گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:3060
تاریخ :1397/07/16 ساعت 08:06:39
تعداد بازدید: 25
انديشکده ها براي کمک به حل مشکلات هرمزگان راه اندازي مي شود
email pdf word plus minus reset color
دبير شوراي راهبردي سازمان بسيج اساتيد کشور از راه اندازي انديشکده ها در راستاي کمک به حل مشکلات در کشور خبر داد.

عکس اصلی خبر

محمدرضا قنبرپور

وحيد جلالزاده در نشست هم انديشي شوراي بسيج اساتيد هرمزگان با تشريح سياستهاي کلان و کلي بسيج اساتيد در دانشگاهها اظهار کرد: راهاندازي انديشکدههاي راهبردي براي کمک به حل مشکلات کشور رويکرد جديد بسيج اساتيد ميباشد.

وي افزود: بسيج اساتيد با تمام توان و بدون درنظرگرفتن نگاههاي سليقهاي و جناحي آماده کمک به مديران اجرايي کشور و حل مشکلات ميباشد.

دبير شوراي راهبردي سازمان بسيج اساتيد کشور با بيان اينکه اساتيد بسيجي بايستي حفظ نظام را از واجبات بدانند و در اين مسير هر اقدامي که لازم است را انجام دهند، اظهار خرسندي نمود: بحثي که زماني در حد يک ايده مطرح بوده امروز به مرحله راهاندازي رسيده است.

 جلالزاده با تاکيد بر راهاندازي تعداد سه انديشکده در استان هرمزگان ادامه داد: ايجاد انديشکدهها در دانشگاهها در مرحله خوبي قرار دارد.

وي همچنين به آمايش انديشکدهها اشاره کرد و افزود: برحسب نياز استانها مقرر شده ابعاد ديگري از مسائل مهم در حوزه انديشکدهها تاسيس شود.

دبير شوراي راهبردي سازمان بسيج اساتيد کشور اظهار داشت: سازمان بسيج اساتيد صرفا به سمت نقد حرکت نميکند و دنبال ارائه برنامه براي مشکلات موجود است.

جلالزاده گفت: در شرايطي که اتاق جنگ آمريکا در وزارت خزانهداري آن قرار گرفته است، نقد به تنهايي جواب نميدهد و بايستي به ارائه راهکار پرداخت.

وي با بيان اينکه اقتصاد و مسائل مربوط به پيشرفت در سطح کلان و خرد از مباحث مهم در کشور ميباشد، خاطرنشان کرد: با توجه به مزيتهاي مهم استان هرمزگان، به دريا و محصولات دريامحور و منابع درياها بايستي بيشتر پرداخت.

دبير شوراي راهبردي سازمان بسيج اساتيد کشور با تاکيد بر اينکه دريا در استانهاي جنوبي داراي ابعاد تاريخي، هويتي، امنيتي و دفاعي ميباشد، تصريح کرد: تنها نبايد به اقتصاد دريامحور توجه کرد و ابعاد ديگر را نيز بايستي درنظر گرفت چرا که وقتي توانمنديها آشکار شود تمامي ابعاد نيز پوشش داده ميشود.

دبير شوراي عالي انديشکدهها نيز در اين نشست گفت: نبايد امنيت اقتصادي را از ديگر حوزههاي امنيتي جدا کرد.

نورالله قيصري با اشاره به مشکلات اقتصادي کشور اظهار کرد: نميتوان امنيت را از حوزههاي فرهنگي و اجتماعي جدا کرده و انتظار اين امنيت را در اقتصاد داشت.

به گفته وي، بسيج اساتيد با استفاده از ظرفيتهاي فراوان به دنبال ارائه راه حل براي مشکلات موجود کشور است و تلاش ميکند با کمک اساتيد کشور براي برون رفت از مشکلات فعلي به ارائه راهکارهاي عملي مناسب بپردازد.

گفتني است، در اين نشست مسؤولان علمي و پژوهشي کانونها و انديشکدههاي بسيج اساتيد سازمان، رييس دانشگاه پيام نور هرمزگان به منظور بررسي محورهاي فعاليت ها و عملکرد انديشکدههاي راهبردي بسيج اساتيد گفتگو کردند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 3060
تاریخ :1397/07/16 ساعت 08:06:39
تعداد بازدید: 25
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی