گروه: شهرستان
شماره روزنامه:3060
تاریخ :1397/07/16 ساعت 08:28:07
تعداد بازدید: 15
ظرفيت گردشگري موضوعي مغفول مانده در جاسک
email pdf word plus minus reset color
فرماندار شهرستان جاسک گفت: اين شهرستان با سابقه تاريخي بيش يک هزار سال قدمت و ظرفيتهاي طبيعي گردشگري فراواني برخوردار است که متاسفانه از داشتن اداره ميراث فرهنگي و گردشگري محروم است.

عکس اصلی خبر

به گزارش خبرنگارماازشهرستان جاسک، محمد رادمهر در جلسه ساماندهي سواحل شهرستان با اشاره به اينکه اکثر شهرها و کشورها با توجه به خشکساليها به دنبال دسترسي به دريا هستند، اظهار کرد: با وجود ظرفيت بزرگ و قرار گرفتن در سواحل مکران و درياي عمان بايد از اين ظرفيت استفاده کرد.

وي افزود: مديران دستگاههاي اجرايي بايد با اشرافيت به وظايف شان در حوزههاي مختلف بويژه گردشگري که مشتمل از ظرفيتها گردشگري، شناسايي مکانها و ثبت آنها را به خوبي انجام دهند که نقش اداره بندر و
محيط زيست در اين حوزه پر رنگ تر است.

فرماندار شهرستان جاسک ادامه داد: اين بندر پر آوازه و تاريخي در شرقيترين منطقه از هرمزگان داراي خورهاي منحصر به فرد متعدد، جنگلهاي حرا، بناهاي تاريخي، کوههاي مريخي و مينياتوري، سواحل صخرهاي شن و ماسهاي و برخورداري از 80 روستاي ساحلي و بکر که در استان و کشور بينظير هستند. وي تصريح کرد: با وجود ظرفيتهاي گردشگري اين بندرساحلي به خوبي ميتوان شرق استان را به عنوان قطب گردشگري جنوب شرقي کشور معرفي کرد که متاسفانه اين همه ظرفيت و استعدادهاي طبيعي در اين منطقه مغفول مانده و حتي اين شهرستان از داشتن اداره ميراث فرهنگي و گردشگري محروم است.

اين مقام مسؤول در پايان سخنانش يادآور شد: اين شهرستان مورد توجه مقام معظم رهبري بوده و به عنوان يک شهر راهبردي مد نظر است و با توجه به منطقه آزاد جاسک، ايجاد پايانه نفتي، شهرکهاي صنعتي و توسعه سواحل مکران به زودي در جاسک شروع به کار خواهند کرد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: شهرستان
شماره روزنامه: 3060
تاریخ :1397/07/16 ساعت 08:28:07
تعداد بازدید: 15
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی