گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3156
تاریخ :1397/12/20 ساعت 08:50:50
تعداد بازدید: 131
تاکيد نماينده هرمزگان در مجلس بر استفاده حداکثري از ظرفيت خليج فارس
email pdf word plus minus reset color
عضو هيات رئيسه مجلس شوراي اسلامي بر استفاده و بهرهبرداري حداکثري از ظرفيت خليج فارس تاکيد کرد.

عکس اصلی خبر

به گزارش نداي هرمزگان، محمد آشوري تازياني با بيان اينکه کشورهاي حاشيه جنوبي خليج فارس از اين ظرفيت استفاده حداکثري مي کنند، افزود: بر اساس گزارشات در حاشيه خليج فارس حدود 30 ميليون متر مکعب توان برداشت آب داريم اما هنوز به يک ميليون مترمکعب دست نيافته ايم؛ ولي در حال حاضرخط انتقال آب خليج فارس به استان هاي کرمان و يزد براي تحقق هدف استفاده از آب هاي نوار ساحلي در حال اجرا مي باشد.

به گفته وي، به دليل اولويت تامين آب شرب، آب پشت سد ميناب را به بندرعباس منتقل کردهايم که اين موضوع منجر به ايجاد فروچالهها شده است، امروز با اين تراژدي مواجه هستيم و منابع آبي در اختيار کشاورزان قرار نميگيرد که موجب اعتراضاتي شده است.

آشوري تازياني در ادامه گفت: امنيت رواني کشاورزان بايد تامين شود ولي با اين نوع وام ها، کشاورزان از لحاظ رواني درخطر هستند.

وي با بيان اينکه وامهاي کشاورزان، امنيت کشاورزي را به هم ريخته است، هنوز برخي از بانکها به دليل نوع مباحث مطرح شده خواست منطقي کشاورزان را در زمينه بخشودگي وامها تأمين نکردهاند، خاطرنشان کرد: مزيتهاي نسبي استان، صيد، صيادي و کشاورزي است و 20 درصد از اشتغال استان در حوزه کشاورزي شکل ميگيرد.

رئيس مجمع نمايندگان استان هرمزگان در پايان با تأکيد بر اينکه شرايط موجود کشور با توجه به نرخ ارز بهترين فرصت را براي صادرات محور بودن کشاورزي کشور ايجاد کرده، بايد بتوانيم بخش کشاورزي را از شرايط کنوني خارج کنيم تا تحول و توسعهاي در آن ايجاد شود، خاطر نشان کرد: بايد بازنگري جدي در مدل سازي در بخش کشاورزي داشته باشيم، پرورش ماهي و ميگو در قفس ميتواند اشتغال پايدار در منطقه ايجاد کند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3156
تاریخ :1397/12/20 ساعت 08:50:50
تعداد بازدید: 131
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی