گروه: شهرستان
شماره روزنامه:3401
تاریخ :1399/02/29 ساعت 09:45:03
تعداد بازدید: 426
۱۰ هکتار از مراتع منطقه حفاظت‌شده گنو در آتش سوخت
email pdf word plus minus reset color
معاون فنی حفاظت محیط‌زیست هرمزگان از آتش‌سوزی در ارتفاعات منطقه حفاظت‌شده گنو خبر داد و گفت: حدود ۱۰ هکتار از مراتع این منطقه دچار حریق شدند و آتش به کمک همکاران ما و نیروهای مردمی به‌صورت کامل مهار شد.

عکس اصلی خبر

میثم قاسمی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: ۲۶ اردیبهشت‌ماه ۹۹ بخشی از مراتع ضلع شرقی منطقه حفاظت‌شده گنو دچار آتش‌سوزی شد.وی با بیان اینکه طبق بررسی‌های اولیه به نظر می‌رسد علت این آتش‌سوزی خشکی هوا باشد، افزود: با توجه به خشکی هوا در روزهای اخیر، آتش‌سوزی‌هایی در مراتع و باغات چند منطقه دیگر از سطح استان نیز اتفاق افتاده است.معاون فنی حفاظت محیط‌زیست هرمزگان تصریح کرد: آتش‌سوزی در ارتفاعات حدود ۹۵۰ متری شرق منطقه حفاظت‌شده گنو اتفاق افتاد و حدود  ۱۰ هکتار از مراتع را درگیر خود کرد، شب حادثه همکاران ما در حفاظت محیط‌زیست منطقه و منابع طبیعی شهرستان بندرعباس به‌اتفاق جوامع محلی آتش را اطفا کردند. آتش در ساعت حدود ۱۲ شب به‌صورت کامل مهار شد و تعدادی از همکاران ما برای اطمینان کامل از اتمام آتش‌سوزی در منطقه مستقر شدند.

همچنین معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس نیز در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: متأسفانه در روز گذشته به علت خشکی هوا آتش‌سوزی در ارتفاعات گنو اتفاق افتاد که به علت صعب‌العبور بودن منطقه امکان اعزام ماشین‌های آتش‌نشانی برای ما وجود نداشت.حسن امینی زاده عنوان کرد: در این مواقع باید نیروهای مردمی ورود کرده و با قطع درخت‌هایی که احتمال دارد آتش به آن‌ها برسد و زنجیروار کل منطقه را در بربگیرد، از پیشروی آتش در سایر مناطق پیشگیری کنند.وی در پایان خاطرنشان کرد: در چند روز گذشته در اطراف روستای چهچکور، آبگرم خورگو، باغات میناب و بسیاری مناطق دیگر نیز چنین آتش‌سوزی‌هایی گزارش شده است.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: شهرستان
شماره روزنامه: 3401
تاریخ :1399/02/29 ساعت 09:45:03
تعداد بازدید: 426
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی