گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:3417
تاریخ :1399/03/25 ساعت 11:08:26
تعداد بازدید: 271
صید و صیادی جنوب در گذر زمان
email pdf word plus minus reset color
دیر زمانی که زیستگاه های دریایی نزدیک و صیادی پر رونق بود، صیادان بوسیله گردینه پارویی و در فاصله های خیلی کم از ساحل، صید می کردند. ولی به مرور زمان و با آسیب دیدن زیست گاه ها کم کم صید با فاصله از ساحل انجام می شد و در پی آن موتور شناور ها بزرگتر شدند تا اینکه امروزه صیادان جهت صید باید فاصله زیادی از ساحل را طی کنند تا امرار معاش نمایند.

عکس اصلی خبر

 یوسف موذنی

 امروزه یکی از مشکلاتی که صیادان با آنها مواجه هستند تک موتوره بودن شناور و قدرت پایین موتورهای دریایی است.

 تک موتوره بودن شناور جان صیادان را به مخاطره می اندازد.

 اگر خدایی نکرده موتور شناور دچار نقص فنی شود، خدا می داند صیاد بیچاره سر از کجا در بیاورد ( بارها اتفاق افتاده که شناور بهمراه صیاد غرق شده و یا سر از آبهای کشور های همسایه در آورده که منجر به سالها حبس شده است)لذا امروزه در هیچ جای جهان قانون، اجازه خروج شناور با یک موتور را نمی دهد.

امروزه دریادلان حوزه خلیج فارس و دریای عمان از متولیان امر خواهان تصویب قانون استفاده شناورها از دو موتور هستند تا امنیت جانی شان فراهم شود.

 با توجه به عدم پوشش شبکه تلفن همراه در فاصله های دور از ساحل، تجهیز شناورها به بیسیم ضروری می باشد. در صورت بروز حوادث و اتفاقات ناگوار در دریا تجهیز بندرگاه ها به امکانات امداد دریایی ضروری است.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 3417
تاریخ :1399/03/25 ساعت 11:08:26
تعداد بازدید: 271
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی