گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه:3050
تاریخ :1397/07/02 ساعت 09:37:42
تعداد بازدید: 29
چادر شب بافي گروک احيا ميشود
email pdf word plus minus reset color
مدير کل ميراث فرهنگي هرمزگان در بازديد از کارگاه هاي چادر شب بافي روستاي گروک شهرستان سيريک از از احياء اين رشته صنايع دستي خبر داد.

عکس اصلی خبر

وي با بيان اينکه چادر شب بافي در گذشته در سطح شهرستان سيريک از رونق خوبي برخوردار بوده و مردم منطقه از دستاوردهاي چادرشب بافي خود براي کاربردهاي متفاوت استفاده مي کردند، افزود: اما به مرور اين هنر رو به فراموشي سپرده و اجناس ديگر جايگزين آن در بازار شدند.

مدير کل ميراث فرهنگي هرمزگان افزود: با توجه به پيشينه و زمينه کافي در روستاي گروک و وجود هنرمندان پيشکسوت، برنامه احياي اين رشته با شناسايي هنرمندان پيشکسوت، تدوين شده است. وي ادامه داد: با هماهنگي هاي صورت گرفته توليدات اين رشته در فروشگاه هاي صنايع دستي سطح استان به فروش مي رسد و از اين پس نيز در نمايشگاه هاي مختلف هنرمندان چادرشب باف و توليداتشان حضور خواهند داشت. به گزارش ايسنا، مدير کل ميراث فرهنگي ضمن بازديد از اماکن گردشگري روستاي گروک، در برنامه فرهنگي اين روستا با حضور ذوالقدر نماينده مردم در مجلس شوراي اسلامي شرکت کردند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه: 3050
تاریخ :1397/07/02 ساعت 09:37:42
تعداد بازدید: 29
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی