گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3004
تاریخ :1397/04/13 ساعت 09:16:23
تعداد بازدید: 83
شهرستان بندرلنگه به پايلوت تجارت با قطر تبديل شود
email pdf word plus minus reset color
شهرستان بندرلنگه به پايلوت تجارت با قطر تبديل شود/لزوم حسابرسي دقيق فرمانداران از بودجه شهرداري ها و دهياري ها/پروازهاي خارجي فرودگاه بندرلنگه فعال شود

عکس اصلی خبر

معاون هماهنگي امورعمراني استانداري هرمزگان گفت: شهرستان بندرلنگه با توجه به سابقه تاريخي و موقعيت مهمي كه دارد بايد به پايلوت تجارت با كشور قطر تبديل شود.

به گزارش روابط عمومي استانداري هرمزگان، رضا مدرس در جلسه ستاد راهبردي اقتصاد مقاومتي شهرستان بندرلنگه با اشاره به سابقه تاريخي شهرستان بندر لنگه، عنوان کرد: بسياري از مراودات تجاري  در تاريخ استان هرمزگان از مسير بندرلنگه بوده و اين شهر داراي سابقه ديرينه و تاريخي در امر تجارت است.

وي گفت: شهرستان بندرلنگه داراي مردماني نمونه است و مردم اين شهرستان داراي مشاركت بالايي  در پروژه هاي عمراني در گذشته بوده اند  و بايد اين ظرفيت مجدد احيا گردد و به كمك دولت بيايد.

معاون هماهنگي امورعمراني استانداري هرمزگان اظهار داشت: متاسفانه از ظرفيت هاي بندرلنگه به ويژه مشاركت هاي مردمي آن در مسير توسعه آن بهره نگرفته ايم و در اين راه غفلت كرده ايم.

وي افزود: توسعه بندرلنگه موضوع بسيار مهمي است كه بايد نسبت به آن توجه كرد و هرآنچه  نياز به همكاري استانداري در رابطه با توسعه اين بندر باشد معاونت هماهنگي امور عمراني آماده همكاري است.

مدرس با اشاره به اهميت تجاري بندرلنگه خاطرنشان كرد: بندرلنگه با توجه به موقعيت مهمي كه دارد بايد به پايلود تجارت با كشور  قطر تبديل شود.

معاون هماهنگي امور عمراني استانداري هرمزگان با اشاره به اهميت توسعه زيرساخت هاي مخابراتي در شهرستان
 بندر لنگه، بیان داشت: شركت مخابرات استان موظف است وضعيت زيرساخت هاي مخابراتي شهرستان بندرلنگه را مورد پايش و ارزيابي قرار دهد و نسبت به رفع  نقاطي كه با ضعف زیرساخت روبرو هستند اقدام كند.

وي افزود: شركت مخابرات استان موظف است تا پايان سال نسبت به رفع مشكلات مخابراتي در 20 نقطه از شهرستان بندرلنگه به ويژه مناطق روستايي و دور افتاده اقدام كند و نتيجه كار را گزارش نمايد.

معاون هماهنگي امور عمراني استانداري هرمزگان تصريح كرد: معاونت هماهنگي امور عمراني استانداري از طريق وزارت ارتباطات به صورت مستمر در حال پيگيري براي رفع مشكلات مخابراتي استان  است و در اين راستا شركت مخابرات از ظرفيت استانداري و وزارت ارتباطات به بهترين نحو ممكن بهره بگيرد.

مدرس با اشاره به اهميت توسعه راه ها در شهرستان بندرلنگه خاطرنشان كرد: تكميل پروژه هاي راهسازي به ويژه راه هاي روستايي و اصلي شهرستان موضوعات مهمي است كه بايد توسط ادارات كل راه  و شهرسازي و اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي  پيگيري گردد. وي با اشاره به اهميت برق رساني به باغات كشاورزي و مزارع در شهرستان بندر لنگه، اضافه کرد: سازمان جهاد كشاورزي و شركت توزيع برق در قالب يك ساز و كار مشخص نسبت به رفع موانع پيش روي توسعه شبكه برق رساني در باغات و مزارع كشاورزي اقدام نمايند. معاون هماهنگي امور عمراني استانداري هرمزگان گفت: تكميل
پروژه هاي آبرساني در سطح روستاهاي شهرستان بندرلنگه به ويژه  تكميل پروژه آب شيرين كن هاي شهري و روستاي جهت تامين آب شرب مردم موضوعات بسيار مهمي است كه توسط آب و فاضلاب شهري و روستايي استان بايد پيگيري گردد.

مدرس با اشاره به اهميت فعال شدن طرح هاي سرمايه گذاري، بيان داشت: راكد ماندن سرمايه هاي دولت در پروژه هاي توليدي قابل قبول نيست و طرح ها بايد سريعا تعيين تكليف گردد و از حداقل امكانات بايد به بهترين نحو ممكن بهره برد. وي در ادامه با اشاره به اهميت نظارت در بودجه دريافتي شهرداري ها و دهياري ها از محل ارزش افزود، خاطرنشان كرد: فرمانداران به همراه مديران دفاتر شهري و امور روستايي استانداري نظارت و حسابرسي دقيقي  نسبت به هزينه درآمد شهرداري ها و دهياري ها ازمحل ارزش افزوده داشته باشند.

معاون هماهنگي امور عمراني استانداري هرمزگان با تاكيد بر حركت شهرداري ها و دهياري ها به سمت درآمد هاي پايدار، عنوان کرد: شهرداري ها و دهياري هاي استان به درآمد هاي حاصل از ارزش افزوده اكتفا نكند و به سمت كسب درآمد هاي پايدار حركت كنند تا پيشبرد امور با مشكل مواجه نشوند.

مدرس گفت: شهرداران استان به دنبال ارائه برنامه هاي مدون و عملياتي براي جذب اعتبارات باشند و تخصيص اعتبارات به شهرداري هاي استان براساس برنامه عملياتي كه به استانداري ارائه مي كنند، خواهد بود.

معاون هماهنگي امور عمراني استانداري هرمزگان خاطرنشان كرد: وجود كارشناس فني در تمامي بخشداري های استان براي نظارت بر پروژه هاي عمراني دهياري ها ضروري است و دفتر امور روستايي استانداري بايد اين موضوع را تعيين تكليف كند.

مدرس با تاكيد بر جذب كامل اعتبارات استان و به ويژه شهرستان بندرلنگه از محل اعتبارات طرح اشتغال روستايي، افزود: فرمانداران و اداره كل امور روستايي استان به همراه  اداره كل تعاون كار و رفاه استان نسبت به جذب سهيمه استان از محل اعتبارات اشتغال روستايي  كه حق مردم استان است اهتمام لازم را بخرج دهند.

وي افزود: با توجه به  جمعيت روستايي بالايي كه  استان برخوردار است هرمزگان بايد از بسياري از استان هاي بزرگ كشور در جذب اعتبارات اشتغال روستايي پيشي بگيرد.

معاون هماهنگي امور عمراني استانداري هرمزگان با اشاره به اهميت گاز رساني به شهرستان بندرلنگه تصريح كرد: هيچ توجهيي از هيچ مديري براي عدم گاز رساني به شهرستان هاي استان به ويژه شهرستان بندرلنگه قابل پذيرش نيست و اگر بهانه اي دارند به وزارتخانه متبوع خود منعكس كنند و اين كوتاهي در اين رابطه  از كسي پذيرفته نيست.

مدرس با اشاره به موقعيت شهرستان بندرلنگه و  نزديكي با كشور هاي حوزه خليج فارس، تصريح كرد: فعال كردن پرواز هاي فرودگاه بندرلنگه به كشور هاي حوزه خليج فارس موضوع مهم و حياتي براي توسعه اين شهرستان است كه اداره كل فرودگاه هاي استان بايد آن را پيگيري كند و علت نبود پروازهاي  خارجي در فرودگاه اين شهرستان بايد مشخص گردد.

وي گفت: سيستم ناوبري فرودگاه شهرستان بندرلنگه  نيازمند بروز شدن و تجهز به امكانات براي بهبود كيفيت خدمات به مردم و مسافران است كه بايد در دستور كار اداره كل فرودگاه هاي استان قرار گيرد.

وي در پايان گفت: شهرستان بندرلنگه ظرفيت هاي بسياري در حوزه هاي مختلف دارد كه نيازمند شكوفايي است.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3004
تاریخ :1397/04/13 ساعت 09:16:23
تعداد بازدید: 83
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی