گروه: حوادث
شماره روزنامه:3053
تاریخ :1397/07/07 ساعت 09:15:59
تعداد بازدید: 215
مشروبات الکلی دست ساز جان بیش از 10 نفر را در بندرعباس گرفت؛ سـاقی زهـر
email pdf word plus minus reset color
تکرار فاجعه؛ تکرار فروش مشروبات الکلي؛ تکرار مشروبات دست ساز و تکرار حادثه اي که چند سال پيش نيز دامن تعدادي از شهروندان بندرعباسي را گرفت.

عکس اصلی خبر

خليل درخورد - نداي هرمزگان

به گزارش نداي هرمزگان، چند سال پيش و زماني که مشروبات الکي دست ساز در بندرعباس جان چندين شهروند بندرعباسي را گرفت و تعدادي را نيز نابينا کرد به ذهن هيچ کس خطور نمي کرد که بار ديگر اين حادثه و با وسعت بيشتر تکرار شود و آن هم با چنين وسعت و بازتاب وسيعي؛

مرگ بيش از ده بندرعباسي و مسموميت بيش از 100 شهروند خبري است که اين روزها بطور گسترده اي انعکاس دارد و هر لحظه بر تعداد آن نيز افزوده مي شود تا جايي که کميته بحران در اين زمينه تشکيل مي شود تا جلوي قربانيان بيشتر اين اتفاق گرفته شود.

بر اساس آنچه گزارش شده تا ظهر روز جمعه بيش از ده نفر قرباني مشروبان الکلي دست سازه شده و نزديک به 120 نفر مسموم مراجعه کننده که در بين آنها افرادي با حال وخيم نيز ديده مي شود.

در اين بين که احتمالا تعدادي نيز از مرگ نجات پيدا مي کنند به زندگي اوليه باز نخواهند گشت و احتمالا نابينا يا با از دست دادن عضو خود دست و پنجه نرم خواهند کرد.

آمار اعلام شده مربوط به افرادي است که حاضر شده اند دست شان را در مصرف مشروبات رو کنند اما جان ندهند. بر اساس گفته برخي، در اين بين احتمالا افرادي هستند که حاضر نشده اند خود را به دليل مسموميت الکل به بيمارستان معرفي يا قبل از آن جان داده باشند.

اين حادثه به هر شکلي که رخ داده دامنه وسيعي داشته بطوري که فضاي خبري هرمزگان، ايران و حتي شبکه هاي خبري بين المللي را تحت تاثير قرار داده است.

در همين حال گزارش هاي متعددي تا ظهر جمعه منتشر شد که همگي خبر از وقوع حادثه اي تلخ داشت.

در آخرين خبرها گفته شده که فرد توزيع کننده مشروبات الکلي در بندرعباس دستگير شده است. بر اساس آنچه گزارش شده همسر اين فرد نيز در ساخت اين مشروبات دست داشته است

در همين حال خبر هرمزگان به نقل از فرمانده انتظامي هرمزگان گفت: سرباند توليد و توزيع کنندگان مشروب الکلي مرگبار از درون زندان  واردات الکل از تهران به بندرعباس و هدايت ساير اعضاي باند را انجام مي داد.

سردار عزيزالله ملکي افزود: اين فرد مدتي قبل با اتهامي در ارتباط با مشروبات الکلي دستگير و با قرار وثيقه 870 ميليون توماني روانه زندان شده بود.

وي ادامه داد: سه نفر از اعضاي باند که در خارج از زندان با استفاده از الکل وارد شده از تهران، در کارگاه خانگي اقدام به تهيه مشروب الکلي دست ساز کرده و به شهروندان مي فروختند، توسط پليس امنيت عمومي استان دستگير شدند.

رييس پليس هرمزگان اضافه کرد: دستگير شدگان داراي سوابق قبلي در ارتباط با مشروبات الکلي هستند و دو نفر از اين افراد نيز زن و شوهر هستند.

طي دو روز گذشته تاکنون، 121 نفر بر اثر مسموميت ناشي از مصرف مشروب الکلي دست ساز در بيمارستان شهيد محمدي بندرعباس بستري شده اند و در همين مدت  10 نفر نيز جان خود را از دست داده اند.

همچنين بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي و درماني هرمزگان، حال 10 نفر از بستري شدگان وخيم گزارش شده و امکان افزايش تعداد فوت شدگان وجود دارد.

از سوي ديگر حسين داودي افزود: از چهارشنبه شب تا صبح جمعه، 123 نفر با علائم مسموميت الکلي به دو بيمارستان شهيد محمدي و خليج فارس بندرعباس مراجعه کرده اند.

وي گفت: اين افراد همه مرد بوده اند که محدوده سني آنها از 15 تا 65 سال است و از اين شمار تاکنون 52 نفر دياليز شده اند.

داودي افزود: اکنون نيز وضعيت هفت تا هشت نفر از افراد مسموم شده نسبتا وخيم است.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي هرمزگان گفت: مراجعه زود هنگام به پزشک تاثيري زيادي در پيشگيري از عوارض اين نوع مسموميت دارد.

مهدي حسني آزاد، رئيس بيمارستان شهيد محمدي بندرعباس گفت: همه اين افراد يا همراهانشان اذعان داشته اند که افراد مسموم شده، در بندرعباس مشروبات الکلي دست ساز استفاده کرده اند.

مديرگروه اورژانس دانشگاه علوم پزشکي هرمزگان نيز گفت: مشروبات الکلي مسموم ظرف شش تا 12 ساعت موجب تاري ديد، سفيدي ميدان ديد و کاهش ميزان هوشياري و تشنج ميشود که افراد اگر فوري تحت درمان قرار نگيرند دچار از کار افتادگي کليه و قلب ميشوند.

دکتر سيد اشکان طبيب زاده افزود: مصرف 30 سي سي الکل مسموم، کوري هميشگي و مصرف 50 سي سي الکل مسموم مرگ را بدنبال دارد که هرچه فاصله زماني مسموميت تا مراجعه به پزشک کوتاهتر باشد ميتوان از آسيبهاي بيشتر جلوگيري کرد.



up email pdf word plus minus reset color
گروه: حوادث
شماره روزنامه: 3053
تاریخ :1397/07/07 ساعت 09:15:59
تعداد بازدید: 215
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی