گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:2918
تاریخ :1396/10/20 ساعت 08:15:40
تعداد بازدید: 81
بدهی تولید کنندگان برق با مطالباتشان از وزارت نیرو تهاتر می شود
email pdf word plus minus reset color
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: تولید کنندگان برق به بانک ها بدهکار بوده و از وزارت نیرو طلبکار هستند که تهاتر این بدهی و طلب ها برای سال آینده از وزارت نیرو پیشنهاد شده است. اسدالله قره خانی افزود: رقم بدهی ها بسیار بزرگ است اما براساس این پیشنهاد، بدهی های تولید کنندگان برق به بانک ها را به طریقی وزارت نیرو پذیرفته و آن بدهی ها از حساب تولید کنندگان برق خارج می شود.

عکس اصلی خبر

وی ادامه داد: این اقدام موجب می شود تولید کنندگان بتوانند با جذب سرمایه های جدید، کارهای توسعه ای سیکل ترکیبی و توسعه نیروگاهی خود را به کار گیرند.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: وزارت نیرو 300 هزار میلیارد ریال به پیمانکاران و تولیدکنندگان برق بدهکار است. وی در بخش دیگری از سخنان خود ابراز داشت: قیمت آب و برق و هیچ نوع از حامل های انرژی در سال آینده افزایش نمی یابد. قره خانی گفت: یکی از ابزارهای انجام طرح های نیروگاهی برق، فروش اوراق مشارکت برای تامین مالی است که در بودجه سال آینده پیش بینی شده است. وی هم چنین گفت: عوارض 50 ریالی که در گذشته برای هر کیلو وات ساعت گرفته می شد توسط کمیسیون انرژی تغییر یافت که این اقدام برای منطقه های گرمسیری بسیار موثر است.

وی اشاره کرد: به طور مثال یک مشترک هشت هزار کیلووات در منطقه های گرمسیری برق مصرف می کرد که اگر در پنج ضرب شود رقم کلانی می شود.

قره خانی ادامه داد: تعرفه برق در این منطقه ها پایین بود و میزان عوارض از میزان مصرف برق بیشتر می شد که با این تغییر در بودجه سال آینده، تعرفه عوارض بر میزان مصرف برق محاسبه خواهد شد.

وی تاکید کرد: در بودجه سال آینده هم چنین اعتبارهایی برای شیرین سازی آب برای شهرهایی که در سواحل کشور قرار دارند، اختصاص یافته است.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 2918
تاریخ :1396/10/20 ساعت 08:15:40
تعداد بازدید: 81
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی