گروه: حوادث
شماره روزنامه:3058
تاریخ :1397/07/14 ساعت 07:38:45
تعداد بازدید: 198
جدالی که ساقی زهر به پا کرد
email pdf word plus minus reset color
مشروبات الکلي دست ساز که طي ده روز گذشته به عنوان يکي از موضوعات خبرساز هرمزگان و حتي کشور تبديل شده بود حالا وارد فاز تازه تري شده است.

عکس اصلی خبر

نداي هرمزگان ـ گروه اجتماعي

به گزارش نداي هرمزگان، موضوع مشروبات الکلي دست ساز که تا پيش از اين بر محور مسمومان و کشته شدگان آن متمرکز شده بود پس يک هفته کش و قوس فراوان، اين بار اختلاف بر سرمنشا و هدايت کننده آن بالا گرفته است. اختلافي که اين روزها بين اداره کل زندان ها و نيروي انتظامي در حال پاسخ هاي متقابل شده است.

موضوع مشروبات الکلي دست ساز از پنجشنبه 5 مهر ماه به خبر اول رسانه هاي استان اختصاص يافت که جداي از مسمومان و تلفات آن، فرمانده انتظامي هرمزگان از دستگيري سه نفر از عوامل اصلي توزيع مشروبات الکلي که در بين آن يک زن و شوهر نيز حضور داشتند، خبر داد. نکته اي که در اين بين بيشتر مورد توجه قرار گرفت اظهارات سردار ملکي راجع به يکي از اين متهمان بود که به گفته وي، هدايت توزيع مشروبات دست ساز را از داخل زندان بر عهده داشت.

به گفته فرمانده انتظامي هرمزگان، اين زنداني که واردات الکل از تهران به بندرعباس و هدايت ساير اعضاي باند را در شهرها انجام ميداد مدتي قبل به اتهام توليد و توزيع مشروبات الکلي دستگير و با قرار وثيقه 870 ميليون توماني روانه زندان شده بود. سه نفر از اعضاي باند هم که در خارج از زندان بودند با استفاده از الکل وارد شده از تهران، در کارگاه خانگي اقدام به تهيه مشروب الکلي دست ساز ميکردند و به شهروندان ميفروختند.

اين اظهارات پس از يک هفته با پاسخ اداره کل زندان هاي کشور همراه شد بطوريکه روابط عمومي اين اداره اطلاعيه اي به همين منظور در اختيار رسانه ها قرار داد.

در اين اطلاعيه کوتاه آمده است: در پي انتشار خبر مسموميت تعدادي از افراد بر اثر مصرف مشروبات الکي در استان هرمزگان، متاسفانه فرمانده انتظامي هرمزگان در اقدامي غيرمسئولانه طي مصاحبه‌‌‌‌اي مطالبي را عنوان کرده است که در بخشي از آن اظهار شده که «عوامل توليدکننده دستگير شده‌‌‌اند و سر باند آنها، از داخل زندان عوامل خود را هدايت ميکرده». سازمان زندان‌‌‌‌ها و اقدامات تاميني و تربيتي کشور ضمن تکذيب اين ادعا که مصداق نشر اکاذيب و تشويش اذهان عمومي مي‌‌باشد، حق هرگونه شکايت و پيگيري اين موضوع را در مراجع ذيصلاح براي خود محفوظ مي‌‌دارد. در پي اين اطلاعيه، نيروي انتظامي تاکنون پاسخي نداده است. اما سردار ملکي در آخرين اظهارات خود گفته،  توزيع کنندگان اصلي که دو نفر بودند نيز دستگير شده اند؛ الکل مورد استفاده در اين مشروبات دست ساز بوده و از تهران خريداري شده بود. وي ادامه داد، پرونده متهمان در حال بررسي است و نمونه جهت بررسي به آزمايشگاه ارسال شده و هنوز جواب آن را دريافت نکردهايم.

در همين حال اخبار پيرامون مصرف مشوربات الکلي دست ساز ادامه دارد و مسمومان آن در حال معالجه هستند. طبق آخرين گزارش هاي دانشگاه علوم پزشکي تاکنون 21 نفر فوت، يک نفر نابينا و 250 نيز دچار مسموميت شده اند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: حوادث
شماره روزنامه: 3058
تاریخ :1397/07/14 ساعت 07:38:45
تعداد بازدید: 198
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی