گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3482
تاریخ :1399/06/26 ساعت 10:00:25
تعداد بازدید: 48
معرفی واردکنندگان فاقد بدهی ارزی
email pdf word plus minus reset color
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان گفت: مشکلات موجود در نقل و انتقال ارزهای موجود در تامین کالاهای اساسی بررسی شد.

عکس اصلی خبر

به گزارش ندای هرمزگان خلیل قاسمی گفت: بر اساس تصمیمات یکصد و سومین جلسه کارگروه تنظیم بازار کشور مبنی بر بررسی مسائل و مشکلات موجود در نقل و انتقال ارزهای موجود در تامین کالاهای اساسی و ضروری؛ وزارت صنعت، معدن و تجارت متعهد گردید واردات کالاهای اساسی و ضروری را توسط متقاضیان واردات این کالاها به شیوه اعتباری و بدون محدودیت انجام دهد.وی همچنین افزود: در این جلسه مقرر شد وزارت صنعت، معدن و تجارت، بهداشت و درمان و پزشکی کشور باید نسبت به معرفی متقاضیان واردات اعتباری فاقد بدهی ارزی معوق اقدام نمایند .

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان از متقاضیان وارد کننده فاقد بدهی ارزی درخواست نمود، مدارک و مستندات خود را جهت معرفی به معاونت امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان واقع در انتهای خیابان طلوع ارائه نمایند .

اجرای طرح نظارتی ویژه کالاهای اساسی در ایام محرم و صفر رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان هرمزگان گفت: طرح نظارتی ویژه اقلام اساسی ایام محرم و صفر به صورت الکترونیکی (سیمبا )در استان در حال اجراست .

خلیل قاسمی گفت : این طرح با محوریت تشدید نظارت و بازرسی بر کالاهای اولویت دار و اقلام اساسی از جمله، گوشت قرمز، گوشت مرغ، تخم مرغ ، شکر، میوه و تره بار، لبنیات، لوازم خانگی، لاستیک، سیمان، ماسک و اقلام بهداشتی از 4 شهریور ماه در استان آغاز شده است.وی اظهار داشت: بازرسان این سازمان از ابتدای شروع طرح نظارتی ویژه اقلام اساسی در ایام محرم و صفر تا کنون بیش از پنج هزار و 911 مورد بازرسی از کلیه واحدهای صنفی بعمل آوردند که در این راستا 461 پرونده تخلف برای واحدهای متخلف تشکیل و جهت صدور رای نهایی به تعزیرات حکومتی ارجاع شده است.قاسمی عنوان کرد: پروندهای تشکیل شده دارای 582 مورد بند تخلف به ارزش ریالی بیش از 9 میلیارد ریال می باشد. که در سامانه یکپارچه مدیریت بازرسی (سیمبا) با هدف حذف گزارش کاغذی پرونده های بازرسی توسط بازرسان به ثبت رسیده است .

رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان هرمزگان افزود : ایجاد ثبات و آرامش در بازار، افزایش رضایتمندی مردم و ارتقای اعتماد عمومی ، ایجاد زمینه مناسب برای تأمین و توزیع مایحتاج عمومی و جلوگیری از هر گونه احتکار از جمله مهم ترین اهداف نظارتی این طرح در نظر گرفته شده است .


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3482
تاریخ :1399/06/26 ساعت 10:00:25
تعداد بازدید: 48
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی