گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3447
تاریخ :1399/05/07 ساعت 14:11:38
تعداد بازدید: 172
امام جمعه بندرعباس: نماز جمعه قرارگاه بصيرت است
email pdf word plus minus reset color
به مناسبت پنجم مرداد ماه سالروز برپايي اولين نماز جمعه در کشور، سايت اينترنتي آدينه هرمزگان با هدف اطلاع رساني در امر برگزار نمازهاي جمعه و يوميه در سراسر استان افتتاح شد.

عکس اصلی خبر

مرضيه دشتي _ نداي هرمزگان

به گزارش خبرنگار نداي هرمزگان، نماينده ولي فقيه در اين مراسم گفت: اين سايت راديو و تلويزيوني به منظور اطلاع مخاطبان از برنامه هاي ستاد برگزاري نماز جمعه در استان خواهد بود،ايشان، نماز جمعه را يک قرارگاه فرهنگي خواند و افزود: اين پايگاه که بعد از انقلاب شکوهمند اسلامي جاني دوباره گرفت، بصيرت و معرفت مسلمانان را افزايش ميدهد .

وي بيان داشت: هر چه توطئه هاي دشمنان بر عليه انقلاب اسلامي بيشتر شود توسط خطيبان و ائمه جمعه در هر نقطه هاي از ميهن اسلامي خنثي ميشود .

امام جمعه بندرعباس اظهار کرد: شرکت در نمازهاي جمعه شعور و عقلانيت هر انساني را افزايش ميدهد که در جمهوري انقلاب اسلامي معنا و مفهوم پيدا کرده است .

حجت الاسلام عبادي زاده خاطرنشان کرد: اميدواريم گام هاي دوم و بعدي انقلاب بر اساس فرموده هاي رهبر معظم، به واسطه دست اندرکاران نمازهاي جمعه برنامه ريزي و  پيش رود .

مسوول ستادهاي اقامه نماز جمعه کشور نيز در اين مراسم گفت: نماز جمعه يکي از معجزات انقلاب اسلامي است و زيرا مردم روز تعطيل و بازديد را در صفوف منظم کنار يکديگر ايستاده و خدا را ستايش مي کنند .

حجت الاسلام علي مهدي زاده ادامه داد: در حال حاضر بيش از 850پايگاه و نهاد نماز جمعه در کشور فعال هستند و حدود 50هزار نفر مهماندار و خدمتگزار مردمي هستند که براي اقامه در نماز جمعه شرکت مي کنند .

وي با بيان اينکه ستاد نماز جمعه چپ و راست و اصلاح طلب و اصول گرا و قوميت نميشناسد يادآور شد: نماز جمعه قرارگاه بصيرت است .

مسوول ستادهاي اقامه نماز جمعه کشور ابراز داشت: ستادهاي نماز جمعه به جوانان توجه ويژه داشته باشند و بازواني قوي براي فرماندهان اين قرارگاه بوده و با نظم و برنامه باشند .

استاندار هرمزگان در ادامه آيين بزرگداشت سالروز اولين اقامه نماز جمعه در کشور تصريح کرد: نماز يکي از برکات نظام مقدس جمهوري اسلامي است و محل اجتماع براي ادامه دادن راه شهدا و امام راحل است .

فريدون همتي اضافه کرد: تحريم ها شرايط کشور را به لحاظ اقتصادي سخت کرده اما جوانان با ايمان اين مرز و بوم از ايستادگي و پيشرفت در همه زمينه ها دست نکشيدند .

وي بيان داشت: نماز جمعه صداي مردم و باورهاي ديني است و پايگاهي براي آگاهي بخشي به مومنان و تريبوني براي انقلاب محسوب مي شود .

 در پايان اين مراسم، از دست اندرکاران و فعالان پيشکسوت ستاد برگزاري نماز جمعه شهر بندرعباس و همچنين خانواده هاي شهداي سلامت استان تقدير شد .

گفتني است، شهيدغلامحسين حقاني، آيت الله محمدحسين احمدي فقيه يزدي و آيت الله غلامعلي نعيم آبادي از امامان جمعه پيشين هرمزگان بوده اند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3447
تاریخ :1399/05/07 ساعت 14:11:38
تعداد بازدید: 172
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی