گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3465
تاریخ :1399/06/03 ساعت 10:34:31
تعداد بازدید: 291
شورِ شورا
email pdf word plus minus reset color
شورای اسلامی شهر بندرعباس در سومین سال از دوره چهار ساله اش در پنجمین دوره سال پر چالشی را پشت سر گذاشت.

عکس اصلی خبر

گروه سیاسی ـ ندای هرمزگان :

به گزارش ندای هرمزگان، این شورا سال گذشته با اعتماد به مجدد به یک بانو زمینه ای فراهم کرد تا دومین زن در عمر شورای شهر بندرعباس بر ریاست این شورا تکیه بزند. انتخاب هیئت رئیسه این شورا نیز سال گذشته با حواشی زیادی همراه شد که انتخابات امسال نشان داد که یارکشی های سال گذشته چندان به مذاق ائتلاف یک سال پیش خوش نیامده و تعدادی از اعضا که سال گذشته برای ریاست جراره و رسیدن به ریاست کمیسیون ها با ائتلاف جراره همراهی کرده بودند امسال مسیر دیگری را برگزیدند و رای به ریاست اسلام باوقار دادند که پیشتر نیز سابقه ریاست بر کرسی شورا داشته است .

اسماعیل بواشه، یار همراه جراره در شورای شهر که طرح های متعددی را با همکاری یکدیگر در صحن شورا به رای گذاشتند نتوانست در رقابت با باوقار رای لازم را کسب کند .

به نظر می رسد بواشه در انتخابات هیات رئیسه نیز علاوه بر رای خود، رای جراره نیز داشته است که کاندیدای وی نه از سر رقابت که بر سر اعلام مخالفت با کاندیدای غیر از این دو نفر بوده است .

این اتفاق نشان می دهد که این دو عضو شورای شهر همچنان دو فردی خواهند بود که صدای مخالفت شان در شورا همچنان بلندتر خواهد شد. صدایی که در سال سوم شورا باعث شد تا شورا و شهرداری شاهد اتفاقات زیادی باشند .

در سال سوم شورا اختلافات اعضای شورا و نمایندگان مجلس به بالاترین حد خود رسید. از سوی دیگر دعوای درونی شورا بر سر کمیسیون ها نیز اتفاقات خاص خود را رقم زد. آنچه که خیلی سر و صدا به پا و پای نمایندگان مجلس نیز به میان آورد طرح سوال از شهردار بندرعباس بود که جراره و بواشه آن را به صحن شورا آوردند. این موضوع باعث بوجود آمدن بسیاری از اتفاقات شد که به نظر می رسد تغییر هیات رئیسه نیز بی ارتباط با آن نباشد .

از سوی دیگر اتفاقات در مجموعه شهرداری و دستگیری ها نیز در پی دعواهایی بود که در شورا رخ داد و در پی آن پرونده هایی نیز مطرح شد که در نهایت به اتفاقاتی منجر شد که طی ماه گذشته در بندرعباس خبرساز شد .

با این حال دیروز انتخابات هیات رئیسه شورای شهر بندرعباس برگزار شد و بر اساس آرا، اسلام باوقار با 9 رای، رئیس شورا شد .

برای نائب رئیسی فرزانه آرامش و فیصل دانش اعلام داوطلبی کردند و در پایان فیصل دانش با کسب ۷ رأی به عنوان نائب رئیس انتخاب شد .

منشی نخست شورا نیز جواد بلارک را به عنوان تنها داوطلب به خود دید و در پایان با کسب ۹ رأی منشی نخست شورا بر عهده بلارک گذاشته شد و همچنین مجید عسکری زاده با کسب ۱۱ رأی به عنوان منشی دوم شورا انتخاب شد .

همچنین خزانه دار شورا با کسب ۱۱ رأی بر عهده مجید عسکری زاده گذاشته شد .

 از انصراف حیدری زاده و دانش به نفع باوقار تا تاخت و تاز نائب رئیس جدید

رئیس جدید شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: سال پایانی شورا بسیار مهم است و امیدوارم با هماهنگی و همکاری تمامی اعضای شورا در سال پایانی جایگاه حقیقی شورا را به همگان نشان دهیم و این هدف بدون همدلی و همکاری یکدیگر محقق نمی شود .

به گزارش ایسنا، اسلام باوقار در جلسه شورای اسلامی شهر بندرعباس، افزود: از اعتمادی که به بنده شد سپاسگزارم و امیدوارم بتوانم جواب این اعتماد را با عملکرد مناسب بدهم .

وی ادامه داد: سال پایانی شورا بسیار مهم است و امیدوارم با هماهنگی و همکاری تمامی اعضای شورا در سال پایانی جایگاه حقیقی شورا را به همگان نشان دهیم و این هدف بدون همدلی و همکاری یکدیگر محقق نمی شود .

رئیس جدید شورای اسلامی شهر بندرعباس اظهار کرد: امیدوارم اعضای هیئت رئیسه جدید برای خدمتگزاری مردم همدل شوند و برای تحقق آن گام برداریم .

وی با تشکر از رضا حیدری زاده و فیصل دانش که به واسطه داوطلبی اسلام باوقار از نامزدی ریاست شورا انصراف دادند، تصریح کرد: امیدوارم بتوانم از تجارب این دو عضو باسابقه شورا استفاده کنم.همچنین نائب رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس افزود: خانم جراره بسیاری از جاها یک تنه ایستاد و کار شورا را پیش برد و واقعا عملکرد یکساله جراره بر صندلی ریاست شورا جای تقدیر دارد.فیصل دانش با تقدیر از برگاری یک انتخابات بدون تنش و در کمال آرامش، تصریح کرد: قصد نامزدی برای ریاست شورای شهر داشتم اما احساس کردم اگر کوتاه بیایم آرامش بیشتری بر شورا حکمفرما می شود گرچه رایزنی های سیاسی و لابی های شورایی شد اما تصمیم گرفتم برای ریاست نامزد نشوم .

وی ادامه داد: باید افراد موثر و مفیدی برای کمیسیون ها انتخاب شوند تا بتوانیم اهداف عالی که همان خدمت صادقانه به مردم است، پیش رود .

دانش بیان کرد: شورای شهر محل رفتارهای تند سیاسی نیست بلکه نهادی اجتماعی است گرچه برای رأی گیری های نشست های برگزار می شود اما این نشست ها کار سیاسی تلقی نشود و شورا با رفتارش می تواند نشان دهد که محل خدمت به مردم است .

همچنین عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس افزود: هیئت رئیسه شورای شهر بندرعباس در یکسال گذشته اتفاقات خوبی رقم زد و برای نخستین بار از شهردار طرح سوال شد و این موضوع قدم بزرگی بود .

اسماعیل بواشه تصریح کرد: وظیفه ذاتی اعضای شورا نظارت بر رفتار شهردار و شهرداری است و بنده و سایر اعضا با قدرت بیشتر و  انگیزه مضاعف تلاش کنیم .

وی در پایان گفت: قصد بنده از کاندیدا شدن برای ریاست شورا ادامه راه هیئت رئیسه قبلی بود اما امیدوارم باوقار این مسیر را ادامه دهد که اطمینان دارم .

همچنین رئیس سابق شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: در یکسال گذشته با کمک تمامی اعضای شورا سپری کردیم و امیدوارم در یکسال باقیمانده به سمتی شورای شهر برود که انتظارات شهروندان محقق شود .

فاطمه جراره با اشاره به اینکه نظارت بر شهرداری و ارائه خدمات مناسب تر انتظار تمامی شهروندان است، اضافه کرد: برای پیشرفت شورا در دوره پایان هر کمکی از بنده خواسته شود، در خدمت خواهم بود.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3465
تاریخ :1399/06/03 ساعت 10:34:31
تعداد بازدید: 291
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی