گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:3061
تاریخ :1397/07/17 ساعت 09:03:30
تعداد بازدید: 28
اکرمی: شناسایی ابعاد آسیب های اجتماعی در مسیر پیشگیری از آنها ضروری است
email pdf word plus minus reset color
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: برای مقابله و پیشگیری از آسیب های اجتماعی شناسایی ابعاد مختلف در ایجاد هر گونه آسیبی ضروری است.

عکس اصلی خبر

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، بهروز اکرمی در نشست کمیته توسعه مشارکت های مردمی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان هرمزگان، عنوان کرد: برخی از معضلات اجتماعی سالیان سال است که در حال وقوع هستند این بدان معنی نیست که برای پیشگیری و مقابله با آنها اقدامی صورت نگرفته بلکه نشان می دهد که شناخت درستی از وزن هر پیش زمینه ایجاد آسیب های اجتماعی وجود نداشته یا در حد لازم نبوده است.

وی تاکید کرد: ابتدا باید علل و وزن آن علت‌ها در ایجاد یک آسیب اجتماعی به درستی شناسایی شود و سپس برای مقابله و پیشگیری از آن به دنبال برنامه و راه حل بود.

اکرمی علل بروز آسیب های اجتماعی در جامعه را متعدد دانست و افزود: برای بروز معضلی همچون اعتیاد علل بسیاری از قبیل اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی وجود دارد اما باید دانست که در هر جامعه و محله وزن کدام یک از علت ها بیشتر است.

وی تصریح کرد: با بدست آورد وزن هر کدام از علت ها در بروز آسیب های مختلف در جامعه می توان راه حل های متعدد برای یک آسیب در محله و یا حتی اقشار متفاوت ارائه کرد و به دنبال حل زیرساختی آسیب های اجتماعی در جامعه رفت.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با بیان اینکه آموزش در پیشگیری از معضلات اجتماعی نقش موثری دارد، گفت: آموزش امری مهم در پیشگیری از آسیب های اجتماعی است اما باید این آموزش ها برای هر قشر و سطحی از جامعه متفاوت باشد.

وی خاطرنشان کرد: در پیشگیری و آگاه سازی جامعه باید نحوه بیان و آموزش مسائل قابل فهم و درک افراد مخاطب باشد، نمی توان دوره های آموزشی در امر پیشگیری از اعتیاد و مواد مخدر را که برای جوانان و دانشجویان برگزار می شود برای دانش آموزان نیز برگزار کرد، باید برای هر رده سنی یا هر قشر با ادبیات و گویش متفاوت آموزش داد تا شاهد تاثیر گذاری آن در جامعه بود.

اکرمی بر ارزیابی دوره های آموزشی و آگاه سازی جامعه تاکید کرد و افزود: باید دوره های آموزشی مد نظر را در هر دوره مورد ارزیابی قرار داد تا بتوان به نقاط ضعف و قوت مراحل آموزش پی برد و در مسیر غنی سازی دوره های آموزشی و پیشگیری گام برداشت.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 3061
تاریخ :1397/07/17 ساعت 09:03:30
تعداد بازدید: 28
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی