسئوليت هاي ملي اداره کل حفاظت و ايمني دريانوردي سازمان به همراه اداره كل بنادر و دريانوردي استان هرمزگان به عنوان مرجع استاني ايمني دريانوردي برگزار شد. 

وي افزود: اين چنين مانورها و تمرينات عملي به منظور دستيابي به حداکثر آمادگي و هماهنگي استاني در هنگام بروز سوانح در دريا و به خصوص در ايام اجراي طرح تسهيل سفرهاي دريايي ويژه نوروز 98 برگزار شد. عفيفي پور با اشاره به فعاليت 40 فروند شناور مسافري با ظرفيت بيش از 4000 صندلي در بنادر مرکز استان تصريح کرد: با اضافه شدن شناورهاي مسافري با ظرفيت بالاي 50 نفر  به ناوگان مسافري استان هرمزگان و به خصوص در مسير دريايي بندر شهيد حقاني به جزيره قشم و هرمز و افزايش تقاضاي حمل مسافر در ايام تعطيلات نوروزي به واسطه استفاده هموطنان از جاذبه هاي تفريحي و تجاري جزاير استان به خصوص جزيره قشم، به تناسب ريسک تردد هاي دريايي افزايش
مي يابد. 

مديرکل بنادر و دريانوردي هرمزگان خاطرنشان کرد: آمادگي کامل تيم هاي جستجو و نجات و پشتيباني در زمان بروز سوانح احتمالي به اندازه همکاري ارگان هاي دريايي استان که داراي امکاناتي در اين زمينه هستند و همچنين وجود طرح هاي مناسب و کارآمد بسيار مهم است.

 وي بيان کرد: علاوه بر اين، آموزش ها و مانورهايي که با توجه به تجريه و تحليل ريسک، برنامه ريزي و اجرا مي شوند ضمن نمايان نمودن نقاط ضعف و قوت تيم هاي عملياتي و ستادي، باعث افزايش روحيه همکاري و تعامل ارگان هاي مرتبط دريايي خواهد شد.  عفيفي پور اظهار داشت: به منظور پاسخگويي مؤثر و کارا در کمترين زمان ممکن در عمليات جستجو و نجات دريايي در مقياس بزرگ که از دغدغههاي سازمان بنادر و دريانوردي و مرکز  هماهنگي جستجو و نجات دريايي بندرعباس(MRCC ) است، يک مانور در مقياس بزرگ در فاصله دومايلي از بندر شهيد حقاني به سمت جزيره هرمز با حضور يک فروند بالگرد، 13 فروند شناور مسافري، خدماتي و امدادي قبل از شروع طرح تسهيل سفرهاي دريايي اجرا شد.

مديرکل بنادر و دريانوردي هرمزگان گفت:  با توجه به اهميت جان و مال افراد مضطر در دريا، در حال حاضر تعامل و همراهي خوبي بين ارگان هاي دريايي وجود دارد که صميمانه از مشارکت و همراهي ارگان هاي همکار با سازمان بنادر در تامين ايمني سفرهاي دريايي تشکر و قدردانيمي نمايم.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3151
تاریخ :1397/12/13 ساعت 09:22:11
تعداد بازدید: 1945
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی