گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:2978
تاریخ :1397/02/26 ساعت 09:55:40
تعداد بازدید: 22
فراهم شدن بستر اینترنت رایگان در معابر عمومی اقدامی جدید در کشور است
email pdf word plus minus reset color
مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری بندرعباس با تاکید بر این که بایستی نگاه را تغییر دهیم و واقعیتها را ببینیم، گفت: ایجاد مرکز پایش و آماده شدن بستر اینترنت رایگان در شهر بندرعباس اقدامی نو در کشور میباشد که بندرعباس جز نخستین شهرهای اجراکننده این موارد میباشد.

عکس اصلی خبر

حسین اخلاقی با اشاره به این که 90 درصد شبکه فیبر نوری در بندرعباس اجرا شده است، اظهار کرد: کارهایی که توسط سازمان فاوا شهرداری بندرعباس در ایجاد بستر و ارائه خدمات انجام شده، تحولی عظیم در بندرعباس ایجاد خواهد کرد و خدمتی ماندگار برای شهروندان و شهرداری میباشد.

وی با اشاره به این که مخاطبان سازمان فاوا؛ شهرداری، سازمانهای تابعه و شهروندان میباشند، افزود: سیاست را به طریقی تغییر داده که بتوانیم به صورت موازی به شهرداری و شهروندان خدمات دهیم.

مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری بندرعباس ایجاد شهر الکترونیک و شهرداری الکترونیک را از وظایف این سازمان اعلام و تصریح کرد: بایستی بستر و زیرساختهای شهر و شهرداری الکترونیک ایجاد شود که این امر نیز مستلزم برنامهریزی مدون و دقیق میباشد.

اخلاقی در ادامه از الکترونیکی شدن خدمات در باغ گلها و باغ پرندگان در آیندهای نزدیک خبر داد و خاطرنشان ساخت: نرمافزاری برای تهیه بلیط آنلاین این باغها طراحی شده است.

وی با تاکید بر این که در حال تجمیع موارد برای تهیه قالب شهر هوشمند در بندرعباس هستیم، ادامه داد:  ایجاد شهر هوشمند یک کار و ایده جدید است و هیچ شهری در کشور آن را به طور کامل اجرایی نکرده است.

مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری بندرعباس با بیان این که واژه شهر هوشمند در چند سال اخیر عملا به خودی خود در اذهان عمومی متبلور شده است، تصریح کرد: در حال حاضر کلان شهرها به ظرفیت صددرصدی برای ایجاد شهر هوشمند نرسیدند.

اخلاقی همچنین از تغییرات ناگهانی و به روزحوزه فناوری خبر داد و افزود: این سازمان آمادگی ایجاد بسترهای جدید در حوزه فناوری را در شهر بندرعباس دارد.

وی با اشاره به این که سازمان فاوا قرار بود در 7 نقطه شهر بندرعباس وای فای رایگان را قرار دهد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر در چهارراه دانشگاه و پارک غدیر زیرپرچم اینترنت رایگان برقرار بوده و مابقی نقاط نیز در دست اقدام میباشد.

مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری بندرعباس ادامه داد: فاز بعدی برای ایجاد وای فای رایگان در بندرعباس، ساحل سورو بوده که در حال انجام کارهای مطالعاتی میباشد.

اخلاقی از راهاندازی اینترنت رایگان در پارکهای شهر بندرعباس خبر داد و افزود: در حال رایزنی با سازمان سیما و منظر شهرداری برای ایجادبستر وای فای رایگان در پارکهای شهر بندرعباس بوده که سرمایهگذاریهای آن نیز باید انجام شود.

وی با تاکید بر پیگیری و توافقات متعدد صورت گرفته در خصوص اینترنت رایگان در معابر عمومی شهر بندرعباس، اظهار کرد: در سالهای گذشته نیز اینترنت و سازمان فاوا وجود داشته و اجرای طرح وای فای رایگان در معابر عمومی مرهون هماهنگی، پیگیری، توافقات و مجوزهای لازم میباشد.

مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری بندرعباس تصریح کرد: برای این که شهروندان بتوانند از اینترنت رایگان استفاده کنند مجوزهایی از دستگاههای مختلف گرفته شده و بستر آماده را به سرمایهگذار تحویل داده تا به شهروندان خدمات لازم را ارائه دهد.

اخلاقی با تاکید بر این که بایستی نگاه را تغییر دهیم و واقعیتها را ببینیم، افزود: ایجاد مرکز پایش و آماده شدن بستر اینترنت رایگان در شهر بندرعباس اقدامی نو در کشور میباشد که بندرعباس جز نخستین شهرهای اجراکننده این موارد میباشد.

وی با بیان این که اصفهان در عید نوروز بستر وای فای رایگان را با ایده گرفتن از شهر بندرعباس ایجاد کرد، خاطرنشان کرد: اصفهان درمعابر عمومی اینترنت رایگان نداشت و 11 نقطه را شناسایی کرده بود که این امر تا عید نوروز محقق نشده بود و با ایده گرفتن از شهر بندرعباس آن را اجرایی کرد.

مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری بندرعباس ادامه داد: شهر بندرعباس پتانسیلهای خوبی دارد و کارهای بسیار ارزندهای در آن اجرا شده است و بایستی واقعیت نگر باشیم و ببینیم اگر کاری در بندرعباس انجام شده در شهری دیگر نیز اجرا شده است.

اخلاقی با اشاره به این که حوزه فناوری حوزه گسترده ای است، افزود: در حال حاضر نرم افزار املاک شهرداری نوشته شده و این بستر برای کارکنان املاک شهرداری فراهم است که به پروندهها دسترسی داشته باشند، طراحی نرمافزار به اتمام رسیده است و درمنطقه یک شهرداری بندرعباس هم اجرا شده است.

وی با بیان این که کارهای در حوزه نرمافزار و سخت افزار انجام شده که درون سازمانی میباشد، افزود: سازمان فاوا، شهروند و شهرداری را مخاطبان خود میشناسد و به صورت موازی برای هر دو مخاطب کار میکند تا خدمات مناسبتری به آنها ارائه شود.

مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری بندرعباس در پایان خاطرنشان کرد: رسالت ذاتی سازمان فاوا مشخص است و سعی شده براساس اساسنامه پیش برویم و با هیچ سازمانی موازی کاری نداشته باشیم، زیرمجموعه شهرداری بندرعباس بوده که در جهت هم پوشانی هم به فعالیت میپردازیم.



up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 2978
تاریخ :1397/02/26 ساعت 09:55:40
تعداد بازدید: 22
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی