گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه:2916
تاریخ :1396/10/18 ساعت 09:30:52
تعداد بازدید: 83
درخشش قصه‌گوی هرمزگانی در جشنواره‌ بین‌المللی قصه‌گویی
email pdf word plus minus reset color
برگزیدگان بخش فراگیر بیستمین جشنواره‌ بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شناخته شدند.

عکس اصلی خبر

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، هیئت‌داوران بخش «فراگیر» برای کودکان دارای نیازهای ویژه متشکل از علی خانجانی، سیدعلی کاشفی‌خوانساری، مژگان خلیل‌پور و مهدیه مهدویان پس از بررسی 13 اثر راه‌یافته به مرحله منطقه‌ای، دو اثر را به‌عنوان برگزیده و یک قصه را به‌عنوان اثر تقدیری معرفی کردند.

بر این اساس، داستان‌های «سه تخم هندوانه» و «دخترک مو فرفری» با قصه‌گویی طاهره بشیر و سپیده ابراهیمی در روزهای برگزاری جشنواره بر روی صحنه و برای مخاطبان اجرا خواهند شد. این دو اثر برگزیده از استان‌های تهران و چهارمحال و بختیاری به دبیرخانه‌ی جشنواره ارسال‌شده بودند.

همچنین «طلعت کمال زاده» با داستان «موش گرسنه» از استان هرمزگان به‌عنوان قصه‌گوی قابل‌تقدیر در این بخش شناخته‌شده است.

هیئت‌داوران که بررسی آثار بخش نوجوان و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها را نیز بر عهده داشتند، «انتخاب قصه متناسب با ارزش‌های اسلامی و ایرانی»، «برخورداری قصه از پیام متناسب با گروه سنی موردنظر»، «بهره‌مندی قصه از قابلیت روائی و زبان تصویری قوی»، «میزان انسجام و توالی حوادث قصه»، «خلاقیت در سازمان‌دهی و پرداخت قصه»، «فضاسازی متناسب با هدف و محتوا برای شروع قصه»، «تدبیر در جمع‌بندی و اتمام قصه در زمان مناسب»، «توانایی و مهارت قصه‌گو در دست‌یابی به اهداف موردنظر و انتقال پیام»، «نوآوری در شیوه‌ی اجرا»، «توانایی بیان قصه متناسب با نیاز، درک و فهم و حوصله گروه سنی مخاطب» و «مهارت در استفاده مناسب از زبان بدن» را بخشی از معیارهای انتخاب خود بیان کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، در دور نخست این رقابت 70 اثر فراگیر به دبیرخانه‌ی این جشنواره ارسال‌شده بود. بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در روزهای 2 تا 5 بهمن در تهران برگزار می‌شود.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه: 2916
تاریخ :1396/10/18 ساعت 09:30:52
تعداد بازدید: 83
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی