گروه: شهرستان
شماره روزنامه:3451
تاریخ :1399/05/12 ساعت 11:09:35
تعداد بازدید: 77
بررسي وضعيت آب مشترکين منطقه حسنلنگي با حضور مسئولان آبفا: آبياري شبانه روزي 400 اصله نهال در حسنلگي پائين با استفاده از انشعاب غير مجاز
email pdf word plus minus reset color
وضعيت آب و قبوض صادره مشترکان منطقه حسنلنگي در بازديد قائم مقام و معاون مشترکين شرکت آب و فاضلاب هرمزگان و همچنين مدير امور آب و فاضلاب منطقه سه بندرعباس بررسي شد.

عکس اصلی خبر

احمد شاکري قائم مقام شرکت آب و فاضلاب هرمزگان پس از بازديد ميداني از وضعيت فشار آب مشترکين حسنلنگي گفت:  آب روستاهاي مجتمع حسن لنگي شامل حسنلنگي بالا، حسنلنگي پايين، عليآباد و ... از دو حلقه چاه بصورت 24 ساعته تامين مي شودوي، علت افت فشار تعدادي از خانوارهاي بالادست روستا را وجود اشتراک هاي غير مجاز و مصارف بالاي مشترکين عنوان کرد و افزود: با بررسي هاي انجام شده اشتراک هاي غيرمجاز شناسايي و اقدامات لازم براي جمع آوري آن صورت گرفته است.

 قائم مقام شرکت آب و فاضلاب هرمزگان با اشاره به اينکه تامين آب فضاي سبز در حوزه اختيارات شرکت آب و فاضلاب نيست، گفت: عمده مشکلات افت فشار در روستاي حسنلنگي پايين، برداشت غير مجاز آب براي آبياري 24 ساعته 400 اصله نهال کاشته شده از سوي دهياري در معابر عمومي است که جمع آوري آن مي تواند به مشکل افت فشار در ساعات پيک کمک کند.

به گفته شاکري، مجتمع آبرساني به منطقه حسنلنگي شامل مخزن ، خطوط انتقال ، شبکه و حفر و تجهيز چاه ها به تازگي اجرا شده است با بررسي هاي ميداني صورت گرفته با حذف انشعاب هاي غير مجاز، وضعيت فشار آب نيز  بهبود پيدا خواهد کرد.

در اين بازديد همچنين علي رضايي سردره معاون مشترکين شرکت آب و فاضلاب هرمزگان گفت: اقدامات لازم براي جمع آوري انشعاب غير مجاز بويژه فضاي سبز حسنلنگي پائين صورت گرفته است که با همکاري مردم و شناسايي ساير انشعاب هاي غير مجاز، کمبود آب بويژه در ساعات پيک مصرف
 نخواهيم داشت.

وي افزود: از مجموع 1234 قبض صادره در روستاهاي منطقه حسنلگي فقط 10 قبض داراي مبالغ بالا بودند که در بررسي هاي ميداني مشکلي در قرائت و محاسبه وجود نداشت.

به گفته رضايي، عمده قبوض صادره با مبالغ بالا يا با تعرفه آزاد محاسبه شده يا مصرف بالاتر از الگو داشته اند.

وي در عين حال از آمادگي آبفا براي انجام تست کنتور مشترکين پر مصرف خبر داد و گفت: براي اطمينان بيشتر مشترکيني که مصرف بالا داشته اند کنتور آنها طي روزهاي آينده با حضور کارشناسان اين شرکت تست خواهد شد.

معاون مشترکين آب و فاضلاب گفت: مشترکيني که قبض آنها بصورت آزاد محاسبه مي شود با ارائه مدارک پايان کار مي توانند نسبت به تغيير آن به تعرفه خانگي اقدام کنند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: شهرستان
شماره روزنامه: 3451
تاریخ :1399/05/12 ساعت 11:09:35
تعداد بازدید: 77
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی