گروه: حوادث
شماره روزنامه:3436
تاریخ :1399/04/24 ساعت 09:51:08
تعداد بازدید: 41
تولد 2 نوزاد هرمزگانی با کمک تکنسین های اورژانس 115
email pdf word plus minus reset color
فرزندان ۲ مادر باردار شرق هرمزگان با کمک تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ استان در صحت و سلامت در منزل متولد و جهت ادامه درمان به بیمارستان منتقل شدند.

عکس اصلی خبر

به گزارش موج، حسین قاسمی رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان  گفت: درپی تماس با مرکز پیام اورژانس 115 جاسک و ارائه گزارشی مبنی بر شروع دردهای ناشی از فرآیند زایمان یک مادر ۲۴ ساله، بلافاصله آمبولانس پایگاه جاده‌ای گابریک به محل فوریت در منطقه کوهستانی و سخت گذر (سرتیتکن) اعزام شد .

حسین قاسمی ضمن اشاره به کوهستانی و سخت گذر بودن منطقه و نبود امکان دسترسی سریع به بیمار و  روند پیشرفت فرآیند زایمان، گفت: مشاوره‌های پزشکی لازم توسط کارشناس مرکز پیام جهت تسهیل زایمان به صورت تلفنی به همراه بیمار داده شد که در نهایت پس از تلاش پنج ساعته تکنسین‌های اورژانس و کمک دایه محلی نوزاد دختر در صحت و سلامت کامل در منزل به دنیا آمد.وی بیان داشت: بعد از رسیدن تیم اعزامی، اقدام‌های اولیه درمانی از جمله اکسیژن تراپی، برقراری لاین وریدی و معاینه بالینی نوزاد انجام شد و باتوجه به ضعف شدید مادر و داشتن خونریزی فعال، مادر و نوزاد جهت ادامه درمان به بیمارستان خاتم الانبیا جاسک منتقل شدند.حال عمومی مادر و نوزاد مینابی هم رضایت بخش است

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی هرمزگان با اشاره به ماموریت دیگر تکنسین‌های اورژانس شرق استان بیان کرد: پس از گزارش یک مورد زایمان از منطقه تیرور میناب به اورژانس ۱۱۵، بلافاصله آمبولانس پایگاه جاده‌ای چاه شیرین به محل فوریت اعزام شد .

دکتر قاسمی گفت: نوزاد دختر مادر ۳۲ ساله مینابی نیز با اقدام به موقع تکنسین‌های اعزامی و به کمک مامای مرکز بهداشتی تیرور، در صحت و سلامت کامل در منزل به دنیا آمد.قاسمی یادآورشد: مادر و نوزاد جهت بررسی و ادامه درمان، توسط آمبولانس اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) میناب منتقل شدند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: حوادث
شماره روزنامه: 3436
تاریخ :1399/04/24 ساعت 09:51:08
تعداد بازدید: 41
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی