گروه: شهرستان
شماره روزنامه:3481
تاریخ :1399/06/25 ساعت 10:18:25
تعداد بازدید: 129
مدارس دینی مشترک شیعه و اهل سنت در قشم ایجاد می‌شود
email pdf word plus minus reset color
امام جمعه قشم گفت: هم اکنون برای نخستین بار در این شهرستان، تمهیدات و برنامه‌ریزی لازم برای برگزاری مدارس مشترک علمی در حال انجام است تا امکان تعامل بین عالمان شیعه و اهل سنت در فضایی علمی بیش از پیش فراهم شود.

عکس اصلی خبر

حجت‌الاسلام میثم تارم افزود: ظرفیت لازم برای برگزاری کلاس‌های مشترک بین شیعه و اهل‌سنت برای چهار الی پنج سال نخست تحصیل علوم دینی وجود دارد .

وی ادامه داد: طلاب شیعه و سنی پس از طی این دوره می‌توانند در شاخه تخصصی مورد علاقه خود در مدارس دینی ویژه نظیر فقه شافعی و یا فقه شیعه ادامه تحصیل دهند .

امام جمعه قشم تصریح کرد: اجرایی شدن این طرح می‌تواند شهرستان قشم را بیش از پیش به عنوان الگویی برای شهرهای تلفیقی شیعه و سنی کشور تبدیل کند .

به گزارش ایرنا وی افزود:  ایجاد مدارس دینی مشترک شیعه و اهل‌سنت در این شهرستان ضرورت دارد و این جزیره می‌تواند به الگویی برای مدارس تلفیقی در کشور تبدیل شود .

تارم ادامه داد: هم اکنون قشم به عنوان شهر تلفیقی در سطح کشور مطرح است که وحدت شیعه و اهل سنت در این جزیره مثال زدنی است .

وی اظهار کرد: وجود مرکز جامعه المصطفی در کنار حوزه‌های علمیه‌ی جزیره قشم فرصتی مغتنم و موثر برای تقویت هر چه بیشتر وحدت است .

امام جمعه قشم خاطرنشان کرد: علوم قرآنی از جمله فراگیری، حفظ، مفاهیم و معارف از دیگر حوزه‌هایی است که باید مورد توجه خاص قرار بگیرد .

هشت مدرسه دینی شیعه و اهل سنت در قشم وجود دارد .

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، لارک و هنگام با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در میان آب های خلیج فارس و جنوب استان هرمزگان قرار دارد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: شهرستان
شماره روزنامه: 3481
تاریخ :1399/06/25 ساعت 10:18:25
تعداد بازدید: 129
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی