گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3448
تاریخ :1399/05/08 ساعت 10:11:03
تعداد بازدید: 132
هوشمند سازي ثبت ورود و خروج شناورهاي مسافري در مسيرهاي دریایی
email pdf word plus minus reset color
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر از اجراي موفقيت آميز سیستم جامع مسافری دریایی با هدف استفاده بهینه از ظرفیتها و ايجاد ساختار یکپارچه و منظم جهت ورود و خروج شناورها و تسهيل در امر جابجایی مسافران در بنادر شهید حقانی و هرمز خبر داد.« حمیدرضا محمدحسینی» در تشریح روند پياده سازي و اجراي اين طرح بيان داشت: از آنجايي كه بندرشهيد حقاني بعنوان بزرگترین پایانه مسافری دریایی کشور حجم قابل توجهي از تردد مسافر دريايي را از سرزمين اصلي به جزايره به خود اختصاص داده است ضرورت تهيه و تدوين يك سيستم جامع مسافري كه متضمن ثبت دقيق آمار و تحليل آني داده ها و برنامه ريزي جهت بالا بردن ضريب ايمني سفرهاي دريايي باشد مورد توجه قرارگرفت .

عکس اصلی خبر

مدير اداره بنادر و دريانوردي شهيد باهنر گفت: با مساعدت  همكاران سازمان از يك سال گذشته سيستم جامع مسافري دريايي در بنادر شهيد حقاني و هرمز راه اندازي شد كه اجراي اين طرح مولفه هايي نظير ضريب ايمني سفر، همچنين تسريع در ارائه خدمات و بالا بردن سطح رضايتمندي مسافران را در پي داشته است .

 اين مقام مسئول در بخش ديگري از سخنان خود به هوشمند سازي ثبت ورود و خروج  مسافر و شناورها اشاره كرد و گفت: راه اندازي سامانه هوشمند ثبت ورود و خروج مسافر و شناورها در سامانه آمار و عمليات سازمان بنادر و دريانوردي اين قابليت را فراهم نموده تا مسئولين ستادي با اتصال به اين سامانه كليه آمار و عمليات بنادر مركز استان را به شكل آني  و بدون  بروز خطاي انساني( به شكل هوشمند )دريافت نمايند .

حميدرضا محمد حسيني بيان داشت: اين سامانه هوشمند اين امكان را فراهم مي كند تا  اپراتور یک بندر با مشاهده داشبورد خود بتواند تمامي مولفه ها، نظير اينكه چه شناوری، در چه زمانی و با چه ظرفیتی از بندر خارج شده است  رويت نموده و افزون بر اين اطلاعات بسیار مفیدی را احصا و در اختيار اپراتور کنترل ترافیک دریایی مبني بر پيش بيني مخاطرات احتمالي و ارائه مستندات دقيق در زمان بروز حادثه قرار دهد .

وی بر آموزش های تخصصی در راستاي افزایش کارآمدی، اثر بخشی و ارتقای بهره وری  فعاليت هاي مسافري دريايي تاكيد كرد و گفت: تسهیل فرایندها و تسریع در امور مشتریان نوعی تکریم ارباب رجوع محسوب می شود كه ارائه خدمات بهتر به هموطنان و هم استاني هاي مسئوليت ذاتي و مشي اخلاقي خود مي دانيم .

شايان ذكر است: بندر شهيد حقاني به عنوان بزرگترين پايانه مسافري كشور از ظرفيت جابجايي مسافر به ميزان 40 هزار نفر در روز برخوردارمی باشد .


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3448
تاریخ :1399/05/08 ساعت 10:11:03
تعداد بازدید: 132
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی