گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3019
تاریخ :1397/05/13 ساعت 09:50:46
تعداد بازدید: 158
احتمال محکوميت امريکا در ديوان لاهه بالاست
email pdf word plus minus reset color
عضو کميسيون عمران مجلس گفت: اميدواري زيادي وجود دارد که ديوان لاهه در پي شکايت ايران (به دليل تحريم هاي امريکا پس از برجام) راي به سود جمهوري اسلامي ايران بدهد.

عکس اصلی خبر

حسين هاشمي تختي در گفت وگو با ستاد اطلاع رساني موج همدلي با اشاره به نشست اخير اعضاي کميسيون عمران مجلس با تعدادي از سفرا، از جمله سفراي ايران در نروژ، سوئد، روسيه، ژاپن، هلند و اتريش اظهار داشت: در اين نشست مطالب متعددي از جانب سفراي مذکور بيان شده که مجموع نظرات و سخنان مي تواند به منزله روشن سازي بخشي از راه و آينده کشور در حوزه سياست خارجي به ويژه در رابطه با کشورهاي اروپايي باشد.

وي با بيان اينکه برخورداري کميسيون هاي مجلس به ويژه کميسيون عمران از دانش روز مديريتي دنيا و همچنين امکانات و تجهيزات جديد در حوزه زيرساخت هاي عمراني از اهميت بالايي برخوردار است، افزود: از جمله فوايدي که اين نشست ها مي تواند داشته باشد ايجاد هماهنگي و ارائه ظرفيت هاي استان به سفرا براي معرفي به سرمايه گذاران علاقه مند است که مي تواند در زمان کوتاه تري ما را در استان ها به اهدافمان برساند.

نماينده شهرستان هاي بندرعباس، قشم، حاجي آباد، خمير و ابوموسي در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه در نشست کميسيون عمران با سفراي ايراني خارج از کشور بر ثبات و هماهنگي داخلي براي تحقق ديپلماسي اقتصادي تأکيد شد، اضافه کرد: وضعيت کنوني دنيا در دهه هاي اخير به نحوي رقم خورده است که سفرا ديگر صرفا در حوزه مسائل سياسي و فرهنگي ورود نمي کنند بلکه در کنار اين دو مولفه مهم در حوزه ديپيلماسي اقتصادي نيز هر کشوري که از سفراي خبره تري برخوردار باشد مطمئنا مي تواند شرايط بهتري را براي خود رقم بزند.

هاشمي تختي خاطر نشان کرد: در صورتي که سفرا بتوانند خوب عمل کنند مي توان با فراهم سازي شرايط در داخل براي نشست سرمايه هاي خارجي، به امنيت اقتصادي کشور بيش از پيش کمک کرد.

عضو کميسيون عمراني مجلس بر ظرفيت بالاي عمراني کشور و همچنين مجاز بودن دولت براي استفاده از توانمندي ساير کشورها در حوزه عمراني اشاره و افزود: در نشست مذکور همچنين از طرف اعضا انتقاداتي نيز به عدم ديپلماسي اقتصادي کارآمد در بدنه وزارت امور خارجه و به تبع آن سفرا بيان و همچنين راهکارهاي لازم نيز ارائه شد که اميد است در آينده بتوانيم شرايط بهتري را در اين زمينه شاهد باشيم.

وي همچنين با اشاره به گزارش سفراي حاضر در اين نشست به تداوم همکاري ها و ارتباطات اقتصادي نروژ، سوئد، روسيه و ژاپن بعد از خروج امريکا از برجام اشاره و گفت: مي توان با رايزني با شرکت هاي فعال در اين کشورها به ويژه در حوزه فناوري ها و حمل و نقل و بنادر شاخص هاي اين بخش ها را در هرمزگان ارتقا داد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3019
تاریخ :1397/05/13 ساعت 09:50:46
تعداد بازدید: 158
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی