گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3157
تاریخ :1397/12/21 ساعت 08:42:05
تعداد بازدید: 161
شناسايي توليدکنندگان داخلي و حمايت از شرکتهاي دانش بنيان
email pdf word plus minus reset color
مدير بازرگاني شرکت نفت ستاره خليج فارس اعتماد به شرکت ها و توليدکنندگان داخلي و دانش بنيان در تامين مواد و قطعات مورد نياز اين پالايشگاه را يکي از دستاوردهاي بزرگ در سال حمايت از کالاي ايراني عنوان کرد.

عکس اصلی خبر

عماد زارعي در تشريح اين خبر بيان داشت: در اين راستا شناسايي توليدکنندگان داخلي و شرکتهاي دانشبنيان در زمينه مواد شيميايي و ساخت قطعات يدکي تجهيزات اصلي پالايشگاه را از طريق حضور در نمايشگاههاي تخصصي و بازديد از صنايع مختلف در دستور کار قرار داديم و توانستيم مطابق فرمايشاتمقام معظم رهبري  با استفاده حداکثري از توان اين شرکتها و ايجاد بستر مناسب، حمايت از سازندگان داخلي را به صورت عملي اجرايي کنيم .

وي به ذکر مصاديقي در اين باره پرداخت و اظهار داشت: کاتاليست هاي مورد نياز پالايشگاه که از اهميت بسياري در فرآيند بنزين سازي برخوردار است، در انحصار کشورهاي انگليس، فرانسه و آمريکا قرار داشت اما به فضل الهي و با حمايتهاي صورت گرفته انحصار شکسته شد و يکي از شرکتهاي
دانش بنيان توانست ما را در اين راه ياري کند. زارعي ساخت پمپ
هاي اصلي پروژه، برجها، کورهها و تجهيزات کمپرسورهاي واحد بنزين سازي و ساير تجهيزات اصلي پالايشــگاه توسط تامين کننـدگان داخلي را اقدامي شگرف و  برجستـه توصـيف کـرد و افـزود: در  زمـينه تامين تجهيزات ابزار دقيق و برق همچنين تامين همهي کابلهاي مورد نياز نيز از ظرفيت داخلي استفاده کرديم.

مدير بازرگاني شرکت نفت ستاره خليج فارس تاکيد کرد: برگزاري مناقصات عمومي متعدد براي تامين اقلام مورد نياز پالايشگاه را به دقت اجرايي کرديم تا ضمن ايجاد رقابت حداکثري بين تمامي سازندگان و توليد کنندگان داخلي، منجر به استفاده حداکثري از دانش، تجربه و توان همهي شرکتهاي داخلي شود.

خريد از طريق بورس

وي به ثبت شرکت نفت ستاره خليج فارس در سامانه بورس به عنوان شرکت استراتژيک و ايجاد زير ساخت مناسب جهت خريد مواد شيميايي مورد نياز پالايشگاه از طريق اين سامانه نيز اشاره کرد و بيان داشت: اين اقدام علاوه بر صرفه اقتصادي باعث تضمين و اطمينان خاطر از کيفيت کالاي خريداري شده و ثبت معامله در سامانه معاملات بورس خواهد شد.

ثبت برند استار

مدير بازرگاني شرکت نفت ستاره خليج فارس گفت: با توجه به اولويت نظام و دغدغههاي دولت در راستاي تسريع اهداف اقتصاد برونگرا و همچنين ضرورت تلاش براي بهبود رشد اقتصادي کشور و خروج از شرايط رکود بحث مديريت نشان تجاري را مد نظر قرار داديم چرا که يکي ديگر از پارامترهاي تعيينکننده و مهم براي تصميمگيري شرکت ها در حوزه صادرات است و شرکت نفت ستاره خليج فارس با ثبت برند تجاري STAR براي فرآورده هاي توليدي خود گامي مهم در اين عرصه برداشت.

حضور در بازارهاي جهاني

زارعي فروش و صادرات فرآورده گاز مايع (مازاد توليد کشور) و ساير فرآورده هاي ويژه را يکي از راهکارهاي اساسي در راستاي تامين منابع مالي براي پيشبرد امور توسعهاي پالايشگاه عنوان کرد و گفت: بازار منطقه و فرامنطقه در خصوص فروش فرآوردهها را به صورت کارشناسانه مورد تحليل قرار دادهايم، بازاريابي نيز صورت پذيرفته و صادرات برخي از اقلام با توجه به سياست هاي تعيين شده در حال انجام است.

وي به برگزاري مزايده عمومي بين المللي فروش گاز مايع در مهر ماه امسال نيز اشاره کرد و گفت: تحليل منطقهاي در خصوص شبكه توزيع و بازاريابي فرآورده هاي پالايشگاه و حضور در بورس انرژي و عرضه فرآورده هاي توليدي در رينگ بين الملل و داخلي نيز صورت پذيرفته است.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3157
تاریخ :1397/12/21 ساعت 08:42:05
تعداد بازدید: 161
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی