گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:2975
تاریخ :1397/02/22 ساعت 09:15:24
تعداد بازدید: 56
نقشه راه تاب آوری اجتماعی زنان هرمزگان تدوین شد
email pdf word plus minus reset color
تسهیلگر طرح ملی توان افزایی و تاب آوری اجتماعی در استان های هرمزگان، خوزستان و فارس از تدوین نقشه راه تاب آوری اجتماعی زنان هرمزگان خبر داد.

عکس اصلی خبر

 دکتر رویا جهانگیری در نشست شورای اداری استان هرمزگان که با حضور معصومه ابتکار معاون زنان نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، افزود: در اجرای این طرح تیم تسهیلگر با حضور در بین مردم مشکلات آنها را بررسی و راهکاری رفع آن را با همکاری جامعه هدف تدوین کرده است.

وی در تشریح چگونگی اجرای این طرح افزود: طرح ملی توان افزایی و تاب آوری اجتماعی طی دو فاز اجرا شد که در فاز اول ۲۰ تشکل غیردولتی به عنوان تسهیلگر تاب آوری اجتماعی به مدت ۴۰ ساعت آموزش دیدند و در فاز دوم این تسهیلگران وارد جامعه محلی شدند و در پنج شهرستان بندرعباس، میناب، رودان، بستک و بندرلنگه آموزش ۹۳۳ نفر را بر عهده گرفتند.

 به گفته جهانگیری، از جمله اهداف این طرح بیان مسایل و مشکلات مردم و ارایه راهکار توسط خود مردم است و در همین راستا نقشه راه تاب آوری اجتماعی زنان استان تدوین شده که خروجی و محصول نظرات مردم بوده است.

تسهیلگر طرح ملی توان افزایی و تاب آوری اجتماعی در استان های هرمزگان، خوزستان و فارس در ادامه گفت: با حضور خانم دکتر ابتکار تفاهمنامه همکاری در خصوص اجرای طرح تاب آوری اجتماعی فی مابین استانداری هرمزگان و معاونت زنان نهاد ریاست جمهوری امضاء شد و ضمانت اجرای این طرح برای سومین سال متوالی در این استان توسط تشکل های غیردولتی استان صورت گرفت.

وی به تشکل های غیردولتی به عنوان سرمایه اجتماعی جوامع اشاره کرد.

گفتنی است، رویا جهانگیری در این جلسه پیشنهاد تاسیس و تشکیل دبیرخانه طرح تاب آوری اجتماعی در استان هرمزگان را ارایه کرد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 2975
تاریخ :1397/02/22 ساعت 09:15:24
تعداد بازدید: 56
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی