گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:3023
تاریخ :1397/05/17 ساعت 09:32:24
تعداد بازدید: 16
روابط عمومي ها بايد با شيوه هاي نو به جامعه اميد ببخشند
email pdf word plus minus reset color
مشاور عالي و رئيس گروه مشاوران استاندار هرمزگان بر لزوم ارتباط دائمي و موثر روابط عمومي ها با جامعه و اجتناب از كارهاي كليشه اي تاكيد كرد.

عکس اصلی خبر

به گزارش روابط عمومي استانداري هرمزگان، محمدباقر كشفي در نشست با مديران روابط عمومي دستگاه هاي اجرايي استان هرمزگان با بيان اينكه امروز دشمن با تمام توان بر عليه كشور ما جنگ اقتصادي به راه انداخته است، عنوان كرد: ما هم بايد متناسب با اين شرايط برنامه ريزي كنيم و آرايش مناسب را جهت مقابله با دشمن بگيريم.

وي ادامه داد: دشمن با استفاده از ابزارهاي مختلف همانند شبكه هاي ماهواره اي و فضاي مجازي، باورها و اعتقادات مردم ايران و دستاوردهاي انقلاب اسلامي را مورد هدف قرار داده و به دنبال ايجاد نااميدي، تفرقه و سرخوردگي در جامعه ايران است.

مشاور عالي استاندار هرمزگان افزود: در اين شرايط بايد وظايف خود را بشناسيم و روش ها و طرح هاي متناسب با فضاي موجود را به كار بگيريم تا اقدامات دشمن بي اثر شود.

كشفي با اشاره به سير تاريخي فعاليت هاي روابط عمومي ها در كشور، تصريح كرد: كشور ما با شرايط متفاوتي در مقاطع زماني مختلف مواجه بوده كه از جمله آن دوران پيش از انقلاب، پس از پيروزي انقلاب اسلامي، دفاع مقدس و دوران كمتر از يك سال اخير است كه روابط عمومي ها بايد متناسب با شرايط موجود در هر دوره زماني عمل كنند.

وي گفت: در دوران فعلي شاهد هستيم كه علاوه بر جنگ اقتصادي، دشمن از طريق فضاي رسانه اي عمليات رواني بر عليه كشور ما به منظور سست كردن، بي انگيزگي و ايجاد سرگرداني در مردم با تركيب اخبار راست و دروغ، انجام مي دهد كه روابط عمومي ها بايد متوجه ضرورت هاي زمان فعلي باشند.

مشاور عالي و رئيس گروه مشاوران استاندار هرمزگان خاطرنشان كرد: پاسخ روابط عمومي ها به افكار عمومي بايد در جهت اقناع سازي و همراه سازي آنها باشد و علاوه بر اين، ضرورت دارد در اين مقطع بازبيني و بازنگري در روش ها صورت گيرد تا روابط عمومي ها بتوانند وظيفه اميد آفريني در جامعه را به نحو مطلوب انجام دهند.

كشفي تاكيد كرد: روابط عمومي ها بايد به دنبال ايجاد رضايتمندي در مردم، افزايش اعتماد عمومي و انسجام در ميان مجموعه خود باشند و علاوه بر آن در جهت افزايش همفكري و وحدت با رسانه ها حركت كنند.

كشفي با تاكيد بر اينكه در اين شرايط روابط عمومي ها بايد متناسب با شرايط خود را به روز و مجهز كنند، تصريح كرد: يكي از ملزومات براي انجام اقدامات اثرگذار توجه به مقوله آموزش است كه بسيار راهگشاست.

وي با بيان اينكه نبايد به آموزش هاي گذشته اكتفا كنيم، اظهار داشت: براي اينكه با مباحث روز آشنايي پيدا كنيم و بتوانيم در برابر ترفندهاي امروز دشمن، تدابير لازم را اتخاذ نماييم بايد به سلاح دانش نوين مجهز شويم چون تلاش بدون علم و آگاهي به مانند انداختن تير در تاريكي است و اين دانش از طريق آموزش به دست خواهد آمد.

رئيس گروه مشاوران استاندار هرمزگان به تلاش دشمن براي ايجاد نااميدي در جامعه اشاره كرد و بيان داشت: روابط عمومي ها بايد با به كارگيري طرح ها و شيوه هاي نو و خلاقانه اين فضا را تغيير داده و اميدواري در جامعه ايجاد كنند.

كشفي با تاكيد بر اينكه بايد به طور دائم با جامعه در ارتباط موثر باشيم و اقدامات صورت گرفته را مورد ارزيابي و اثرسنجي قرار دهيم، خاطرنشان كرد: اگر نتوانيم با جامعه ارتباط برقرار كنيم و خارج از فضاي موجود در جامعه فكر و عمل كنيم، فرصت ها را هدر خواهيم داد.

وي گفت: روابط عمومي ها بايد با حضور در بطن جامعه، با دغدغه ها و مسائل آحاد مختلف آشنا شوند تا بتوانند متناسب با آن در راستاي آگاهي بخشي، شفاف سازي و ايجاد اميدواري در ميان مردم گام بردارند. مشاور عالي و رئيس گروه مشاوران استاندار هرمزگان بر لزوم اجتناب از كارهاي كليشه اي و تكراري از سوي روابط عمومي ها تاكيد كرد و افزود: استفاده از خلاقيت و ايده هاي جديد از ضرورت هاي كار روابط عمومي هاست و در اين زمينه لازم است كه روابط عمومي ها جهت استفاده از مشورت ها و ايده هاي صاحبان انديشه، اتاق فكر تشكيل دهند.

كشفي اضافه كرد: هركدام از دستگاه هاي اجرايي و سازمان ها، روابط عمومي مختص خود را دارند كه هر يك از اين روابط عمومي ها بايد در حيطه جغرافياي ماموريت خود، آگاهي بخشي و شفاف سازي داشته باشند.

وي با بيان اينكه روابط عمومي ها بايد در ميان مردم حضور يافته و با آنها گفتوگو كنند، عنوان كرد: افزايش ارتباط روابط عمومي ها با گروه هاي مختلف جامعه موجب مي شود آنها بتوانند مشاوره هاي صحيح به مديران خود ارائه دهند تا مديران نيز بر اين مبنا تصميمات درست جهت رسيدگي به مسائل مردم اتخاذ كنند.

رئيس گروه مشاوران استاندار هرمزگان آينده نگري را از ديگر موضوعات مهم در جامعه امروز دانست و گفت: بايد از علم آينده پژوهي در كار خود بهره ببريم تا بتوانيم از بروز مشكلات پيشگيري كنيم.

سرپرست اداره كل روابط عمومي استانداري هرمزگان نيز در اين نشست اطلاع رساني به موقع و گسترده از اقدامات و خدمات انجام شده از سوي دستگاه ها را از وظايف مهم روابط عمومي ها برشمرد و تصريح كرد: روابط عمومي ها وظيفه دارند ضمن اطلاع رساني به مردم، دغدغه ها و مشكلات مردم را نيز به مديران مجموعه خود منعكس كنند.

رضا كمالي افزود: روابط عمومي ها با رفتار و اقدام مدبرانه مي توانند موجب ايجاد اميد در جامعه شوند.

وي انتقاد از عملكردها را حق رسانه ها دانست و بيان داشت: روابط عمومي هاي دستگاه ها بايد ظرفيت انتقاد پذيري خود را افزايش داده و تلاش كنند به صورت منطقي به انتقادات پاسخ دهند.

سرپرست اداره كل روابط عمومي استانداري هرمزگان برگزاريدوره هاي آموزشي براي روابط عمومي ها را از اولويت هاي مجموعه روابط عمومي استانداري اعلام كرد و بيان داشت: تلاش مي كنيم تا حمايت لازم را از روابط عمومي هاي دستگاه هاي اجرايي جهت بهبود وضعيت و ارتقاء جايگاه آنها داشته باشيم.

كمالي بر لزوم پرداخت ديون دستگاه هاي اجرايي به رسانه هاي استان در اسرع وقت تاكيد كرد و گفت: تمامي رسانه هاي استان بايد از سوي روابط عمومي ها مورد تكريم قرار گرفته و با توجه به مشكلات اقتصادي بايد رسانه ها مورد حمايت بيشتري قرار گيرند.

وي خواستار به روز رساني منظم سايت هاي اطلاع رساني روابط عمومي هاي دستگاه هاي اجرايي شد و افزود: نياز در اين سايت ها بخش مخصوصي جهت دريافت نظرات و درخواست هاي مردمي ايجاد شود.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 3023
تاریخ :1397/05/17 ساعت 09:32:24
تعداد بازدید: 16
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی