گروه: حوادث
شماره روزنامه:3009
تاریخ :1397/04/25 ساعت 09:56:41
تعداد بازدید: 246
گروگان گیری در سیریک ، رهایی در ایرانشهر
email pdf word plus minus reset color
فرمانده انتظامی استان هرمزگان از رهایی گروگان 10 ساله توسط پلیس استان خبرداد.

عکس اصلی خبر

به گزارش ایسنا، سردار عزیزاله ملکی  گفت: در پي وقوع یک فقره آدم ربايي در شهرستان سيريک که آدم ربایان اقدام به ربودن پسربچه اي 10 ساله بنام سالم شهرياري کرده اند، با توجه به حساسيت موضوع مراتب به صورت ويژه در دستور کار کارآگاهان جنايي پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به اينکه ربايندگان جهت برقراري ارتباط با خانواده ربوده شده از خط تلفن متعلق به یکی از کشورهای همسایه استفاده می کردند و جهت رهایی از پدروی تقاضاي مبلغ دويست هزار دلارکرده وخواستار قرار ملاقات با پدر گروگان بودند ،کارآگاهان پلیس آگاهی با انجام اقدامات اطلاعاتي و فني گسترده و با تشکیل دو اکيپ به همراه شاکي به محل قرار درشهرستان ايرانشهر اعزام شدند.

فرمانده انتظامی هرمزگان اظهار کرد: با توجه به حرفه اي بودن آدم ربایان قرار ملاقات توسط آنها به یک محل اشرار خیز دیگر تغییر که با توجه به حضور بموقع ماموران و هوشياري تيم اعزامي، ربايندگان عرصه را بر خود تنگ ديده و با استفاده از تاريکي هوا فرد ربوده شده را رها و از محل متواري شدند.

این مقام انتظامی استان خاطر نشان کرد: گروگان بدون پرداخت هیچ گونه وجهي بصورت صحيح و سالم آزاد و به آغوش خانواده بازگشت و تلاش بی وقفه ماموران جهت دستگيري آدم ربایان ادامه دارد.

شناسایی و دستگیری عاملان انتشار شایعات کودک ربایی و قتل در فضای مجازی

همچنین رئیس پلیس امنیت عمومی استان از شناسایی و دستگیری عاملان انتشار شایعات کودک ربایی و قتل در شبکههای اجتماعی و فضای مجازی خبر داد.

سرهنگ علیاصغر عبادی نیک بیان کرد: در پی انتشار شایعاتی در فضای مجازی و شبکههای اجتماعی با موضوع و محتوای کودک ربایی و قتل در بین اقشار مختلف جامعه با هدف بالا بردن احساس نا امنی از سوی افراد مغرض و معاند در سطح استان پیگیری موضوع بهصورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

  وی افزود: با توجه به بازتاب منفی اینگونه اخبار در جامعه، مرکز اطلاعات فضای مجازی پلیس امنیت با انجام اقدامات فنی و منسجم پلیسی سه زن و یک مرد را بهعنوان انتشاردهندگان این اخبار شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی احضار کرد.

به گفته سرهنگ عبادی نیک خبر اولیه این موضوع در زاهدان منتشر که عامل اصلی تولید این شایعات توسط پلیس فتای سیستان و بلوچستان دستگیر شد.

این مسئول انتظامی تصریح کرد: تعداد سه متهم دیگر توسط پلیس فتای هرمزگان شناسایی و دستگیری آنان در دستور کار قرار دارد.

وی به والدین توصیه کرد: با توجه به تعطیلی مدارس و نیز حضور بیشتر کودکان در اماکن عمومی، بهتر است والدین ضمن ارائه آموزشهای لازم به کودکان، مهارتهای خود مراقبتی را به آنان یاد دهند.

سرهنگ عبادی نیک اضافه کرد: والدین از فرستادن فرزندان خود برای خرید مایحتاج روزانه بهصورت تنهایی خودداری و سعی کنند فرزندشان را همراه خودشان برای خرید به مراکز تجاری ببرند تا علاوه بر آموختن آداب خرید، مهارتهای لازم را فرا گیرند و همچنین از رها کردن آنان در مراکز خرید، محیطهای ساختمانی و داخل خودرو، دوری کنند.

وی بیان کرد: والدین در طول روز، زمانی را برای بازی کردن و تفریح کودکان اختصاص بدهند و کودکانشان را در محیطهای ساختمانی و یا مراکز تفریحی تنها رها نکنند.

این مسئول انتظامی با تأکید بر اینکه خانوادهها هیچگونه نگرانی نداشته باشند، گفت: چشمان تیزبین و بیدار پلیس همواره مراقب و تضمینکننده امنیت در جامعه است.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: حوادث
شماره روزنامه: 3009
تاریخ :1397/04/25 ساعت 09:56:41
تعداد بازدید: 246
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی