گروه: حوادث
شماره روزنامه:2926
تاریخ :1396/11/02 ساعت 09:37:50
تعداد بازدید: 131
دستگیری اعضای 26 باند وارد کننده کالای قاچاق در مرزهای دریایی هرمزگان
email pdf word plus minus reset color
فرمانده مرزبانی هرمزگان گفت: از ابتدای مهرماه امسال تا پایان آذرماه، 26 باند وارد کننده کالای قاچاق در مرزهای دریایی استان شناسایی و اعضای آنها دستگیر شدند.

عکس اصلی خبر

به گزارش ایرنا، سرهنگ علی اصغر خرم روی درنشست بررسی عملکرد این دستگاه در سه ماهه پاییز امسال، اظهار داشت: در بازه زمانی یک هزار و 616 میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در مرزهای استان کشف شده است.

وی افزود: با تلاش ماموران مرزبانی هرمزگان و با اجرای طرح های ارتقاء امنیت در مرزها در این مدت زمان، سه تن و 400 کیلوگرم انواع مواد مخدر از نوع تریاک و حشیش کشف شده است.

فرمانده مرزبانی هرمزگان خاطرنشان کرد: دستگیری یک هزار و 230 متهم، تشکیل افزون بر یک هزار و 550 فقره پرونده و توقیف 448 فروند شناور و104 دستگاه خودرو و موتورسیکلت حامل کالای قاچاق از دیگر دستاوردهای این فرماندهی طی سه ماهه سوم امسال است. سرهنگ خرم روی با تأکید بر لزوم تقویت سطح تعاملات با مرزنشینان در تأمین امنیت مرزها، اظهار امیدواری کرد: با مشارکت مرزنشینان ونهادهای دخیل در مدیریت مرزها، به زودی شاهد شکوفایی و رونق اقتصادی مرزهای جنوب کشور باشیم.

هرمزگان با یک هزار و یکصد کیلومتر مرز آبی ، 13 شهرستان و 5 محور اصلی ورودی و خروجی دارای راه هوایی، ریلی، دریایی و جاده ای است که بندر شهید‌ رجایی به عنوان دروازه طلایی اقتصاد ایران یکی از بندرهای مهم استان به شمار می آید.

موقعیت استراتژیک هرمزگان باعث شده حجم قابل توجهی از کالای قاچاق از طریق مبادی رسمی ، ساحلی ، روستایی و خورها به طور غیرمجاز وارد استان شود.

از سویی دیگر، سوداگران مرگ با سوءاستفاده از موقعیت هرمزگان و نوار ساحلی آن،برای انتقال مواد مخدر سایه شوم خود را بر این منطقه انداخته اند. هر چه مبارزه نیروهای انتظامی و امنیتی کشور با قاچاقچیان مواد مخدر به روز تر و قاطع تر می شود از دیگر سو سوداگران مرگ شیوه های جدیدتری در پیش می گیرند که انتقال مواد مخدر نیز از نقطه ای به نقطه دیگر پیچیده تر و غیر قابل دسترس تر شده و چرخه وسوسه انگیز سودآوری و سوداگری از بین نمی رود. استان هرمزگان بواسطه همسایگی با 2 استان سیستان و بلوچستان و کرمان به نوعی بستر و محل انباشت مواد مخدر شده است چرا که قاچاقچیان برای انتقال مواد مخدر از این استان ها باید از مسیر خشکی و دریایی هرمزگان عبور کنند.

امروز روش حمل و نقل مواد مخدر از خشکی به دریا کشیده شده و با توجه به مرز طولانی هرمزگان از جاسک تا پارسیان به طول 900 کیلومتر، قاچاقچیان مواد مخدر این مسیر را با شناور و قایق های تندرو در پیش گرفته اند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: حوادث
شماره روزنامه: 2926
تاریخ :1396/11/02 ساعت 09:37:50
تعداد بازدید: 131
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی