گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3477
تاریخ :1399/06/20 ساعت 10:27:19
تعداد بازدید: 108
انتقال دستفروشان ماهی بندرعباس به بازار جدید
email pdf word plus minus reset color
با دستور دادستان عمومی و انقلاب بندرعباس و به منظور کمک به توانمندسازی دستفروشان ، این افراد از مورخ ۹۹/۶/۱۸ به مدت ۲ ماه به صورت رایگان در غرفه های بازار ماهی فروشان بندرعباس مستقر شدند.

عکس اصلی خبر

به منظور اجرای مصوبات جلسه شورای تأمین شهرستان بندرعباس و با هدف حفاظت از سلامت غذایی مردم و حذف یکی از تهدیدات بهداشتی در این رابطه، فرآیند ساماندهی دستفروشان مقابل بازار ماهی فروشان بندرعباس با حضور مجتبی قهرمانی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان آغاز شد .

 در جریان اجرای این طرح، دادستان بندرعباس ضمن برگزاری نشست توجیهی با جمعی از دستفروشان در خصوص فراهم بودن زمینه فعالیت رسمی، قانونی و بهداشتی آنها در محل بازار بزرگ ماهی فروشان این شهرستان مطالبی را بیان کرد .

وی هدف از ساماندهی دستفروشان ماهی در بندرعباس را حفظ سلامت جامعه و جلوگیری از عرضه غیر بهداشتی آبزیان برشمرد و بر ضرورت رفع عوامل تهدیدکننده بهداشت عمومی در این خصوص تأکید کرد .

 همچنین در جریان این نشست ، با دستور دادستان عمومی و انقلاب بندرعباس مقرر شد به منظور کمک به توانمندسازی دستفروشان ، این افراد از مورخ ۹۹/۶/۱۸ به مدت ۲ ماه به صورت رایگان توسط عوامل شهرداری و بازار ماهی فروشان در غرفه های این بازار مستقر شوند ‌و  همچنین پس از انعقاد قرارداد، اتحادیه مربوطه نیز نسبت به تشکیل پرونده و صدور پروانه کسب برای آنها اقدام کند .

فرماندار بندرعباس نیز گفت: دستفروشان ماهی فروش با حمایت انجام شده و اعطای امتیازاتی، به داخل بازار ماهی فروشان بندرعباس منتقل شدند .

عزیزالله کناری در گفتگو با  تسنیم اظهار داشت: در راستای اجرای مصوبات شورای تامین شهرستان بندرعباس و در راستای کمک به حفظ سلامت غذایی مردم، کاهش آلایندگی محیطی، ارتقای سطح زیباسازی شهر و نظم بخشی به محیط شهری، از شنبه با پیگیری‌ها و حضور مسئولان محل غیر بهداشتی عرضه آبزیان در محله پشت شهر جمع آوری شد .

وی افزود: دستفروشان این محله نیز به داخل بازار جهت فعالیت رسمی و بهداشتی و ارتقای کیفیت زندگی آنها منتقل شدند ضمن اینکه در این تصمیمات، امتیازات خوبی نیز به دستفروشان داده شد .

فرماندار بندرعباس گفت: با هماهنگی با مدیریت بازار مقرر شد دستفروشان به مدت 2 ماه از پرداخت اجاره معاف شوند و پس از این زمان دستفروشان حداقل اجاره ممکن را پرداخت کنند .

وی تصریح کرد: باید تاکید کنم که دستفروشان پس از مدت تعیین شده 2 ماهه نیز حداقل رقم ودیعه را پرداخت می‌کنند که این هزینه فقط معادل هزینه تجهیزات غرفه‌ها خواهد بود .

کناری با بیان اینکه به این دستفروشان پروانه فعالیت نیز داده می‌شود افزود: در هر غرفه بین دو تا چهارنفر می‌توانند فعالیت کنند که اجاره و ودیعه بین این نفرات تقسیم و هزینه کمتری را متقبل می‌شوند .

وی گفت: تسهیلات بانکی نیز به این غرفه داران در بازارماهی فروشان درصورت تمایل جهت پرداخت ودیعه اعطا خواهد شد .

فرماندار بندرعباس تاکید کرد: همچنین توقف هرگونه خودرو و قایق در ضلع شمالی بلوار بازارماهی فروشان و مسیر شرق به غرب بلوار ممنوع و منجر به توقیف وسیله نقلیه و قایق و جریمه سنگین از سوی پلیس می‌شود.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3477
تاریخ :1399/06/20 ساعت 10:27:19
تعداد بازدید: 108
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی