گروه: شهرستان
شماره روزنامه:3158
تاریخ :1397/12/22 ساعت 09:12:58
تعداد بازدید: 1659
مشاركت مردم در اجراى پروژههاى منابعو آبخيزدارى ستودني است طبيعى
email pdf word plus minus reset color
مدير كل منابع طبيعى و آبخيزدارى استان هرمزگان در مراسم گراميد داشت هفته منابع طبيعى در چاله فرامرزان شهرستان بستك كه با حضور گسترده مردم، امام جمعه و فرماندار شهرستان بستك و جمعى از مسؤلين محلى برگزار شد گفت: مشاركت مردم و خيرين در اجراى پروژههاى منابع طبيعى و آبخيزدارى در استان هرمزگان و شهرستان بستك ستود نيست.

عکس اصلی خبر

رئيس اداره منابع طبيعي وآبخيزداري شهرستان بشاگرد اميد ذاكرى در ادامه به شعار هفته منابع طبيعى امسال با عنوان «منابع طبيعى، بزرگترين سرمايه ملى» اشاره كرد و افزود: امروزه حفظ پوشش گياهى و جنگلها، با توجه به خشكسالىهاى اخير و تغييرات اقليم بيش از گذشته بايستى مورد توجه قرار گيرد و در حفاظت و توسعه جنگلها از مشاركت مردم استفاده ميكنيم.

وى ضمن تشريح اهميت و فوايد جنگل ها و پوشش گياهى گفت: يك هكتار جنگل تا 40 برابر بيشتر از اراضى غير جنگلى نزولات آسمانى را در زمين نفوذ مىدهد و همچنين تا ميزان 68 تن گرد و غبار را مىتواند در خود رسوب دهد و پيامدهاى ناشى از سيلاب و گرد و غبار را به حداقل برساند. مدير كل منابع طبيعى و آبخيزدارى استان هرمزگان با بيان اينكه شهرستان بستك به واسطه مشاركت مردم و خيرين از پيشگامان احداث بوستانهاي روستايى در استان و حتى كشور است اظهار داشت: تا كنون 30 بوستان روستايى به مساحت 100 هكتار در شهرستان بستك احداث گرديده و امروز نيز كه نمونه مشاركت واقعى مردم را شاهد هستيم بوستان روستايى چاله فرامرزان را در سطحى معادل 3 هكتار نهالكارى ميكنيم.

ذاكرى در بخشى ديگر از سخنان خود گفت: در سال 97 بيش از 500 سازه آبخيزدارى از محل اعتبارهاى صندوق توسعه ملى، استانى و مشاركت مردم با ظرفيت بيش از 80 ميليون مترمكعب كنترل روانابهاى سطحى در سطح استان اجرا شده است.

بازديد از ايستگاه نقاشى دانش آموزان هميار طبيعت روستاى چاله فرامرزان با موضوع منابع طبيعى و آبخيزدارى، پايگاه غربالگرى سلامت و برگزارى جشنواره غذايى محلى و غرفه صنايع دستى در روستاى چاله به مناسبت بزرگداشت هفته منابع طبيعى از ديگر برنامه هايى بود كه به همت اداره منابع طبيعى و آبخيزدارى شهرستان بستك و دهيارى روستاى چاله فرامرزان اجرا شد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: شهرستان
شماره روزنامه: 3158
تاریخ :1397/12/22 ساعت 09:12:58
تعداد بازدید: 1659
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی