گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه:3048
تاریخ :1397/06/31 ساعت 09:30:56
تعداد بازدید: 30
سيصد منتقد و روزنامه نگار بهترين هاي جشنواره تورنتو را برگزيدند
email pdf word plus minus reset color
جشنواره بينالمللي فيلم تورنتو به عنوان بزرگترين ويترين سينمايي فصل پاييز، فيلم جديد زيادي را در معرض ديد منتقدان و ژورناليستها قرار داد.

عکس اصلی خبر

نزديک به سيصد فيلم بلند از سراسر جهان در اين رويداد سينمايي روي پرده رفتند اما فقط تعداد کمي از آنها در کانون توجه فصل جوايز قرار گرفتهاند.

در اين نظرخواهي «اينديواير» از صاحب نظران حاضر در جشنواره تورنتو، بيش از سيصد منتقد و ژورناليست شرکت کردهاند و با اينکه اغلبشان فيلمهاي کوچک و ارزشمندي را هم در فهرستهاي انتخابي خود دارند اما در نهايت بعضي از کنجکاويبرانگيزترين فيلمهاي سال بيشترين آرا را کسب کردهاند.

تقريباً يک هفته از رسيدن شير طلاي جشنواره ونيز به آلفونسو کوارون براي «روما» ميگذرد که جديدترين اثر فيلمساز بزرگ سينماي مکزيک در اينجا هم به عنوان بهترين فيلم برگزيده شده است.

شعر سينمايي سياهوسفيد کوارون درباره دوران کودکياش در شهر مکزيک از زمان اولين نمايش جهانياش مورد توجه و تحسين عمومي قرار گرفته است و هفته پيش در نظرسنجي «اينديواير» از منتقدان حاضر در جشنواره تليورايد هم فيلم اول شد.

ستاره نوظهور «روما» ياليتزيا آپاريسيو که معلم مدرسه بوده و بازيگر شده است، و در فيلم کوارون نقش يک کارگر خانگي را بازي ميکند، به عنوان بازيگر اصلي زن برتر در نظرسنجي جشنواره تورنتو انتخاب شده است.

«روما» با کسب نوزده درصد آرا بهترين فيلم شده و اثر تازه بري جنکينز با نام «اگر خيابان بِيل ميتوانست حرف بزند» در جايگاه دوم قرار گرفته است. «ستارهاي متولد ميشود»، «بيوهها» و مشترکاً «کتاب سبز» و «زندگي سطح بالا» در رتبههاي بعدي قرار گرفتهاند.

 اين نتايج تضادي آشکار با خروجي جشنواره تورنتو دارند که جايزه «انتخاب مردمي» آن به «کتاب سبز» رسيد و «خيابان بيل» در رتبه دوم جاي گرفت.

  اما بجز آپاريسيو که به عنوان بهترين بازيگر اصلي زن انتخاب شد، ديگر بازيهايي که آراي نزديکي به دست آوردند نشان ميدهند که امسال بازيهاي زنان زيادي با توجه روبهرو شدند؛ از جمله اليزابت ماس (که در جايگاه دوم قرار گرفت) در «لبخند او» (الکس راس پري) و ليدي گاگا در «ستارهاي متولد ميشود» (بردلي کوپر). رتبههاي چهارم و پنجم هم بهترتيب به نيکول کيدمن و وايولا ديويس براي فيلمهاي «ويرانگر» و «بيوهها» رسيده است.

فهرست کامل از اين قرار است:

بهترين فيلم

1- «روما» با 19 درصد

2- «اگر خيابان بيل ميتوانست حرف بزند» با 12 درصد

3- «ستارهاي متولد ميشود» با 7 درصد

4- «بيوهها» با 6 درصد

5- «کتاب سبز» و «زندگي سطح بالا» با 5 درصد

بهترين مستند

1- «فارنهايت 9/11» با 19 درصد

2- «Free Solo » با 10 درصد

3- «بزرگترين مزرعه کوچک» با 7 درصد

4- «دارماي آمريکايي» با 6 درصد

5- «کوئنسي» و «مونروويا، هند» با 5 درصد

بهترين بازي

1- ياليتزيا آپاريسيو براي «روما» با 9 درصد

2- اليزابت ماس براي «لبخند او» با 7 درصد

3- ليدي گاگا براي «ستارهاي متولد ميشود» با 6 درصد

4- نيکول کيدمن براي «ويرانگر» با 4 درصد

5- وايولا ديويس براي «بيوهها» با 3 درصد

هنر و تجربه (اينديواير)


up email pdf word plus minus reset color
گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه: 3048
تاریخ :1397/06/31 ساعت 09:30:56
تعداد بازدید: 30
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی